Biymed Makale Paylaşım Platformu


Biymed Eğitim

İŞ GÖRÜŞMESİNDE EN İYİ İZLENİMİ SİZ YARATIN..

Kategori: insan kaynakları

İş arama sürecinde birçok şey değişmiş olsa da değişmeyen şeyler de var. Bunlardan biri iş görüşmesinde kendinizi nasıl sunduğunuz. Beden dilinizi nasıl kullandığınızdan kurduğunuz cümlelere, görüşme öncesi yapacağınız hazırlıktan giyinişinize kadar birçok faktör sunumunuzu etkiliyor.

İş arama sürecinde birçok şey değişmiş olsa da değişmeyen şeyler de var.  Devamı »

KARİYER PLANLAMASI

Kategori: insan kaynakları

İnsan kaynaklarının stratejik önem kazandığı küreselleşen dünyamızda işletmelerin, insan kaynaklarının etkin kullanımını sağlamak yoluyla rekabet avantajını elde etmek için günümüzde yönetim konusuna giderek önem verdiği ve yöneticilik mesleğinin geliştirilmesine ilişkin çabaların yoğunlaştığı görülmekte. Ayrıca iş görenlerin değişen dünyaya ayak uydurması için eğitim ve geliştirme ihtiyacının planlı ve sistematik bir biçimde karşılanması gereği, insan kaynakları yönetim sisteminin alt sistemlerinden biri olan kariyer konusunu karşımıza çıkarmakta.  Devamı »

HERYERDE NASIL KAZANIRSINIZ ?

Kategori: Kişisel Gelişim

Lance Armstrong kanserle savaşına rağmen nasıl başarılı oluyor ? Düşünüyorum da kim kanser olduğunu öğrense herhalde ilk yapacağı şey tüm hedeflerinden vazgeçmek ve hayata boş vermek olurdu. En azından ben öyle düşünüyorum. Bizler günlük hayatımızda karşılaştığımız en ufak bir sorunda bile çöküp, yeniden ayağa kalkacak gücü bulmakta zorlanırken, bu genç adam bunları nasıl başarıyor. Öğrenmek ister misiniz ? işte Lance Armstrong’dan başarının 5 altın anahtarı...  Devamı »

İŞTE BEYNİN 11 İLACI...

Kategori: Kişisel Gelişim

Uzmanlar, hafıza ve zekâ körelmesinin önüne geçerek beyin gücünü artıracak 11 maddelik bir öneri listesi hazırladı. İşte beyin gücünü artıracak yöntemler:
  Devamı »

DEPRESYONDAN ÇIKMAK İÇİN DÜŞÜNCELERİNİZİ GÖZDEN GEÇİRİN...

Kategori: Kişisel Gelişim

Olumsuz düşüncelerle mücadelede ilk adım, ''nasıl düşündüğünüzü'' ve bu düşüncelerin ''duygularınızı nasıl etkilediğini'' fark edebilmektir. İkinci adım da, daha gerçekçi ve alternatif düşünceler üretmeye çalışmaktır. Olumsuz düşünceleri sorgularken, kendinize şu soruları sorun:
  Devamı »

İşletmelerde Takım Yönetimi

Kategori: İş Yönetimi

Takım önceden belirlenmiş hedeflere ulaşmak için bir araya gelmiş, birbirine bağımlı ve birlikte hareket eden iki veya fazla kişinin oluşturduğu topluluktur.  Devamı »

Yönetici Nasıl Olmalı

Kategori: İş Yönetimi

Yöneticilik hayatta herkesin sahip olmayı arzu ettiği fakat gereklerini genellikle yeterince yerine getiremediği bir mevkidir.Bir kişiye verilen her rütbe,makam veya amirlik; beraberinde taşıması gerçekten çok büyük bir ciddiyet gerektiren sorumluluklar getirir.Yönetici makamının bir orkestra şefi pozisyonunda olduğunu unutmamalı,kemancının çalacağı DO sesini ancak kendisinin yönlendirmesi ile mükemmel eseri sunabileceği bilincinde olmalıdır.
  Devamı »

Kendine Güven ve Kendine Saygı

Kategori: Kişisel Gelişim

Hemen herkes zaman zaman kendisinden şüpheye düşme şeklinde duyguları tecrübe eder. Çoğumuz olumlu yanlarımızdan çok olumsuz yanlarımız üzerinde durarak kendimizi eleştirme yoluna gideriz. Eğer kendi yetenekleriniz üzerinde düşüncelerinizin olumsuz olmasına izin verirseniz, bu sizin kendiniz hakkında olumsuz duygular, tutumlar ve inançlara sahip olmanıza sebep olacaktır.  Devamı »

KENDİNİZE GÜVENEREK ONAY BAĞIMLILIĞINDAN KURTULUN!

