Makaleler

Makaleler

İŞ ZEKÂSI (Business Intelligence) nedir?

Kategori: İş Yönetimi

Günümüzde işletmeler için kullanılabilir bilgi çok önemli bir değerdir. 21. yüzyıl ekonomisinin rekabetçi ortamında, firmaların sürdürülebilir rekabet avantajı sağlayabilmeleri için bilginin gücünü daha etkin bir şekilde kullanabilmeleri gerekir. Kurumların bilgiyi kullanma çabalarında ulaşılan son aşama, iş zekâsı uygulamalarıdır. İş zekâsına küçük-büyük tüm işletmelerin ihtiyacı vardır ve iş zekâsı çözümleri karar alma süreçlerinde önemli rol oynar.

  Devamı »

Mesleki Eğitimde Kredi Transferi ve Akreditasyon

Kategori: Eğitimler

Mesleki ve teknik eğitimde kredi transfer sisteminin geliştirilmesini desteklemek üzere gerçekleştirilen çalışmalar, mesleki ve teknik yüksek öğretimi kapsayan bir Avrupa yeterlilikler Çerçevesi oluşturulması yönündedir. Türkiye'deki Mesleki ve Teknik Eğitim Fakülteleri, AB kredi transfer sistemine dahil edilerek, uluslararası akreditasyona uygun olarak yeniden yapılandırılmalıdır.

  Devamı »

İŞVERENE İLAN TAVSİYELERİ

Kategori: iş ilanları

İyi bir iş ilanı, aday seçiminde harcanacak zaman ve paradan büyük tasarruflar sağlar. Etkisiz ilanlar pozisyona uygun olamayan çok sayıda başvuru alımına sebep olacağından başvuruların incelenmesi ve ayıklanması değerli zamanınızı alacaktır. Bir ilanın etkisiz olması genel olarak aşağıdaki 10 sebepten kaynaklanmaktadır:  Devamı »

İŞE ALINMAK İSTEYENLERE ON ÖĞÜT!

Kategori: insan kaynakları

İş aramak insan yaşamının en stresli işlemlerinden. Herkesin hayali, bu süreci en kısa zamanda sonuçlandırıp, kendisini bir iş sahibi olarak görebilmek. Yeni bir iş peşinde olanların, CareerBuilder.com sitesinin yazarlarından Laura Morsch''un on tavsiyesine göz atmalarında yarar var...  Devamı »

TÜKENMİŞLİK SENDROMU İLE TÜKENMEYİN ONU AŞIN!

Kategori: Kişisel Gelişim

Kendinizi sürekli yorgun mu hissediyorsunuz? Enerjinizin hızla tükendiğini ve yerine aynı hızla koyamadığınızı mı fark ettiniz? Belli bir nedeni olmaksızın kendinizi huzursuz mu hissediyorsunuz? Üzerinizdeki baskılar nedeniyle duygularınızda hızlı değişmeler mi oluyor? Yatağa yapıştığınızı, işe gitmemek için bahaneler bulmaya çalıştığınızı mı fark ediyorsunuz?.... Bu soruların hepsine ya da çoğuna evet diyorsanız tükenmişlik sendromu yaşıyorsunuz demektir...  Devamı »

ETKİN DİNLEME BECERİSİNİ KAZANMAK!

Kategori: Kişisel Gelişim

Dinleme iletişimin en temel alanlarından biridir. Empatik iletişimin gerçekleşmesinde dinleme en önemli unsurdur. Karşımızdaki kişiyi işitmek yeterli olmaz. Onun söylediklerini anlamak, düşünmek, etkin bir dinleyici olmak gerekir. Hiç kuşkusuz dinleme edinimini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmek kolay değildir. Günlük hayatımızın koşuşturması ve yorgunluğu içinde sürekli bir şeyleri dinlemek zorunda kalırız.  Devamı »

YARATICI EKİP NASIL OLUŞTURULUR?

