Makaleler

Makaleler

8 KLİŞE İŞ GÖRÜŞMESİ SORUSUYLA BAŞA ÇIKMANIN YOLU

Kategori: insan kaynakları

İş görüşmesine gitme fikri ellerinizin terlemesine, vücudunuzun karıncalanmasına mı neden oluyor? Endişelenmeyi bırakın, yalnız değilsiniz. İş arayanların birçoğu, iş görüşmesi nedeniyle panik yaşıyor. Şimdi rahatlayın ve iş görüşmesi sırasında ve öncesinde aşağıdaki ipuçlarını kullanın.  Devamı »

GOOGLE'DA ÇALIŞMAK İSTİYORSANIZ..

Kategori: Teknoloji

Her ay 100.000 kişinin iş başvurusu yaptığı Google'da çalışmak için önce şirketin anketini çözmek gerekiyor. Adaylara hangi hayvanları beslediği bile soruluyor.Google ailesine katılmak için doğru cevaplanması gereken diğer sorular; Hiç dünya rekoru kırdınız mı?, Garsonluktan para kazandınız mı? ve Odanız toplu mu dağınık mı?  Devamı »

İŞ DENEYİMİNİZ YOK MU? DERT ETMEYİN...

Kategori: insan kaynakları

Neredeyse tüm çalışanlar, çalışma yaşamlarının başında bu sorunu yaşamışlardır. Okulu yeni bitirmiş ya da kariyerinize yeniden yön vermiş olabilirsiniz. Ama iş ilanlarında sektörde 2-3 sene deneyimli çalışan arandığını okudukça, -Eğer kimse beni işe almazsa nasıl 2-3 yıllık iş deneyimine sahip olabilirim?- sorusunu kendinize sadece siz sormuyorsunuz.  Devamı »

HAYAL ET GÜNEŞE ULAŞ

Kategori: Kişisel Gelişim

Çok mümkün gözükmüyor ilk bakışta, gerçekten hedef büyük. Peki yeryüzündeki her şey ilk başta imkansız gibi gözüken bir hayalle başlamadı mı? Televizyon, bilgisayar, telefon, arabalar, otobüsler, kamyonlar, vapurlar, tekneler, yatlar, uçaklar. Hayatımızı kolaylaştıran ve bize hız kazandıran tüm araçların, bizim rahat ve konforlu yaşamamızı mümkün kılan her şeyin başlangıç noktası hayal kurmayı seven ve kurduğu hayalleri hedeflere dönüştürmeyi bilen ve de çalışan insanlar tarafından oluşturulan düşüncelerden ibaret değil mi? Aynı şekilde deniz aşırı yolculuklar, uzay seyahatleri, gökdelenler, akıllı evler, her şeyi yapan robotlar ve çok kanıksadığımız daha önceleri de hep varmış gibi yaşadığımız aslında çok kısa bir zaman öncesine kadar var olmayan bilgisayarlar, cep telefonları ve daha neler neler. Bunların hepsinin arkasında önce hayaller yer almıyor mu?  Devamı »

DİNLEME YETENEĞİNİZİ GELİŞTİRİN..

Kategori: Kişisel Gelişim

Pek çoğumuz karşımızdakini dinlerken başka şeylerle ilgileniyoruz, onu önemsemiyoruz ya da dinlediğimizi hissettiremiyoruz. Ancak dinleme, iletişim kurmanın en önemli araçlarından biri.  Devamı »

9 ADIMDA 12 DEN VURMAK

Kategori: Kişisel Gelişim

9 Adımda Hedeflerine ulaşmak isteyneler bu yazıyı sakın kaçırmayın...  Devamı »

kimse yalan söyleyemez

Kategori: Kişisel Gelişim

ABDli hipnoterapist David J. Lieberman, Size Kimse Yalan Söyleyemez adlı kitabında, kandırılanlar için Yalan dedektörü olmanın ipuçlarını veriyor. Klinik psikoloji alanında dünyaca tanınan ve kısa süreli terapide devrim niteliği taşıyan Nöro Dinamik Analizin yaratıcısı Lieberman'ın ilginç bilgiler içeren kitabı, Kuraldışı Yayıncılıktan piyasaya çıktı.  Devamı »

AYRILIK VAKTİ GELİNCE...