Kategori: Kişisel Gelişim

Kendine Güven Nasıl Oluşur?

Kendine güvenin gelişimini etkileyen pek çok etken olmakla birlikte, özellikle çocukluk döneminin ilk yıllarında ana-baba tutumları insanın kendisi hakkındaki duygularının oluşumunda son derece önemlidir. Ana-babadan biri ya da her ikisi, aşırı derecede eleştirel ve yüksek beklentili ise ya da aşırı korumacı ve bağımsızlığı engelleyiciyse, çocuklar kendilerinin yeteneksiz, yetersiz ve değersiz olduğuna inanabilir.  Devamı »

Nasıl Deha Olunur?

Kategori: Güncel

Dahi bir çocuk yetiştirmenin yolu aslında zeka, eğitim, sevgi dolu bir aile ortamı ve çalışkanlık gibi bilindik kurallar, ancak işin sırrı bunların nasıl kombine edileceğinde. Bilim insanları bunun formülünü araştırdı.  Devamı »

TOPLANTI YÖNETİMİ

Kategori: Güncel

Toplantılar , işlerin yürütülmesi ve yeni fikirlerin oluşumu için çok önemlidir.Verimli olması için neler yapılmalı ?  Devamı »

DOĞRU KARARLARLA HAYATINIZIN YÖNÜNÜ VE YOLUNU BULUN!BAŞARILI KARAR ALMADA 10 ADIM

Kategori: Kişisel Gelişim

İş yaşamında her an önemli önemsiz birçok karar alıyoruz. Eğer karar alma konusunda iyi değilseniz ya da iyi olmadığınızı düşünüyorsanız endişelenmenize gerek yok. 10 adımda karar alma süreci, size başarılı ve akılcı kararlar almanızda yardımcı olacak.
  Devamı »

Basiret Abideleri

Kategori: Kişisel Gelişim

Aşağıda her biri kendi dalının uzmanı ve yaşadıkları dönemde parmakla gösterilen insanların teknoloji veya yenilikler karşısında ki tutumlarını görünce eminim çok şaşıracaksınız. Hatta bu sözleri söyleyenlerin basiretlerine hayran kalacaksınız ! !  Devamı »

Tanzanyalı Atlet

Kategori: Kişisel Gelişim

Yıl 1968, New Mexico olimpiyatları.

Bu yıl ki olimpiyatları unutulmaz yapan ve bu satırlara taşıyan olay ise John Stephan Akhwari isimli Tanzanyalı atletin başından geçmiş bir olay...
  Devamı »

Garcia'ya Mektup!..

Kategori: Kişisel Gelişim

1904 Rus-Japon harbinden önceydi. Amerikan gazetelerinin birinde Garcia ya Götürülecek Mektup başlıklı bir yazı çıktı. Yazan tanınmamış bir muhabirdi. Fakat bu kısa yazının anlattığı gercekler, yüzlerce kitapla anlatılanlardan daha derin, daha özlü idi. Yazı tesadüfen Çarlık Rusyasının Demiryolları Nazırının eline geçti. Nazır, bütün memurlarının bu yazının kopyasını yanlarında taşımasını sağladı.  Devamı »

iyi bellek için 11 öneri

Kategori: Kişisel Gelişim

Unutkanlık sorunu, yaşlanan insanın en önemli korkularındandır. Özellikle 50li yaşlar sonrasında ufak tefek unutkanlıklar ile ciddi bellek sorunları birbirine karıştırılır  Devamı »

TÜRKİYE DE ERP UYGULAMALARI (3nci Bölüm)

Kategori: ERP

TÜRKİYE DE ERP UYGULAMALARI  Devamı »

TÜRKİYE DE ERP UYGULAMALARI (2nci Bölüm)

Kategori: ERP

TÜRKİYE DE ERP UYGULAMALARI (1nci Bölümün devamı)  Devamı »

TÜRKİYE DE ERP UYGULAMALARI (1nci Bölüm)

