Ana Sayfa Eğitim Takvimi Eğitimlerimiz Sertifika Programları Eğitmenlerimiz Forum Referanslar iletişim
Konu Aç

40 Konu

Makaleler

Eğitimler

Oyun

Haberler

Eğlence

Zeka Soruları

Anasayfa Anasayfa/İŞ YÖNETİMİ/Yöneticilik ve Liderlik
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Liderlik Testi
  Yardim Yardim  Forum Aramasi   Foruma Kayit Olun Foruma Kayit Olun  Giris Giris

Biymed Foruma Hoş Geldiniz..

Liderlik Testi

 cevap Yaz cevap Yaz Sayfa  123 5>
Yazar
Mesaj
  Baslik Arama Baslik Arama  Konu Secenekleri Konu Secenekleri
osmanbedel Acilir Kutu Gor
Yönetici
Yönetici

Osmanbedel

Kayit tarihi: 03.Ocak.2006
Konum: istanbul
Durum: Offline
Puanlar: 29317
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti osmanbedel Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Baslik: Liderlik Testi
    Gonderildi: 07.Mart.2013 saat 15:21

Peki.. SİZ NASIL BİR LİDERSİNİZ?

10 dakikanızı ayırarak kendi ‘liderlik haritanızı’ çıkartın.

İngiltere ve Amerika’nın önemli danışmanlık şirketlerinden Mind Gym, zor zamanlardaki performanslara, dönüştürücü liderlik örneklerine ve psikoloji biliminin son dönem araştırmalarına dayanarak cesur liderlerin yedi temel özelliğini belirledi:

 1. Orijinallik: İçinde bulunduğunuz durumu kendi bakış açınız ve algılayışınızla doğru ve içten bir biçimde anlatabilmek.

 2. Umut: Geleceğe bakarak doğru bir resim çizmek ve içinde barındırdığı olumlu noktaları saptayabilmek.

 3. Israrcılık: Her türlü engele rağmen başladığınız işi bitirebilmek.

 4. Cesaret: İçinizdeki endişe ve korkulara rağmen yapılması gerekeni gerçekleştirme gücü.

 5. Canlılık: İlgili, heyecanlı, şevk sahibi bir ruh hali.

 6. Merak: Zorlu engellere, orijinal ve yetkin çözümler üretebilmek.

 7. Alçak gönüllülük: İnsanın kendi güçlü ve zayıf yönlerini dürüstlükle görebilmesi. Araştırmalar gösteriyor ki bir CEO’nun şöhreti ne kadar yüksekse iş performansı o kadar düşük oluyor.

SİZE EN ÇOK UYAN SEÇENEĞİ İŞARETLEYİN

Siz de, dünyayı geleceğe taşıyacak makro ve mikro liderlerden biri olarak bu yedi yetkinlik açısından kendinizi değerlendirebilirsiniz. 10 dakikanızı ayırarak cevaplayacağınız sorular, güçlü ve zayıf yönlerinizin farkına varmanızı sağlayacak.

Şununla gurur duyarım:

A. Kim ve ne olduğumu abartmamakla
B. Projelerimi sonlandırmakla

Karşılaşılan zorluklarda şuna ihtiyaç vardır:

