Makaleler

Makaleler

Test : İlişki ve İletişim kurmada başarılı mısınız?

Kategori: Testler

Bu testi yaptıktan sonra, karşınızdakiyle iletişim kurmakta ne tür zorluklar çekiyorsunuz ve bunun size getirisi ne olacak? Olması gereken nedir? gibi soruların cevaplarını alabileceksiniz. Daha da ötesi, eksik yanlarınızı farkedeceksiniz. VE şu an itibariyle hangi pozisyona uygun olduğunuzu görebileceksiniz. Şimdiden kolay gelsin  Devamı »

Satış ve Pazarlamada Başarının Sırrı

Kategori: CRM

Birbirine rakip ürün ve hizmetlerin farklılıklarının azaldığı, ürün yaşam döngüsünün kısaldığı günümüz dünyasında, etkili satış ve pazarlama, şirketlerin en büyük rekabet silahı haline geldi. Microsoft Dynamics AX, satış ve pazarlama süreçlerinin etkin kılınması, müşteri beklentileri çerçevesinde özelleştirilebilmesi ve farklı kanallardan müşteriler ile etkileşim kurularak ürün ve hizmet sunulması gibi birçok önemli süreci kolay ve etkin bir yapıda sunuyor.  Devamı »

Hangi mesleğe eğilimlisiniz? Test edin;

Kategori: Testler

Sizin için ideal meslek hangisi? Karakteriniz, özellikleriniz acaba sizi hangi meslekte başarılı kılabilecek? Bunları öğrenmek çok basit. Testimizi samimiyetle cevaplayın. 5 dakika sonra hangi mesleğe eğilimli olduğunu görün. Hayatınıza yeni bir yön vermek için bir adım daha atın. Buyrun, başlayalım…  Devamı »

TEST: Nasıl bir yöneticisiniz?

Kategori: İş Yönetimi

Yöneticisiyseniz ya da bir yönetici adayı iseniz, acaba yönetici pozisyonunuz ne olmalı? Planlı çalışmaya mı ihtiyacınız var? Yoksa pozisyonunuz itibariyle durumunuzu ciddiye almanız mı gerekiyor? Ya da bunların tamamen dışında organize, örgütleyebilmiş bir yönetici misiniz? Testimizi cevapladıktan sonra bu soruların cevaplarını öğrenebileceksiniz. VE yönetici pozisyonunuzdaki hayatınızı ona göre yönlendirebileceksiniz. Buyrun, test edelim.

  Devamı »

İŞYERİNDE MOBBİNG(DUGUSAL TACİZ) NEDİR? BAŞAÇIKMA YOLLARI NELERDİR?

Kategori: insan kaynakları

Çok sevdiğiniz bir işi yapıyorsunuz, gerçekten de tüm enerjinizi işinize vermek istiyorsunuz ama bir süredir tuhaf şeyler oluyor. Sanki yöneticileriniz başta olmak üzere çoğu iş arkadaşınız size karşı. Yaptığınız işlere burun kıvırılıyor, siz bakınca bakışlar kaçırılıyor, topluluklara alınmak istenmediğnizi fark ediyorsunuz. Kısacası artık neredeyse özgüveniniz yok olmak üzere. Ve içten içe biliyorsunuz ki, size aslında psikolojik bir baskı uygulanıyor.  Devamı »

30 saniyede profesyonel duruş kontrolü

Kategori: Kişisel Gelişim

Saçınız nasıl? Dişleriniz arasında yiyecek ya da ruj kalıntısı var mı? Burnunuzda istenmeyen bir kalıntı var mı? Omuzlarda kepek, kıyafette leke, açık unutulmuş bir düğme ya da fermuar var mı? Yakalar yerli yerinde mi? Her şey tamam mı? O halde size bol şans, artık hazırsınız.
  Devamı »

Mülakatta başarının yolları (1)

Kategori: insan kaynakları

Hayatınız boyunca yaptıklarınızı ve başarılarınızı aile veya arkadaş ortamında anlatabilirsiniz. Bundan siz de keyif alırsınız onlar da. Mülakatta da sizden daha önce yaptıklarınızdan ve başarılarınızdan bahsetmeniz istenecek. Ama bu kez sevdiklerinize yaptığınız gibi anlatırsanız, ne siz keyif alırsınız ne de görüşmeciniz! Anlatmaktan çok, satabilmek önemli.  Devamı »

İmajınızı Konuşturun

Kategori: Kişisel Gelişim

Beden dilinin doğru yorumlanması dikkat ve eğitimle geliştirilebilir, bu ayrı bir konu. Ama unutulmamalı ki başarılı kişisel imajın formülü özgüvenli bir duruştan geçiyor.
  Devamı »

Mülakatta başarının yolları (2)

Kategori: insan kaynakları

Bir iş için aranan niteliklere ne kadar uygun olursanız olun, mutlaka küçük ya da büyük eksikleriniz olacaktır. Bunu görüşmeciniz de biliyor. O yüzden eksikliklerinizi inkar etmek veya görüşmede bu eksik yönlerinizi saklamak yerine, onların kolaylıkla aşılabileceğini göstermelisiniz. Sonuçta hiç kimse mükemmel değildir.
  Devamı »

Mülakatta başarının yolları (3)

Kategori: insan kaynakları

Mülakatı geçip işi almanın yolu, stres düzeyini en aza indirdikten sonra, kendinizi göstermek ve anlatabilmekten geçiyor. Mülakatta başarının yolları devam ediyor.  Devamı »

Kaç ay sonra müdür olabilirim?

