Makaleler

Makaleler

YENİ TEŞVİK-YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI- TEBLİĞİ YAYINLANDI

Kategori: Güncel

28.08.2006 Tarihli Yatırımlarda Devlet Yardımları kararının beklenen tebliği 06.12.2006 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde yayınlandı. Yeni tebliğ ile bir çok yeni düzenleme yapıldı. Tespitlerimi ekteki yazımdan okuyarak bilgi edinebilirsiniz.  Devamı »

Firma Değerlemesinde İndirgenmiş Nakit Akımları Yöntemi

Kategori: Güncel

Firma değerlemesinin önemi  Devamı »

BİLİŞİMDE SON 20 YILIN EN ÖNEMLİ HATALARI

Kategori: İş Yönetimi

Merrill R. Chapman, yıllarını bilişim sektörüne vermiş, danışmanlık yapmış bir yazar. Geçtiğimiz ay içinde In Search of Stupidity adlı kitabı piyasaya çıktı. Büyük ilgi gören bu kitapta, IBMden Microsofta, Novellden MicroProya onlarca şirketi inceleyen Chapman, yapılan tarihi hatalara ve bunlardan alınan dersleri ortaya koyuyor. Chapman, Yapılan hataların önemli bir bölümünde, BT şirketleri yöneticilerinin kendini beğenmişlikleri etkili oldu diyor ve stratejiye dikkat çekiyor.  Devamı »

TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ VE KAİZEN FELSEFESİ

Kategori: Kalite Yönetimi Sistemi

GİRİŞ

Yirminci yüzyılın ikinci yarısında sanayi ve ticarette girilen yeni dönemde en çok sözü edilen kavramlar globalleşme ve imhacı rekabettir. Korumacılığın büyük ölçüde kaldırılması,gümrük oranlarının azaltılması,yabancı sermayeye geniş olanakların tanınması ve diğer birçok gelişme, güçlü ve dinamik kuruluşların ulusal sınırların çok daha ötesine erişmelerine fırsat vermiştir.
  Devamı »

Üç Adımda Satışları Artırmak

Kategori: Pazarlama&Satış

Satış işindeyseniz, bir girişimciyseniz ya da şirketinizi büyütmek istiyorsanız, başarının anahtarı, düzenli ve en üst düzeyde satış yapmaktır. En iyi satış uzmanlarının da doğrulayacakları gibi, toplam başarınızda, pazarlık becerileriniz, satış yaklaşımınızdan çok daha az rol oynar. Satışta, yaklaşım her şeydir!
  Devamı »

Çoklu Zeka Testi

Kategori: Testler

Sizi tam olarak tanımladığına inandığınız ÇOKLU ZEKA ÖZELLİKLERİ! Testin sonucunda sizde hangi yönünüzün, ne kadar güçlü olduğunu gösterecek önemli oranlar çıkacaktır. Unutmayın, bireyde tüm zeka çeşitleri mevcuttur. Önemli olan bunların ne kadarını kullandığınız ve nasıl geliştireceğinizdir.


  Devamı »

RİSK YÖNETİMİ

Kategori: İş Yönetimi

Riskleri tanımlayıp , önlemler alarak azaltabiliriz.Kısaca açıklıyorum...  Devamı »

BAŞKA ALTERNATİFLER YOK MU ?

Kategori: Güncel

Daha iyi seçenekler mutlaka vardır...  Devamı »

TELEFONDA KONUŞMA

Kategori: Kişisel Gelişim

İş hayatımız olsun , normal yaşantımız olsun telefon ile iletişim
çok önemlidir.Doğru ve etkili konuşmaya dikkat etmeliyiz.  Devamı »

LİDERLİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR ?