Kategori: Güncel

Bir iş kurarken veya mevcut bir işi yapılandırırken en fazla ihtiyaç duyulan yetenek yaratıcılıktır. Ancak yalnız sizin arayış içinde olmanız, yeni yol ve yöntemler aramanız ve yaratıcı çözümler peşinde koşmanız yetmez. Birlikte çalışacağınız kişilerin de belirli düzeyde yaratıcılığa sahip olması gerekir. Yaratıcı ekipler, her tür işte tutunma ve başarı ihtimalini yükseltir.  Devamı »

KENDİ BEYNİNİZİN PATRONU OLUN!

Kategori: Kişisel Gelişim

Zamanımızın en popüler konularından biri, kuşkusuz beyin gücü ve kullanma yöntemleri; şu bir gerçek ki, beynimizi yönetmeyi öğrendiğimiz takdirde gücümüzün ve yapabileceklerimizin sınırı yok.
  Devamı »

Adı yeni konmuş bir olgu: İŞYERİNDE YILDIRMA (MOBBING )

Kategori: Kişisel Gelişim

Yıldırma, işyerinde belirli kişileri hedef alan sistematik bir dizi duygusal saldırı ve yıpratma hareketidir. Haksız yere suçlama, ima, kinaye, dedikodu yoluyla itibarı sarsma, küçük düşürme, taciz, duygusal istismar ve şiddet uygulayarak, bir kişiyi, işyerinin dışına çıkmaya zorlayan kötü niyetli bir girişimdir. Bu girişimler, doğrudan veya dolaylı, açıkça veya örtülü olabilir. Giderek şiddetlenen bu tür davranışları, kurumlar çoğu kez görmezden gelir, göz yumar ya da bazen teşvik eder.  Devamı »

Altı Sigma nedir?

Kategori: Kalite Yönetimi Sistemi

Sembol olarak Sigma Yunan alfabesinin bir harfidir. Büyük harf sigma, genellikle toplam simgesi olarak bilinir. Küçük harf sigma ise istatistikte bir topluluktaki standart sapmayı tanımlamak, belirtmek için ölçü birimi olarak kullanılır.  Devamı »

EKİP LİDERİNİN EL NOTLARI

Kategori: Kişisel Gelişim

Bugün ekip çalışmasının önem kazandığı iş hayatında, liderliğin önemi daha da artmıştır. Bir şirketin başarılı olması, çalışanlarına gurur ve mutluluk vermesi, uzun dönemde kârlılığını sürdürmesi, rekabet ortamında varlığını sürdürmesi ekip çalışması ve ekibi etkin bir biçimde yönlendiren liderlerle mümkündür.  Devamı »

CE nedir, nelerde aranır?

Kategori: Kalite Yönetimi Sistemi

Avrupa Komisyonu desteğiyle resmen başlatılan Kalite Altyapısı İletişim Kampanyası; çerçevesinde gerçekleştirilen anket sonucu nüfusun %63 ünün CE işaretini tanımadığı ortaya çıktı. Peki nedir bu CE diyenler için işte izahı:
  Devamı »

Kalite Kavramı ve Toplam Kalite Yönetimi

Kategori: Kalite Yönetimi Sistemi

Tarih boyunca gelişmelerin temelinde, teknolojik gelişmeler önemli bir yer tutmuştur. Gelişmenin temelinde teknolojik buluşlar ve bunların insanların ihtiyaçları için kullanımı yatmaktadır. Bilgisayarın icadı ve yaygın kullanımı ile, gelişmenin ve buluşların ivmesi de hızlanmış, çok kısa zaman aralıklarıyla birçok önemli gelişmeler olmuştur.  Devamı »

ZAMAN YÖNETİMİ

Kategori: Kişisel Gelişim

Zaman geri döndürülmesi mümkün olmayan bir kaynaktır.Bu nedenle zamanımızı iyi kullanmalıyız.Gelin , kısaca bakalım...  Devamı »

NE KADAR GİRİŞİMCİSİNİZ?