Kategori: İş Yönetimi

İş bulmanın zor olduğu, bulunan ilk işin kabul edildiği günümüzde, işten ayrılmaların da sıklaştığını ve firmalarda sürekli sirkülasyon yaşandığını hepimiz biliyoruz. Büyük hayaller ve umutlarla başlanan işler zamanla çalışanları tatmin edemiyor; belki çalışma koşullarından duyulan rahatsızlıklar, belki de daha fazla olanaklara sahip olma isteğiyle çalışandan kurumlarından ayrılmak zorunda kalıyor.  Devamı »

FAZLA YETKİNLİK (OVER-QUALIFIED) İŞİ ALMANIZA ENGEL

Kategori: İş Yönetimi

Bir pozisyon için aşırı kalifiye olma (over-qualified) durumunun Türkçe'de tam bir karşılığı yok ancak en yakın tanımlama "fazla yetkin" olabilir. Şirketlerin deneyimli ve bilgili insanları işe almaya can attıklarını düşünüyor olabilirsiniz ancak bir pozisyon için fazla yetkin olmanız işi almanıza engel olabilir.  Devamı »

LİDERLİK İÇİN ALTIN KURALLAR

Kategori: Kişisel Gelişim

Kendiniz ve takımınız için başarılı sonuçlar ortaya koymak hiç de zor değil. İyi bir liderin çalışanlarıyla ilişkisi ve onlara karşı yaklaşımları için işte size ipuçları...  Devamı »

Küçük İşlerle Nasıl Büyük Para Kazanılır?

Kategori: İş Yönetimi

Küçük işletmeler paranın, aynı zamanda da beyinlerin olduğu yerlerdir. Amerikan ekonomisine her yıl katılan yeni işlerin tamamını küçük işler yaratır. Küçük işletmeler, AR-GE çalışmalarına devasa bütçeler ayıran en kârlı 100 şirkete kıyasla, çalışan başına 14 kat daha fazla buluşa imza atarlar. Küçük işletmeler, eylem yerleridir. Küçük işletme sahibi, en büyük 500 şirket arasında yer alan herhangi bir şirketin CEO sunun 1 ayda yaptığından çok daha fazla işi 1 günde yapar. Büyük şirketlerin tepe yöneticilerinin aksine, küçük işletme sahibi satış yapar, satın alır, borç alır, fatura keser, para biriktirir, ödemeleri yapar, keşfeder, yenilik yapar, değiştirir, tahminlerde bulunur, karar verir, risk alır ve bunları her gün yapar.  Devamı »

Başarı için kendi kendine sorulması gereken sorular

Kategori: Kişisel Gelişim

Bir atasözü "soruyu soran cevaptan kaçamaz" der. Yemekle ilgili soruları gün boyu kendine soran yemekten kaçamaz. Fazla kilolardan da! Başarıyla ilgili sorular soranlar da başarıdan kaçamaz.
Aşağıdaki soruları yazılı ve düşünerek cevaplamayı denemenizi öneriyorum. Hayatınızda güçlü farklar yaratacaklardır.


  Devamı »

Toplum Önüne Çıkma Korkusunu Yenin!

