Makaleler

Makaleler

Bir fuar, nasıl fuar olmaktan çıkar?

Kategori: Güncel

Kimileri için fuar demek gösteri (şov) demek. Kimileri için alıcı ve satıcıların bir araya geldiği kuru kuruya bir pazar yeri; Kimileri için sektörel bir zorunluluk, kimileri içinse hafta sonu gezisi için makul bir seçenek;  Devamı »

Mülakat Stresiyle Nasıl Başa Çıkarsınız?

Kategori: insan kaynakları

Birçok iş arayan, stresi mülakatla eş anlamlı görüyor. İş arayanlar, mülakatı atlatana kadar stresli oluyor. İş görüşmesi için ne giyeceklerinden, sorulara ne yanıt vereceklerine kadar tüm ayrıntılar onlar için bir stres unsuru. Ancak iş arayanları en yoğun şekilde etkileyen stres türü, mülakat sırasındaki stres. Çünkü bu tür stres mülakatın kötü geçmesine sebep olabiliyor. Peki, görüşme sırasında sakinliğinizi nasıl koruyabilirsiniz? Birkaç basit teknikle bu sorunla başa çıkmak aslında çok kolay.  Devamı »

Zorluklar İnsanı Güçlü Yapar

Kategori: Kişisel Gelişim

Yaşananlar bazen insana büyük dersler verir, tabi ders çıkarmasını bilene...
Bazı anlar hayatınızda öyle olaylarla karşı karşıya gelirsiniz ki bir an neye uğradığınızı şaşırır kalakalırsınız yerinizde. "Aman !!" derim böyle durumlarda ama o anki ruh haliniz eğer onu yapmanız konusunda komut vermişse beyne gerisini düşünmeden hareket edebilirsiniz.. Ve başlarsınız sonrasında durumu düzeltmek, kurtarmak için "asla yapmam/yapamam!" dediğiniz şeyleri yapmaya..

  Devamı »

MUTLU İNSANLARA DÖNÜŞEBİLMEK..

Kategori: Kariyer Yönetimi

Mutlsuz insanların mutlu insanlara dönüşebilmesi...  Devamı »

MUTLULUK TİYOSU

Kategori: Kişisel Gelişim

Mutluluk üzerine tiyolar...  Devamı »

Kendinize Güvenmenin 14 Yolu

Kategori: Kişisel Gelişim

Eğer özgüveninizi yitirdiğinizi düşünüyor ve nedenini sorguluyorsanız, ya da kendinize güveninizi nasıl pekiştireceğinizi merak ediyorsanız bu tavsiyeleri uygulayın.  Devamı »

Bu 10 ipucunu dinle en iyi konuşmacı ol

Kategori: Kişisel Gelişim

Forbes dergisi çeşitli şirket ve kuruluşların sözcülerinin kürsü konuşmalarında seyircileri nasıl tavladıklarını yazdı. İşte 10 konuşma gurusundan çeşitli taktikler:  Devamı »

MESLEK SEÇME KRİTERLERİ - KENDİNİ TANIMA-2

Kategori: Kariyer Yönetimi

Meslek seçiminin önemli bir süreç olduğundan söz etmiştik ve meslek seçme kriterlerinin bileşenleri üzerinde durmaya başlamıştık.Bu bileşenlerden kendini tanıma boyutuna YETENEK, BECERİ ve DEĞERLERİMİZ ile devam ediyoruz.  Devamı »

PROJE YÖNETİCİSİNİN PROJEDEKİ ROLÜ

Kategori: İş Yönetimi

Proje, günlük yaşantımızda da iş yaşantımızda da defalarca duyduğumuz ve pek çok kez bir üyesi olarak içinde bulunduğumuz bir çalışmadır. Bir düğün töreni organizasyonunun baştan sona planlanması da bir projedir, Istanbul Boğazı'na yeni bir köprü yapılması da, aya ilk insanın gönderilmesi de.  Devamı »

