Sinan BAYRAKTAR


Biymed Eğitim

Sinan BAYRAKTAR

İstanbul’da doğdu. İş ve kariyer yaşamına 1973 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de Mali Analiz Uzmanı olarak başladı. Aynı yıl girdiği (İİTİA) Marmara Üniversitesi İşletme bölümü lisans programını 1978 yılında tamamladı. Askerlik görevini yedek subay olarak yaptıktan sonra aynı bankanın çeşitli kademelerinde görev alarak, İstanbul’daki büyük şubelerde üst düzey yönetici ve şube Müdürlüğü görevinde bulundu. (Sirkeci, Sultanhamam, Şişli, Bakırköy)

23 yıllık Bankacılık ve Finans Kariyerini değişik alanlarda sürdürmeyi amaçlayarak 1996 yılında reel sektör iş yaşamına erken emeklilik yaparak katılım sağladı.

Konusunda ve sektöründe güçlü konumda olan Zorlu Holding A.Ş.’de Finans ve Pazarlama Koordinatörü olarak göreve başladı. Bu dönemde, Holdingin yapılanma çalışmalarında aktif görevlerde bulundu. Aynı tarihlerde grubun aldığı yeni yatırım kararlarından biri olan Vestel A.Ş.’nin ve Denizbank’ın gruba katılımı ve yeniden yapılandırılması çalışmalarında aktif görevlerde bulundu.

Buradaki çalışmalarında satış ve pazarlama yapılanması, bayilerin yönetilmesi ve organizasyonu, satış ve bağlı ekiplerin iç ve dış piyasa iletişimlerinin düzenlenmesi ve örgütlenmesi, Tekstil grubun yeni yatırımı olan Linens mağaza yapılanmaları ve satış örgütlerinin yönetilmesi görevlerinde yer almıştır.

Reel sektördeki çalışmalarının tamamı satış ve müşteri ilişkileri yönetimine yönelik yapılanmaların düzenlemesi ile birlikte yurt içi ve dışı satış organizasyonlarının yönetilmesi yönünde olmuştur.

Satışın hayat okulu sayılan ‘’Mahmutpaşa Yokuşu Üniversitesi-Sultanhamam Fakültesi’’nden öğrendiği tüm dersleri genç nesillere bilimsel bir şekilde aktarmayı sürdürmektedir.

Aktif çalışmaları yanı sıra akademik yönde de uğraşıları sırasında ‘’Örgütsel Davranış ve İletişim’’ konusunda Yüksek Lisans çalışmalarına ilaveten Hastane ve Sağlık İşletmeciliği Yüksek lisans programlarını da tamamlayarak akademik yaşamda yer almıştır. Muhtelif Üniversitelerdeki çalışmalarını devam ettirerek son 4 yıldır İstanbul Okan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda Öğretim Görevlisi, Müdür Yardımcısı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanlığı ve İnsan Kaynakları Yönetimi Program Başkanlığı görevlerini yapmış ve bir bölümü halen daha devam ettirmektedir.

İletişim ve halkla ilişkiler konularında verdiği yoğun eğitimler ile birlikte işletmelerin kurumsal yapılanmalarındaki örgütsel düzenlemeler yapmakta ve işletme içerisindeki iletişim sorunlarından kaynaklanan üretim ve hizmet aksamalarının düzeltilmesi konularında kitap çalışmalarını da devam ettirmektedir.

Verdiği Eğitimler


DİĞER EĞİTİMLER

Tavsiye eğitim başlıkları

Depo ve Stok Yönetimi

Depo ve Stok Yönetimi hakkında genel bilgiler

Yöneticilik ve Liderlik Becerileri

Yöneticilik, yönetim becerileri ve liderlik eğitimleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayın

Satın Alma Eğitimi, Satın Alma Yönetimi ve Teknikleri

Satın alma bölümü çalışanları için satın alma eğitimleri, temel satın alma eğitimi, ileri derece satınalma yönetimi ve stratejik satınalma yönetimi eğitimleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayın.

Finansçı Olmayanlar için Finans

Finans konusunda bilgi sahibi olmayanlar için temel finans becerileri eğitimi için tıklayın

Yöneticiler için Müzakere Teknikleri

Satınalma, Satış yöneticileri için müzakere teknikleri eğitimi hakkında bilgi almak için tıklayın

Mülakat Teknikleri Eğitimi

Mülakat teknikleri eğitimi hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Eğitimlerden görüntüler

FOTOĞRAFLAR