Kategori: Kişisel Gelişim

Toplum karşısında, mikrofon veya kamera karşısında konuşurken yüzleştiğimiz en büyük engel korku ve heyecandır. İlk defa yaptığımız her iş önce heyecan ve korku oluşturur. Korku anında dolaşım sistemi içerisine gerginlikle orantılı olarak aşırı kortizol salgılanır. Bu durum düşünce akışını engeller. Kişi bu anda olumlu duygularını kaybeder. Daha ileri düzeyde elleri ve hatta tüm vücudu titrer. Kalbin çarpması ve kan dolaşımı hızlanır. Davranışların kontrol edilmesi zorlaşır. Bu sorun ileri düzeyde olursa, insan başkalarıyla göz göze gelemez; başı titrer, adeta beyni dış dünyadan kopmuş gibi olur. Korku anında insan kalbinde bir iç endişe akıntısı hisseder. İnsan bir an önce bu durumdan kurtulmak için o ortamdan uzaklaşmak, yapmak istediğini yapmaktan vazgeçmek zorunda kalır. Ayrıca endişe veya korku konuşmacının inandırıcılığı kaybetmesine yol açar.  Devamı »

Bill Gates´in Liderlik Sırları

Kategori: Kişisel Gelişim

Bir vizyon sahibi olmak. Bill Gates, küçük yaşlardan beri bilgisayarın önemini ve insan hayatında kaplayacağı yeri çok iyi kavramış bir insan. Yakın arkadaşı ve Microsoft´un kurucu ortağı Paul Allen ile sık sık bilgisayarın gelişimi hakkında tartışmışlar, çeşitli düşünceler geliştirmişler. Bu tartışmaların sonucunda, ilerde herkesin evinde ve işinde kendisine ait bir bilgisayar sahibi olacağını öngörmüşler. Kurdukları şirkette amaçları, bu öngörüye uygun olarak insanların iş yapmalarını, kendilerini geliştirmelerini kolaylaştıracak ürünler geliştirmek.  Devamı »

2007 ' de İMAJINIZI İYİLEŞTİRİN ...

Kategori: Güncel

İlk izlenimler karşılaşılan ilk 30 saniye ile 3 dakika gibi çok kısa sürede oluşuyor.  Devamı »

Yeni Bir İşe Başlarken Yapılan En Büyük 7 Hata

Kategori: İş Yönetimi

İşinizin ilk yıllarında gittikçe yükselen bir grafikle bilgileriniz artacaktır.İstediğiniz kadar dikkatli davranın, veya bilimsel yöntemlere başvurun, hatalar mutlaka olacaktır. Bu fikre kendinizi alıştırın.  Devamı »

2006 da Biz Bunlari Okuduk. Ya siz !!

Kategori: Güncel


Bilgi Paylastikca Cogalir

  Devamı »

YETKİNLİKLER: SATIR ARALARINI OKUMAK

Kategori: insan kaynakları

İş ilanlarında, pozisyonun gerektirdiği kişisel özellikler ya da aranan nitelikler kısmında, eğitim ve deneyimden daha fazlasının sıralandığı dikkatinizi çekmiştir. Buralarda belirtilen nitelikler, çoğu insan kaynakları uygulamalarının temeli olan bir yaklaşımı yansıtmaktadır.  Devamı »

SEN DİLİ ÇATIŞMA DİLİ, BEN DİLİ İLETİŞİM DİLİ

Kategori: Kişisel Gelişim

Kişiler arası ilişkilerde unutulmaması gereken nokta duygularımızın bizi ve kurduğumuz iletişimi etkilemesidir. Düşüncelerimizi karşımızdaki insanlara iletirken cümleleri kurgulayışımız sen diliyle ya da ben diliyle olabilir.  Devamı »

YARATICI KİŞİLİK VE İŞ YAŞAMINDA YARATICILIK

Kategori: İş Yönetimi

Yaratıcılık, bir kişilik özelliği, bir davranış ya da sonuç olarak görülebilmekle birlikte kısaca bir değeri ifade eden bir ürünün ortaya konulması sürecidir. Burada değer kavramı ile kastedilen ürünün yararlılığı, kullanışlılığı, önemi, eşsizliği ya da ne oranda istenilir olduğudur. Bir ürünün yaratıcı olarak kabul edilebilmesi için de yenilik, etkililik (birey, grup ya da toplum bazında ödüllendiriciliği) ve özgünlük gibi 3 temel kriteri karşılaması gerekmektedir.  Devamı »

23 Sayfada 454 haber kayıtlı.
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 

Makale Listesi


2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.