C. Birinin yol göstermesine
D. Farklı bir perspektife

Şununla tanınırım

E. Başarılabileceğini düşündüğüm büyük hedefler koymakla
F. Diğerleri kaybettiğinde serinkanlılığımı korumamla

Benimle çalışanlar şundan keyif alıyor gözüküyorlar

G. Çabalarının altını çizmemden
A. Açık sözlülüğümden

Genelde şuna eğilimliyimdir

B. Başladığım şeyi bitirmeye
C. Fikrimi söylemeye

Bir lider olarak

D. Becerikliyimdir
E. İleriyi düşünürüm

Şu özelliğimle tanınırım

F. Heyecanımla
G. Diğerlerine projeksiyon vermemle

Müzakerelerimin ana özelliği şudur

A. Güven
C. Cesaret

Ben

B. Çalışkanım
D. Yenilikçiyim

Şundan sakınırım

C. Riskler yüksekken çekingen davranmak
E. Hataların üzerinde durmak

Şununla tanınırım

D. Normlardan sakınmak
F. Kalkıp gitmek

Şu konuda marifetliyim

A. Hedefe doğru yol almak
D. Farklı fikir fırtınaları yapmak

Başarılarım çoğunlukla ….. kaynaklanır

B. Ne kadar zor olursa olsun doğru yol almaktan
E. Pembe düşünmekten

Şunla tanınırım

C. Problemin sadece adını koyarım
F. Kriz anında sakin dururum

Şundan sakınırım

D. Gelenekçi çizgide düşünmekten
G. Başarılarımla övünmekten

Diğerleriyle uğraşırken şuna özen gösteririm

A. Samimi olmaya
E. Cesaret verici olmaya

Ben

B. Kararlıyım
F. Dinamiğim

Birlikte çalıştığım insanlar benden şunu bekler

C. Sonuçları değecekse büyük riskler almamı
G. Grup işinde payıma düşeni almamı

Nadiren

A. Kurnazım
F. Yorgun hissederim

Şuna eğilimliyimdir

B. İhtiyacım olduğunda dayanma gücümü toparlamaya
G. Herkesin katkısını hatırlamaya

İş yaklaşımımı en iyi şu tanımlar:

E. İnatçı
G. Kapsayıcı

Sonuçlar:

Bu bölüm cevaplarınızı yazdıktan sonra görülecektir. [hide]

En çok ve en az hangi harfleri işaretlediğinize bakın. ‘En çok’ olan güçlü yönünüze, ‘en az’ olan zayıf tarafınıza işaret eder:

 1. GÜVENİLİRLİK
 2. ISRARCILIK
 3. CESARET
 4. MERAK
 5. UMUT
 6. YAŞAM GÜCÜ
 7. ALÇAKGÖNÜLLÜLÜK

 

Sonuçlar:

Bir lider olarak yüksek skor sizin için ne ifade ediyor?

 • Eğer en büyük gücünüz GÜVENİLİRLİKSE gerçeklerden çekinecek bir kişi değilsiniz. Gerçekten inandığınız, düşündüğünüz ve hissettiğiniz şeyi, bunun doğru karşılanmayacağını bilseniz dahi ifade etme cesaretiniz var. Sonuç olarak diğerleri sizi sorumluluk sahibi, davranışlarını inandığı gibi düzenleyen bir lider olarak görür. Çünkü siz, ne söylerseniz onu yaparsınız. Diğerleri de bu yüzden değerlerinizin samimiyetine inanır ve sizi, ‘yolundan gitmeye değer’ bir lider olarak kabul eder.

 • Eğer ISRAR en büyük gücünüzse, başladığınız şeyi bitirirsiniz. Zor projelerin altına elinizi koyacak ve onları sonuçlandıracak gücünüz vardır. İnsanlar, ne söylüyorsanız onu hatta bazen daha da fazlasını yapacağınıza inanırlar. Ama asla daha azını yapacağınızı aklılarına getirmezler. Zorluklar, güçlükler ya da cesaret kırıcı şeylerle karşılaştığınız da asla sendelemezsiniz. Diğerleri de sizin gücünüzden cesaret alır. Çünkü ısrarcı tutumunuz sizi başarıya götürecektir. Lideri olduğunuz kişiler de sizinle çalışmanın sonuçlarına güvenecekler ve size sıkı sıkıya bağlı olacaklardır.