Kategori: insan kaynakları

İş görüşmesinde
- maaş ne kadar,
- mesai ne zaman bitiyor,
- cumartesileri çalışılıyor mu diye sormayın.  Devamı »

Bütçesi küçük hayalleri büyük girişimciler için pazarlama taktikleri

Kategori: Pazarlama&Satış

Geçtiğimiz Aralık ayında Pazarlama Zirvesi için İstanbul'a gelen Jay Conrad Levinson'ın bütçesi küçük ama hayalleri büyük girişimciler için dediği gerilla pazarlama, kısaca geleneksel pazarlama hedeflerine ulaşmak için yenilikçi yöntemler kullanmak anlamına geliyor. İşte gerilla pazarlamayı geleneksel pazarlamadan ayıran 20 temel fark...
  Devamı »

Liderlikte Güncel Yaklaşımlar

Kategori: Kişisel Gelişim

Yöneticiniz sizi ofisine çağırıyor ve ekibinize yeni bir sorumluluk vereceğinden sözediyor. Bölümünüzde yeni bir sistemin kurulması işi ekibinizin sorumluluğunda artık. Yöneticiniz bu konuda size güven duyuyor; bu nedenle size işin ana hatlarını aktarıyor ve iş hakkında yapılması gereken her şeyi sizin inisiyatifinize bırakıyor. Sizden beklentisi; yeni sistemi bölümün ana hedeflerine hizmet edecek şekilde kurmak ve sistemin verimli bir şekilde işleyişini sağlamak.
  Devamı »

10 ADIMDA İŞ PLANI

Kategori: insan kaynakları

Parlak olduğuna inandığınız bir fikriniz var. Fikrinizin bir proje olarak değerlendirilebilmesi, kaynak bulabilmesi için nasıl işe dönüşeceğini gösterebilmelisiniz. Bunu da ancak bir iş planı hazırlayarak yapabilirsiniz.


  Devamı »

İşverenler deneyim, gençler şans istiyor..

Kategori: İş Yönetimi

PERYÖN'ün şirket yetkilileri ve öğrenciler arasında yaptığı araştırma, beklentiler ve algılamalarda büyük farklılıklar olduğunu ortaya çıkardı.  Devamı »

Referans mektubu yazma

Kategori: insan kaynakları

İş tecrübesi olan adaylar referans mektuplarını önceden çalıştıkları şirketlerde birebir kontakta bulundukları kişilerden rica etmelidirler. Yeni mezun adaylar için ise durum biraz farklıdır. Bu adaylar referans mektuplarını üniversitede ders aldıkları hatta birlikte proje, tez çalışması yaptıkları profesörlerden alabilirler. Staj tecrübesi olan yeni mezunlar ise iş tecrübesi olan adaylar gibi birlikte çalıştıkları kişilerden referans mektubu alabilirler.  Devamı »

BEDEN DİLİ

Kategori: Güncel

bazı durumlarda el, kol,bacak hareketlerimiz,hatta oturuş tarzımız bile konuşmamızın doğru anlaşılmasını kolaylaştırır...  Devamı »

İş Bağlantılarını Müşterilere Dönüştürmek için İpuçları

Kategori: CRM

İş bağlantılarınızı müşterilere dönüştürmek ve daha fazla kazanç sağlamak için aşağıdaki altı basit adımı izleyin.  Devamı »

Vücut dili, düşünceleri ele veriyor...

Kategori: Kişisel Gelişim

Kişilerin karşısındakine mesajlarını yüzde 7 oranında sözle, yüzde 93 oranında ise ses ve beden diliyle verdiği belirtildi.


  Devamı »

Vücut dili ile karşınızdakini etkileyin

Kategori: Kişisel Gelişim

İnsanın varoluşu milyonlarca yıl öncesine dayanıyor. Dil denen iletişim mucizesi ise insanın varolmasından bir hayli sonra gelişti. Bu durumda insanların birbirleriyle iletişim kurmaları için tek yol vardı, o da vücut dili kullanmaktı. vücut dili günümüzde ise bambaşka bir önem taşıyor. İnsan insanı sadece ağzından çıkan sözlerle değil, vücut hareketleriyle de değerlendiriyor ve yargılıyor.  Devamı »

23 Sayfada 454 haber kayıtlı.
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 

Makale Listesi


2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.