X
Ana Sayfa Eğitim Takvimi Eğitimlerimiz Sertifika Programları Eğitmenlerimiz Forum Referanslar iletişim
Konu Aç

40 Konu

Makaleler

Eğitimler

Oyun

Haberler

Eğlence

Zeka Soruları

Anasayfa Anasayfa » İŞ YÖNETİMİ » Dış Ticaret Genel Konuları » ihracat
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - İhracat Sertifikası İşlemleri
  Yardım Yardım  Forum Araması   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Biymed Foruma Hoş Geldiniz..

İhracat Sertifikası İşlemleri

Cevap Yaz Cevap Yaz   Yeni Konu Cevap Yaz
Yazar
osmanbedel Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Osmanbedel

Durum: Offline
Puanlar: 23960
Süreç Yönetimi Eğitimi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı osmanbedel Alıntı  Cevap YazCevap Mesajın Direkt Linki Başlık: İhracat Sertifikası İşlemleri
    Gönderildi: 30.Mayıs.2012 saat 22:50
İhracat Sertifikası İşlemleri
İhraç edilecek kozmetik ürünler için Genel Müdürlüğümüzce “İhraç Amaçlı Sertifika” düzenlenmektedir.
Bu sertifikalar yalnızca ihracat amaçlı düzenlenmektedir, izin-onay değeri taşımamaktadır. Bakanlığımızca düzenlenen ihracat amaçlı sağlık sertifikaları ve GMP deklarasyon onay yazılarının reklam/tanıtım amaçlı kullanılarak tüketicinin yanıltıldığı durumlarda Bakanlığımızca yasal işlem başlatılacaktır.
Sertifikalar iki biçimde hazırlanabilir. Firmalarca çoğunlukla I. seçenek tercih edilmektedir.
I. Talep eden firma tarafından hazırlanan deklarasyonun/ beyanın onayı:
- Firma yetkilisinin imza ve kaşesinin de yer aldığı firmanın antetli kağıdına düzenlenmiş,
- Bakanlığımıza “bildirimi yapılmış” olan kozmetik ürünlerin listelendiği,
- İhracat yapılacak ülkenin yetkili otoritesinin veya ihracat yapılacak ülkedeki firmanın talep ettiği bilgileri (GMP, BSE vb.) içeren,
- İngilizce “DECLARATION” başlıklı “BEYAN” belgesinden 2 nüsha,
- Ziraat Bankası Çukurambar Şubesi 1937-59211027-5001(IBAN No: TR440001001937592110275001)no.lu hesabına yatırılan 187,44 TL Sağlık Sertifikası bedelini gösterir Banka Dekontu ile birlikte,
- Üst yazı ekinde Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Söğütözü Mah. 2176 sok. No:5 ÇANKAYA /ANKARA adresine elden veya posta yolu ile gönderilir.
II. Bakanlığımızca, Kozmetik Mevzuatı’na dair genel ibareler üzerinden sertifikanın düzenlenmesi:
Talep halinde bildirimi yapılmış kozmetik ürünler için ihracat yapılacak ülkenin prosedürlerine uygun sertifikalar da düzenlenebilmektedir. Bu işlem, firmanın “Deklarasyon Onayı” olmayıp;
- talebi açıklayan üst yazı(Standart dilekçenin ekine eklenmelidir.),
- Sertifika talep edilen ürünlerin bildirimlerine ilişkin işlem takip numarası
- 187,44 TL Sağlık Sertifikası bedelini gösterir Banka Dekontu ile başvurulması sonucunda hazırlanır.
Başa dön
Sponsorlar

Başa dön
Bunları da inceleyiniz ...
TÜRKÇE SÖZLEŞME ÖRNEKLERİ Depo ve Stok Yönetimi
ÜCRETSİZ PROGRAMLAR MS project ile Proje Yönetimi ve planlama
Karne Ortalaması Hesaplama Programı Satın Alma yönetimi ve Teknikleri Eğitimi
Bilgisayar ve internet için gerekli programlar Yöneticilik ve Yönetim Becerileri
Bu sitelerden alışveriş yapabilirsiniz Süreç Yönetimi
Teşekkür Mektubu Örneği İşletme Bütçeleri ve Bütçe Kontrol Teknikleri
ISO9001:2008 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ NASIL ALINIR Mali Tablolar Analizi Eğitimi
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Foruma Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

BiYMED Eğitim ve Danışmanlık
0 212 230 90 09

www.AkilveZeka.com www.biymed.com.tr www.meslekiegitimler.com/forum.php www.MuhendislikOkulu.com

Forum Konuları

Flash