 • Eğer CESARET en büyük gücünüzse, meydan okumaktan, riskten ve zorluklardan asla kaçmazsınız. Tehlikeli durumlardan sizi uzak tutan bir içgüdünüz vardır ve bu sayede doğru adımları daha iyi tespit edebilirsiniz. İnsanlar özellikle riskin yüksek olduğu durumlarda lider olarak cesaretinize güvenirler. Eğer tehlikeyi göze almazsanız hiçbir şey kazanamazsınız. Bu, korku rüzgarında “tedbiri elden bırakmak” demek değildir. Öncelikle tehlikeleri ve bunlarla başa çıkabileceğinizi görür sonra da korkulara rağmen harekete geçecek güveni kendinizde hissedersiniz.

 • Eğer MERAK en büyük gücünüzse, roman yazmakta, şaşırtıcı ve sıra dışı fikirler üretmekte başarılısınız demektir. Yeni fırsatlar yaratmak ya da zor problemlerle baş başa kalmak gibi durumlarda, insanlar sizin düşünce gücünüze itibar eder. Belirsizliklerin olduğu yerde pek çok şeye açıksınızdır. Takımınızdakilere geniş bir alan yaratırsınız farklı yaklaşımlara, bakış açılarına ve metotlara izin verirsiniz. Tecrübe ve bilgiye olan arzunuz size hep yeni olanın peşinden gitme gücü verecektir. Bir lider olarak “imkansız” diye bir şeyin olmadığı, heyecanlı ve dinamik bir ortam yaratırsınız.

 • Eğer UMUT en büyük gücünüzse, geleceğe olumlu bakarsınız ve arzuladıklarınızın gerçekleşmesinde yapıcı bir tutum sergilersiniz. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için çalıştığınız ortam neşelidir çünkü nihayetinde başarılı olacağınızı bilirsiniz. Bazı zamanlarda yolunuzu şaşırsanız bile bir sonraki fırsata odaklanır ve daha iyisini planlamaya çalışırsınız. Bir lider olarak diğerleri cesaretinizi fark edecektir. Gerçekleştirebileceğinize inandığınız hedefler koyduğunuz için takımınızı da zafere ulaşmak üzere kurarsınız. Ulaştığınız her bir hedef, geleceğe daha çok güvenmenizi sağlayacaktır.

 • Eğer YAŞAM GÜCÜ en büyük gücünüzse, çok iyi bir enerjiniz vardır ve nadiren temponuz düşer. Bu durumda sizi gerçekten kimse rahatsız edemez ve kendinizi bir koşuşturmacada hissetmezsiniz. Ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırsınızdır. Elinizdeki işe sadık kalır ve bütün dikkatinizi ona yoğunlaştırırsınız. Bir lider olarak insanlar sizi sabırlı, dikkatli, üretken ve hoş bulurlar. Başkalarıyla iletişim kurarken insanlar konuşmaya tamamıyla kendinizi verdiğinizden emin olurlar. Düşünceleriniz ya da kaygılarınızı dile getirirken dikkatiniz dağılmaz. Enerjiniz bulaşıcıdır. İnsanlar etrafınızda bulunmaktan keyif alırlar.

 • Eğer en büyük gücünüz ALÇAKGÖNÜLLÜĞÜNÜZSE, kendisine odaklanmış bir kişi değilsiniz. Ne başarılarınızı ne de zayıflığınızı büyütürsünüz. Yeteneklerinizi de, başarılarınızı da belli bir perspektifte tutmaya özen gösterirsiniz. Bilgi eksikliği, yetersizlik ve yanlışlarınızla yüzleşmekten kaçmazsınız. Yeni fikirlere, karşıt düşüncelere ve nasihate açık bir kişi olarak takımınızdan maksimum verim alırsınız. Sizinle çalışanlar doğruya ulaşma yolunda, ortak çalışmanın önemini hissedecekler ve katkılarının değer gördüğünü bileceklerdir.

En düşük skorlarınız

Bir lider olarak düşük skor sizin için ne ifade ediyor?