Kategori: İş Yönetimi

Ne kadar girişimci olduğunuzu biliyor musunuz? Peki ya bu girişimciliği şirketinizde otururken kullanabileceğinizi? Nedir insanı girişimci yapan özellikler ve hangi koşulların olması gerekir?  Devamı »

Daha Güçlü Bir İletişimci Olmak İçin Modası Geçmeyecek 10 İpucu

Kategori: Kişisel Gelişim

Gelişim sürecimizin bir kısmı, daha etkili iletişimin nasıl kurulacağını öğrenmeyi içerir. Çok azımız, konu hakkında eğitim almışızdır; çoğumuz, iletişim aksaklıklarının sonuçlarını yaşamışızdır. Neyin işe yaramadığını ve duyulmamanın ya da yanlış anlaşılmanın ne kadar kötü olduğunu hepimiz biliriz.  Devamı »

KAPAK YAZISI (COVER LETTER) YAZMA

Kategori: insan kaynakları

Kapak yazısı bilgi ve becerilerinizi tümüyle anlatacağınız bir yazı değil, özgeçmişinize destek olacak genel beklentilerinizi ortaya koyduğunuz bir metindir. Kapak yazısı size; kendinizi tanıtma, özgeçmişinizi kişiselleştirme, beceri ve deneyimlerinizin işverenin ihtiyaçlarına uygunluğunu belirtme fırsatını sunar. Kapak yazısı işverenin iletişim becerilerinizi, detaya verdiğiniz özeni ve yazılı iletişiminizin kalitesini analiz edebilmesini sağlar. İşte size kapak yazısı (cover letter) yazmak için bazı ipuçları.  Devamı »

ONLINE ÖZGEÇMİŞİNİZİ GELİŞTİRMENİN 15 YOLU

Kategori: insan kaynakları

Günümüzde işverenin dikkatini çekmek için alışılmışın dışında bir özgeçmişe ihtiyacınız var. Kariyer koçu Robin Ryan'ın 600 İnsan Kaynakları yöneticisiyle yaptığı ankete göre online özgeçmişinizi geliştirecek 15 yol size bu konuda yardımcı olabilir.  Devamı »

HAKETTİĞİNİZ ÜCRETİ ALMIYOR MUSUNUZ?

Kategori: insan kaynakları

Piyasada sizinle aynı işi yapan meslektaşlarınız ne kadar ücret alıyor? Firmanıza yaptığınız katkı ile aldığınız ücret dengeli mi? Aldığınız aylık ücret, yeni işinize başlarken potansiyel işvereninizle yaptığınız ücret pazarlığında önemli ölçüde belirlenir. Bu noktada işe başlamadan önce ne kadar pazarlık yapabilirseniz, işe başladıktan sonra o denli yüksek maaş alırsınız.
  Devamı »

SUNUMLARINIZDA RESİMLERİN GÜCÜNÜ YANINIZA ALIN

Kategori: Kişisel Gelişim

Bir resmin bin sözcüğe bedel olduğu söylenir. Bir düşünün, bir sunum dinledikten sonra hangisi daha fazla aklınızda kalıyor? Resimler mi yoksa sözcükler mi? Birçok kişi bu soruya resimler yanıtını verecektir. Çünkü gerçekten de insan beyni resimlere seslerden daha fazla tepki verir. Bu yüzden bir sunum yaparken resimlerin günücü mesajınızı destekleyecek şekilde kullanmalısınız. Mesajınızdan uzak, dikkat dağıtıcı resimler kesinlikle mesajınızı çiğneyip öne geçer ve izleyicilerinizi bir boşluk ve karmaşa hissiyle baş başa bırakır. İşte bu boşluk hissini yaratan sekiz sunum hatası. Bunlardan kesinlikle kaçının!  Devamı »

23 Sayfada 454 haber kayıtlı.
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 

Makale Listesi


2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.