Kategori: ERP

Bu çalışmada, kurumların tedarikten, dağıtıma kadar tüm iş süreçlerini bütünleşik bir veri/bilgi yönetim sistemi desteğiyle yönetmesini sağlayan geniş kapsamlı ve modüler yapıya sahip bir yazılım paketi olarak tanımlanabilecek Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sistemlerinin Türkiye'deki uygulamaları incelenmiştir. Türkiye'de ERP sistemi kurmuş ya da kurmakta olan kurumlardan bir anket çalışması yardımıyla veri toplanarak, Türkiye'deki kurumların ERP sistemlerine bakış açıları, bu sistemden beklentileri, bu sistem sayesinde elde ettikleri kazanımlar ortaya konmaya çalışılmıştır. Cevabı aranan diğer konular, ERP sistemlerinin kurulumu ve işletilmesi esnasında karşılaşılan güçlükler ile ERP'nin dezavantaj olarak nitelendirilebilecek yönleridir.  Devamı »

İŞ KAPILARINI AÇAN KİLİT SORULAR...

Kategori: İş Yönetimi

Türkiye''nin önde gelen şirketlerinin patronları, üst düzey yöneticileri işe alımlarda adaylara sordukları kilit soruları Milliyet kariyerim''e açıkladı.
Onlar adaylarda en çok dürüstlük, açıklık, problem çözme yeteneği, takım çalışmasına uyum ve yüksek motivasyon arıyor. Bu özelliklerin olup olmadığını anlamak için de birbirinden ilginç sorular soruyorlar.
  Devamı »

23 Sayfada 454 haber kayıtlı.
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 

Eğitimlerimiz


25-26 Ocak 2017
Her Konuşma Bir Sunumdur Eğitimi
26-27 Ocak 2017
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi
Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi
27 Ocak 2017
Tedarikçiler Ve Satınalmacılar İçin Sözleşmeler Hukuku Ve Sözleşme Yönetimi
28 Ocak 2017
Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Zor Durumlarda Stres Yönetimi
28-29 Ocak 2017
Satın Alma Yönetimi ve Teknikleri Eğitimi
işletmelerde Bütçe Sistemleri ve Bütçe Yönetimi Eğitimi
Ofis Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Eğitimi
Mali Tablolar Analizi Eğitimi
1 Şubat 2017
Alacakların Hızlandırılması Ve Tahsilat Zorluklarının Çözümü
2 Şubat 2017
İletişimde iletişim Eğitimi
4-5 Şubat 2017
Yöneticilik ve Liderlik Eğitimi
Depo ve Stok Yönetimi Eğitimi
Süreç Yönetimi Eğitimi
9-10 Şubat 2017
CRM Sertifika Programı
Mülakat Teknikleri Eğitimi
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi
Performans Yönetim Sistemi Eğitimi
11-12 Şubat 2017
Tedarik Zincirinde Satın Alma ve Lojistik Yönetimi Eğitimi
ileri Derece Satın Alma yönetimi
ISO 9001:2015 KYS İç Denetçi Eğitimi
Proje Yönetimi Eğitimi
18-19 Şubat 2017
Finansçı Olmayanlar İçin Finans Yönetimi
Üretim Planlama ve Stok Yönetimi Eğitimi
25-26 Şubat 2017
Stratejik Satınalma Yönetimi Eğitimi
Satınalma’da İleri Yönetim Teknikleri Eğitim
Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi
 

Kategoriler


DİĞER EĞİTİMLER

Tavsiye eğitim başlıkları

Depo ve Stok Yönetimi

Depo ve Stok Yönetimi hakkında genel bilgiler

Yöneticilik ve Liderlik Becerileri

Yöneticilik, yönetim becerileri ve liderlik eğitimleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayın

Satın Alma Eğitimi, Satın Alma Yönetimi ve Teknikleri

Satın alma bölümü çalışanları için satın alma eğitimleri, temel satın alma eğitimi, ileri derece satınalma yönetimi ve stratejik satınalma yönetimi eğitimleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayın.

Finansçı Olmayanlar için Finans

Finans konusunda bilgi sahibi olmayanlar için temel finans becerileri eğitimi için tıklayın

Yöneticiler için Müzakere Teknikleri

Satınalma, Satış yöneticileri için müzakere teknikleri eğitimi hakkında bilgi almak için tıklayın

Mülakat Teknikleri Eğitimi

Mülakat teknikleri eğitimi hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Zaman Yönetimi Eğitimi Alternatif Eğitim Tarihleri

Eğitimlerden görüntüler

FOTOĞRAFLAR