 • Eğer GÜVENİLİRLİK düşükse, bazı zor gerçekleri anlatmakta problem yaşayabilirsiniz. Gerçekten doğru olduğuna inandığınız, güvendiğiniz ve doğru olduğunu hissettiğiniz şeyleri ifade etmede yeteri kadar özgür hissedemezsiniz. Sonuç olarak gerçekten doğru olduğuna inandığınız davranışları yansıtacak mesajlar veremeyebilirsiniz. İlacı içmek için bir şeker kaşığı yeterliyken, eğer sonuç mesajınızla uyumlu değilse ağızda acı bir tat bırakabilir.

 • Eğer ISRARINIZ düşükse, bir işe başlamakta sıkıntı yaşarsınız. Kendinizi hep başka şeylerle uğraşırken ya da başka ilginç şeylerin peşinden koşarken bulursunuz. Engeller ve zorluklarla karşılaştığınızda rüzgar bazen sizden tarafa esmez. Bu her zaman kötü bir şey değildir. Israrcı olmak bazen zaman, çaba ve kaynak kaybına da sebep olabilir. Ancak birkaç büyük projede ciddi bir yol kat edebilirsiniz. Bazı şeyleri görerek başarı ihtimalinizi yükseltirsiniz.

 • Eğer CESARETiniz düşükse, tehlikeli ve riskli durumlarda muhafazakar bir tutum sergilersiniz. Tehlikeden kaçınma içgüdünüz baskındır ve bu bazen diğer eylem planlarını değerlendirme yetinize galip gelir. Korku ve cesaret yolunda dikkati bir tarafa bırakmak çoğunlukla bir işe yaramaz. Ama bazen korkuya rağmen harekete geçmeye değer. Cesaret olmadan hiçbir şey başarılamaz.

 • Eğer MERAKINIZ düşükse, çoğunlukla denenmiş ve test edilmiş metotlara bağlı olursunuz. Bir öncekini tercih ederek aslında bugünle baş ederken geçmişten akıl alma yolunu tercih etmiş olursunuz. Bazen belirsizlikler cesaretinizi kırar ve net durumlarla ilgilenmek kendinizi iyi hissettirir. Bazıları ürettikleri yeni fikirlerin fantastik ortamında gezinirken siz hep ayağınızı yere basarsınız: Bu gerçekçi midir? Bunun maliyeti nedir? Bu ne kadar sürer? Bu çok önemli bir rolken öte yandan da hayal dünyanızı serbest bırakmanın ve girişimci yönlerinizi keşfetmenin faydasını görebilirsiniz.

 • Eğer UMUDUNUZ düşükse, zaman zaman gelecek hakkında kaygılanırsınız. Daha gerçekçi bir bakış yakalamaya çalışırken kendinizi öngörülemeyen problemlerden uzak tutmayı hedefleyebilirsiniz. Daha uzun vadeli net hedefler yaratmak yerine daha esneksiniz ve değişen durumlara adapte olabiliyorsunuz. İnsanlar sizi plan ve projelerdeki muhtemel tuzakları tespit etmede yetkin görüyorlar. Aynı zamanda en iyisini ummak da çok değerlidir. Başarıya inandığınız zaman çabanızı ve ısrarınızı arttırırsınız.

 • Eğer YAŞAM GÜCÜNÜZ düşükse, boşa yol aldığınızı düşünüp çoğunlukla kendinizi sinirli, endişeli ve gergin hissedersiniz. Talepler yüksek olduğunda geriliminiz artar, kaçınılmaz olarak enerjiniz düşer ve negatif bir moda geçersiniz. Liderlik ettiğiniz takım bazen çok sabırsız olduğunuzu düşünür. Zaman üzerinizde baskı yaratır, daha çok enerjinizi alır ve kendinizi tükenmiş olarak hissedersiniz. Sonuç olarak yaptığınız şeyin bir faydasını görene kadar durmayacağınızı hissedebilirsiniz ki bu stresin panzehiridir.