REKABETTE HIZ

Kategori: İş Yönetimi

Günümüz rekabet şartlarında , Hız çok büyük önem kazanmıştır.  Devamı »

MESLEK SEÇME KRİTERLERİ - KENDİNİ TANIMA-1

Kategori: Kariyer Yönetimi

Meslek seçimi son derece önemli bir süreç olduğundan ,meslek seçme kriterlernin bileşenleri üzerinde ayrıntı ile durmak bu yolda atılacak doğru bir adım olacaktır.
Bu bileşenlerden ilki ve belki de en önemlisi kendini tanımadır.  Devamı »

Yeni Mezunlara: İŞE GİRMEK İÇİN 7 ALTIN KURAL

Kategori: Kariyer Yönetimi

Yeni mezunlar için: İşe girmek istiyorsanız uymanız gereken YEDİ ALTIN KURAL  Devamı »

KALİTE NEDİR ?

Kategori: Kalite Yönetimi Sistemi

Kalite kavramını kısaca tanımlayalım...  Devamı »

Başarılı Bir Başlangıç için İlk 90 Güne Dikkat!

Kategori: İş Yönetimi

Harika bir işe kabul edildiniz ve işe ilk başlayacağınız gün gittikçe yaklaşıyor. Görüşmeler süresince yeni işverenlerinizin gözünde iyi bir izlenim yaratmayı başardınız. Aynı izlenimi elbette işe başladıktan sonra da sürdürmek istiyorsunuz. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?  Devamı »

İYİ Kİ TÜKENMİŞİM...

Kategori: Güncel

Tükenmişlik sendromu psikolojik açıdan çok ele alınmış olan kavramlardan biridir ve olumsuz bir kavram olarak bilinir.Oysa değil,tükenmişlik çok güzel hatta yararlı bir kavram...
  Devamı »

Kitapların Dünyasından; BİR GÜN!

Kategori: Güncel

" Biz, aynı toprağın çocukları " diyor Ayşe Kulin BİR GÜN adlı eserinde...
Bir de;

" O sırada, benim eşkiya dediğim insanların, Zelha'nın kahramanları olduğunu bilmiyordum. Tıpkı Zelha'nın yeğenine, benim kahramanlarım tarafından yapılanları bilmediğim gibi. Diyeceğim, kötülük söz konusu oldumuydu, yoktu birbirimizden farkımız. Karşı saftakini perişan etmek için uyguladıklarımız, her iki tarafı da perişan ediyordu ne yazık ki. Üstelik bedenen olduğu kadar da manen. "  Devamı »

İŞTE ENDİŞEDEN KURTULMA YÖNTEMLERİ

Kategori: Kişisel Gelişim

Hepimiz hayatımızda bir çok şeyden endişe duyarız. Kimimiz yaşlanmaktan, kimimiz ölmekten, kimimiz ise başarısız olmaktan ya da yalnız kalmaktan endişe duyar. Endişelerimiz ile çoğu zaman başedebilirken, bazen bu hisse yenik düşebiliriz. Aslında endişe ile başetmek düşündüğünüzden daha kolay.
  Devamı »

ÇOCUKLUKTA RAMAZAN ALGISI

Kategori: Güncel

Ramazan diyince, kendimce..!!!

Küçükcükken oruç tutmayı balkon demirlerine ip bağlamak olarak algılardım ve benim için öyle kutsal öyle kutsaldı ki 4 - 5 yaşlarındayken her sahur vakti kışın ayazı yazın sıcağı demeden kalkar ve doğruca balkona koşardım.
  Devamı »

Mülakat Teknikleri

Kategori: Kariyer Yönetimi

Görüşmeye nasıl hazırlanmalı?  Devamı »

CV YAZARKEN

Kategori: Kariyer Yönetimi

CV, profesyonel iş hayatınızda, iş başvurularında kullanacağın ve seni mülakata kadar götürebilecek, özgeçmiş bilgilerini içeren bir belgedir.  Devamı »

23 Sayfada 454 haber kayıtlı.
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 

Makale Listesi


2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.