Kategori: Güncel

Var olmayan kaynakları , ortaya çıkaranlar Lider , olan kaynakları
etkin şekilde idare edenler ise iyi Yöneticilerdir.Sizlere kısaca Liderlik
özelliklerini açıklıyorum...  Devamı »

EFSANE CEO DAN YÖNETİM DERSLERİ

Kategori: Güncel

Onu hepimiz tanıyoruz... Yıllarını General Electric şirketine adadı, yönetim dünyasının efsane CEO su olarak öne çıktı... Şirketinde tam anlamıyla başarı öykülerine imza attı, çok sayıda ilki gerçekleştirdi. Emekliye ayrıldıktan sonra ise deneyim ve önerilerini bir kitapta topladı. Henüz Türkiye de yayınlanmayan bu kitap, örnek bir yöneticinin stratejilerini ve yaklaşımlarını ortaya koyması açısından tam bir baş ucu eseri... Belki tahmin ettiniz, Jack Welch ve yeni kitabından söz ediyoruz...  Devamı »

Entellektüel Sermaye

Kategori: Güncel

Entellektüel Sermaye ve İlgili Kavramlar  Devamı »

Yönetici: Çalışanlarımı nasıl motive ederim?

Kategori: İş Yönetimi

Yapılmasını istediğiniz birşeyi yapmaları için çalışanlarınızı nasıl motive edeceğinizi soruyorsanız, cevabı çok basit: Yapamazsınız!

Biz insanları motive edemeyiz. İnsanlar zaten motivedirler. Fakat biz onları neyin motive edeceğini anlayabilir ve bu bilgiyi onların enerjilerini kurumsal amaçlarımıza yöneltmede kullanabiliriz.
  Devamı »

MOBBİNG

Kategori: Kişisel Gelişim

KAZANMASINA İZİN VERMEYİN

'İNSAN KAYNAKLARI SİTESİNDE' OKUDUĞUM VE BİZE ÇOK TANIDIK GELEN BİR DURUMU PAYLAŞIYORUM SİZİNLE
AYŞEGÜL KIZILGÖK  Devamı »

NASIL BİR YÖNETİCİSİNİZ?

Kategori: İş Yönetimi

Yöneticisiyseniz ya da bir yönetici adayı iseniz, acaba yönetici pozisyonunuz ne olmalı? Planlı çalışmaya mı ihtiyacınız var? Yoksa pozisyonunuz itibariyle durumunuzu ciddiye almanız mı gerekiyor? Ya da bunların tamamen dışında organize, örgütleyebilmiş bir yönetici misiniz? Testimizi cevapladıktan sonra bu soruların cevaplarını öğrenebileceksiniz. VE yönetici pozisyonunuzdaki hayatınızı ona göre yönlendirebileceksiniz. Buyurun, test edelim.
  Devamı »

İÇSEL YOLCULUK BÖLÜM 2

Kategori: Kişisel Gelişim

İÇSEL YOLCULUK UYGULAMALARI (2)


Yolculuğunuzda size yardımcı olacak öğeleri sıralandırmak istiyorum;
  Devamı »

BAŞARISIZLIK KORKUSU VE PERFORMANS

Kategori: Kişisel Gelişim

İşimiz, hayatımızın büyük ve önemli bir parçasını oluşturuyor. Hayatımıza yön veren ve yaşam standartlarımızda belirliyici bir rol oynayan iş yaşamımızın, maddi ve manevi tatminimizi belirleyen önemli faktörlerden biri olduğu da yadsınamaz bir gerçek...  Devamı »

Kariyer tipinizi belirleyin

Kategori: Kişisel Gelişim

1. Denge kadını,
2. Gerçek kariyer kadını,
3. İşinde rahatlık arayan kadın,
4. Gözbebeklerinde "Dolar işareti" taşıyan kadın,
5. Evcimen kadın.  Devamı »

Siz de beyninize köpekbalığı atın!

Kategori: Güncel

Japonlar taze balığı hep çok sevmişlerdir. Fakat Japonya sâhillerinde bol balık bulmak artık mümkün olmamaktadır. Balıkçılar Japon nüfusunu doyurabilmek için ve piyasada yükselen bu talebi karşılamak için daha büyük tekneler yaptırıp, taze balık tutmak için daha uzaklara açılmaya başlamışlardır. Ancak balık için daha uzaklara/açıklara gidildikçe geri dönmesi de o kadar çok vakit almaya başlamıştır.  Devamı »

Cesaretin bittiği yerde, esaret başlar!

Kategori: Kişisel Gelişim

Bir Hint masalına göre, kedi korkusundan devamlı endişe içinde yaşayan bir fare vardır. Büyücünün biri fareye acır ve onu bir kediye dönüştürür.  Devamı »

23 Sayfada 454 haber kayıtlı.
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 

Makale Listesi


2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.