 • Eğer ALÇAKGÖNÜLLÜĞÜNÜZ düşükse, çoğunlukla spotların altında gibisinizdir. Yetenekleriniz ve başarılarınızla gururlanırsınız ve bazen hatalarınızı, sınırlarınızı ve bilgi eksikliğinizi kabul etmezsiniz. Sonuç olarak bazen yapacaklarınızı üstünde sözler verirsiniz. Bir lider olarak dümeni sıkı sıkı tutarsınız. Bazıları tavsiyeye, yeni fikirlere ve karşıt düşüncelere dirençli olduğunuzu düşünebilir. Bu genişliğinizin gölgesi de büyük olur. Hatta liderlik ettikleriniz katkılarının yeteri kadar değer görmediğini düşünebilirler.

  [/hide]
Basa don
SponsorlarBasa don
ozi lem Acilir Kutu Gor
En Aktif Kıdemli Üye
En Aktif Kıdemli Üye


Kayit tarihi: 28.Kasım.2008
Konum: İzmir
Durum: Offline
Puanlar: 29
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ozi lem Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 07.Mart.2013 saat 16:47
teşekkürler
Basa don
GUL2010 Acilir Kutu Gor
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayit tarihi: 19.Mart.2010
Durum: Offline
Puanlar: 1
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti GUL2010 Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 07.Mart.2013 saat 16:48
SONUCLARI NASIL GORECEGIZ
Basa don
Oguzhan111 Acilir Kutu Gor
Gerçek Forumcu
Gerçek Forumcu


Kayit tarihi: 22.Aralık.2009
Konum: Adana
Durum: Offline
Puanlar: 30
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Oguzhan111 Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 07.Mart.2013 saat 17:39
teşekkürler emeğinize
Basa don
carso Acilir Kutu Gor
Aktif Üye
Aktif Üye


Kayit tarihi: 01.Ekim.2008
Konum: İstanbul
Durum: Offline
Puanlar: 8
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti carso Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 07.Mart.2013 saat 17:40
sonuç?
Basa don
mahmutozgun Acilir Kutu Gor
Gerçek Forumcu
Gerçek Forumcu


Kayit tarihi: 31.Ocak.2006
Konum: Turkiye
Durum: Offline
Puanlar: 110
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mahmutozgun Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 07.Mart.2013 saat 17:46
Teşekkürler

Basa don
aSCi Acilir Kutu Gor
En Aktif Kıdemli Üye
En Aktif Kıdemli Üye


Kayit tarihi: 05.Kasım.2012
Konum: konya
Durum: Offline
Puanlar: 25
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti aSCi Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 07.Mart.2013 saat 21:20
teşekkürler inşaallah güzel bir sonuçtur :)
Basa don
aSCi Acilir Kutu Gor
En Aktif Kıdemli Üye
En Aktif Kıdemli Üye


Kayit tarihi: 05.Kasım.2012
Konum: konya
Durum: Offline
Puanlar: 25
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (1) Tesekkurler(1)   Alinti aSCi Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 07.Mart.2013 saat 21:31

3 a cesaret

4b  ısrarcı

1 c güvenilir

1 d merak

5 e umut

3 f yaşam gücü

2 g alçakgönüllü


olması gereken ne

Basa don
ugurgencoglu Acilir Kutu Gor
Gerçek Forumcu
Gerçek Forumcu


Kayit tarihi: 15.Ağustos.2009
Konum: İstanbul
Durum: Offline
Puanlar: 141
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ugurgencoglu Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 08.Mart.2013 saat 09:03
netice
Basa don
kgunyar Acilir Kutu Gor
Gerçek Forumcu
Gerçek Forumcu


Kayit tarihi: 04.Temmuz.2011
Durum: Offline
Puanlar: 54
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti kgunyar Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 08.Mart.2013 saat 13:06
teşekkürler
Basa don
necmettinsengun Acilir Kutu Gor
Gerçek Forumcu
Gerçek Forumcu


