X
Ana Sayfa Eğitim Takvimi Eğitimlerimiz Sertifika Programları Eğitmenlerimiz Forum Referanslar iletişim
Konu Aç

40 Konu

Makaleler

Eğitimler

Oyun

Haberler

Eğlence

Zeka Soruları

Anasayfa Anasayfa » İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ » insan kaynakları yönetimi » Öz Geçmiş - CV
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Teşekkür Mektubu Nasıl Yazılır?
  Yardım Yardım  Forum Araması   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Biymed Foruma Hoş Geldiniz..

Teşekkür Mektubu Nasıl Yazılır?

Cevap Yaz Cevap Yaz   Yeni Konu Cevap Yaz
Yazar
osmanbedel Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Osmanbedel

Durum: Offline
Puanlar: 23867
Süreç Yönetimi Eğitimi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı osmanbedel Alıntı  Cevap YazCevap Mesajın Direkt Linki Başlık: Teşekkür Mektubu Nasıl Yazılır?
    Gönderildi: 13.Ocak.2011 saat 23:10
Teşekkür mektubu görüşmeden sonra yazıldığı için, iş yerinden ve sizin isteklerinize uygunluğundan bahsedebileceğiniz daha kişisel bir mektuptur. Görüşme esnasında, görüşmecinin değerlerini ve nelere önem verdiğini iyi dinlemeli ve bunları teşekkür mektubunuzda belirtmelisiniz.
Etkili bir teşekkür mektubu sayesinde olumlu bir izlenim bırakır ve işe başvuran diğer kişilerden kendinizi farklı kılabilirsiniz.

TEŞEKKÜR MEKTUBU YAZMA İPUÇLARI
Teşekkür mektubunda edindiğiniz pozitif izlenimlerden bahsedin.
Görüşme sırasında bahsedemediğiniz, pozisyon için uygun olduğunu düşündüğünüz özelliklerinizden bahsedin.
Pozisyonun gerekliliklerini ve şirketin yapısını iyi anladığınızı ve o şirket için katma değer yaratabileceğinizi vurgulayın.
Kendi hedeflerinizin şirket hedefleri ile olan paralelliğinden bahsedin.
Görüşmenin yapıldığı atmosferi teşekkür mektubunuza yansıtın. Çok formal bir görüşmenin ardından informal bir teşekkür mektubu yazmak uygun olmayabilir.
Teşekkür mektubunu görüşmeden sonra 48 saat içinde yollayın.
Teşekkür mektubunun profesyonel gözükmesi çok önemlidir. Özgeçmişinizi bastığınız kağıtla aynı cins kağıda basın ve göndermeden önce kontrol edin.
Eğer aynı şirkette birden fazla kişiyle görüştüyseniz, her görüşmeciye ayrı bir teşekkür mektubu yollayın. Görüşmede konuşulan konulardan, niteliklerinizden ve pozisyona olan ilginizden bahsedin.
Pozisyonla daha fazla ilgilenmiyorsanız bile kibar ve pozitif bir teşekkür mektubu, gelecek için kapıları açık tutar.
Teşekkür Mektubu kısa olmalıdır. Ana konuları tekrar vurgulayın ve görüşmeciye yardımları için teşekkür edin.
Karşı taraftan bir cevap beklediğinizi, gerektiği takdirde daha fazla bilgi vermek için hazır olduğunuzu belirtin.

Kaynak: NTVMSNBC

Başa dön
Sponsorlar

Başa dön
emrekoz Açılır Kutu Gör
En Kıdemli Usta Forumcu
En Kıdemli Usta Forumcu

Durum: Offline
Puanlar: 3817
Süreç Yönetimi Eğitimi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı emrekoz Alıntı  Cevap YazCevap Mesajın Direkt Linki Gönderildi: 15.Ocak.2011 saat 09:15
Teşekkür ederim...

Başa dön
Bunları da inceleyiniz ...
TÜRKÇE SÖZLEŞME ÖRNEKLERİ Depo ve Stok Yönetimi
ÜCRETSİZ PROGRAMLAR MS project ile Proje Yönetimi ve planlama
Karne Ortalaması Hesaplama Programı Satın Alma yönetimi ve Teknikleri Eğitimi
Bilgisayar ve internet için gerekli programlar Yöneticilik ve Yönetim Becerileri
Bu sitelerden alışveriş yapabilirsiniz Süreç Yönetimi
Teşekkür Mektubu Örneği İşletme Bütçeleri ve Bütçe Kontrol Teknikleri
ISO9001:2008 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ NASIL ALINIR Mali Tablolar Analizi Eğitimi
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Foruma Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

BiYMED Eğitim ve Danışmanlık
0 212 230 90 09

www.AkilveZeka.com www.biymed.com.tr www.meslekiegitimler.com/forum.php www.MuhendislikOkulu.com

Forum Konuları

Flash