Kayit tarihi: 06.Ocak.2007
Konum: Adana
Durum: Offline
Puanlar: 75
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti necmettinsengun Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 08.Mart.2013 saat 15:37
tesekkurler
Basa don
Fuad Gamberov Acilir Kutu Gor
Aktif Üye
Aktif Üye


Kayit tarihi: 07.Eylül.2009
Konum: İstanbul
Durum: Offline
Puanlar: 8
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Fuad Gamberov Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 09.Mart.2013 saat 08:40
Guzel olmus...Tebrikler...
Basa don
cenker Acilir Kutu Gor
Gerçek Forumcu
Gerçek Forumcu


Kayit tarihi: 11.Eylül.2006
Durum: Offline
Puanlar: 56
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti cenker Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 09.Mart.2013 saat 13:43
Teşekkürler....
Basa don
Semra Özaydınlı Acilir Kutu Gor
Aktif Kıdemli Üye
Aktif Kıdemli Üye


Kayit tarihi: 25.Nisan.2006
Durum: Offline
Puanlar: 13
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Semra Özaydınlı Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 10.Mart.2013 saat 11:42
ynt
Basa don
ttwintowers Acilir Kutu Gor
Aktif Üye
Aktif Üye


Kayit tarihi: 30.Eylül.2011
Durum: Offline
Puanlar: 8
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ttwintowers Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 10.Mart.2013 saat 17:44
tşkler :)
Basa don
feyyaz.yildiz Acilir Kutu Gor
Gerçek Forumcu
Gerçek Forumcu


Kayit tarihi: 05.Mart.2008
Durum: Offline
Puanlar: 134
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feyyaz.yildiz Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 10.Mart.2013 saat 19:14
tesekkürler osman bey.
Basa don
murvet ozyurt Acilir Kutu Gor
Gerçek Forumcu
Gerçek Forumcu


Kayit tarihi: 07.Ağustos.2007
Konum: Eskişehir
Durum: Offline
Puanlar: 57
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti murvet ozyurt Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 10.Mart.2013 saat 20:55
paylaşımlarınız ve bize kattıklarınız için teşekkürler
Basa don
PROMETHEUS Acilir Kutu Gor
Katkısı Çok Forumcu
Katkısı Çok Forumcu


Kayit tarihi: 03.Kasım.2006
Durum: Offline
Puanlar: 382
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti PROMETHEUS Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 12.Mart.2013 saat 20:08
 TEŞEKKÜRLER....
Basa don
brktpcgl Acilir Kutu Gor
Gerçek Forumcu
Gerçek Forumcu


Kayit tarihi: 20.Mayıs.2007
Konum: İstanbul
Durum: Offline
Puanlar: 125
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti brktpcgl Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 14.Mart.2013 saat 08:40
Teşekkürler. bakalım ne çıkacak
Basa don
mühendis99 Acilir Kutu Gor
Aktif Kıdemli Üye
Aktif Kıdemli Üye


Kayit tarihi: 30.Nisan.2009
Konum: Adana
Durum: Offline
Puanlar: 12
Mesaj Secenekleri Mesaj Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mühendis99 Alinti  cevap Yazcevap Mesajin Direkt Linki Gonderildi: 14.Mart.2013 saat 16:40
Liderlik testin sonucunu bulmak için ne yapabilirim
Basa don
 cevap Yaz cevap Yaz Sayfa  123 5>
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum izinleri Acilir Kutu Gor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.07
Copyright ©2001-2016 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,141 saniyede yuklenmistir.

BiYMED Eğitim ve Danışmanlık
0 212 230 90 09

www.biymed.com.tr www.satinalmaegitimleri.com www.MuhendislikOkulu.com
www.bilginakademi.net www.yoneticilikokulu.com www.biymed.net
www.satinalmaegitimleri.com www.depoegitimi.com www.enguvenilir.com www.egitimduyurulari.com

 • Genel Eğitimler
 • Foruma Yeni katılanlar
 • Forum Konuları

  Satınalma Eğitimi