Makaleler

Makaleler

Fazla Çalışma mı Fazla Sürelerle Çalışma mı?

Kategori: insan kaynakları

Günlük hayatımızda kullanılan Fazla Çalışma aslında her zaman algılandığı gibi işçinin standart çalışma saatlerinin üzerinde yapılan çalışmalarda kazanılan hakları ifade etmeyebilir.  Devamı »

HANGİSİ BİZİM SEÇİMİMİZ?

Kategori: Güncel

MESLEK-SEKTÖR -İŞ bunlardan hangisi bilnçli seçimler sonucu gerçekleşti?
Bilinçli seçimler yapan mutlu azınlık dışında atılan adımlara dikkat çekmek özellikle bu aşamadan geçen gençler için bir fırsat yaratma çabası....  Devamı »

Ulusal Kalite Hareketi

Kategori: Kalite Yönetimi Sistemi

Müşterilerimize kalite faaliyetlerimizden bahsettiğimiz ve 3 ayda bir hazırladığımız bültenlerin 2003 yılında Sardunyanın 2007 vizyonunu Ulusal Kalite Ödülüne aday olmak diye açıklamıştık... Kalite öncülüğümüz sektörde örnek alınacak seviyede... Bir çok yönetim sistemini başarı ile uyguluyoruz (ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000 HACCP Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi).  Devamı »

İŞTE KENDİNİ TANIMA TESTİ

Kategori: Testler

Kuşkusuz herkesin kişiliğinde baskın bir özelliği var. Çoğu kez bu özelliğimiz yaşamımıza yön veriyor. Sizin temel dürtünüz ne hiç düşündünüz mü? Kontrol? Kazanım? Denge? Kendinizi daha iyi tanımaya ne dersiniz? Eğer yanıtınız evet ise, bu testi sakın kaçırmayın!  Devamı »

MERHABA

Kategori: Kariyer Yönetimi

Kendimi tanıtmak ve yazacaklarımı anlamlandırmak adına bir tanışma yazısıdır..

Keşkeleri olan birininin , başkalarının keşkeleri olmasın diye attığı bir adım..  Devamı »

KIDEM TAZMİNATI

Kategori: İş Yönetimi

İş hayatında olan herkesin bilmesi gereken bir konudur Kıdem Tazminatı.
Hangi koşullarda Kıdem Tazminatına hak kazanılır,hangi durumlarda işçi kıdem tazminatını talep edebilir sorularının yanıtı için aşağıdaki bilgileri dikkatle okuyunuz.

  Devamı »

Deneme süreli iş sözleşmesi nedir?

Kategori: insan kaynakları

Rekabetin hızla arttığı günümüzde istihdam olanaklarının kısıtlı olması ve işsiz sayısındaki artış, işverenlerin adayları seçerken zorlanmasına neden olmaktadır.

En doğru kararı verebilmek için işveren, işe aldığı kişiyi denemek ve işe uygunluğunu kontrol etmek isteyebilir. Bu durumda yapılan sözleşme Deneme süreli iş sözleşmesidir.
  Devamı »

İLETİŞİME AÇIK OLMANIN YOLLARI

Kategori: İş Yönetimi

"İletişim yeteneği yüksek insanlar arıyoruz". Hemen her iş ilanında rastladığımız bir ifade. Peki iletişim yeteneği sadece iş arayanların sahip olması gereken bir özellik mi?  Devamı »

TARİHİN EN İSABETLİ 10 YÖNETİM KARARI

Kategori: İş Dünyası

ABD'de yapılan bir araştırmada, Amerikan iş dünyası bugüne dek dünyada alınmış en başarılı 10 işletme yönetimi kararını söyle belirlemiş...  Devamı »

TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ İLE İLGİLİ TEST SORULARI

Kategori: Güncel

Müşteri beklentilerini her şeyin üzerinde tutan ve müşteri tarafından tanımlanan kaliteyi,tüm faaliyetlerin yürütülmesi sırasında ürün ve hizmet bünyesinde oluşturan bir yönetim biçimidir. tanımı aşağıdakilerden hangisidir?  Devamı »

İŞYERİNDE STRESLE BAŞA ÇIKMA

Kategori: İş Yönetimi


İşyerinde stresle başa çıkma yolları nelerdir?  Devamı »

ACELE KARAR VERMEYİN

Kategori: Geliştiren Yazılar

Çin düşünürü Lao Tzu nun çok sevdiği bir öyküdür.  Devamı »

7 ADIMDA ZİRVEYE ULAŞIN!

Kategori: İş Yönetimi

Dünya daha bir hızlı mı dönmeye başladı yoksa şirketlerin beklentilerine biz mi yetişemiyoruz? Bizleri stres altına sokup, iş hayatındaki verimliliği azaltan bu beklentilerle başa çıkmak aslında sanıldığı kadar zor değil. İnsan kaynakları uzmanlarına göre, üç tip çalışan portresi var. İşte bu portrelerden en iyisini yaratmak için yapmanız gereken bu yedi öneriyi dikkate almak;  Devamı »

Zaman Kazanmanin 10 Yolu

Kategori: Bilgi Yönetimi

Zaman yonetimi sayesinde, daha az zamanda ve daha az stresle daha cok is yapabilir; yapmak istediginiz diger islere daha cok zaman ayirabilirsiniz.
Orada burada bosa gecen saatleri yeniden kazanabilir ve bu zamani daha verimli kullanabilirseniz, gunluk verimliliginizi onemli olcude artirabilirsiniz.  Devamı »

Dünden Hızlı mısınız?

Kategori: Güncel

Hayat koşusunda devam edebilmenin tek koşulu var. Dünden daha hızlı olabilmek. Bakın bakalım şimdi kendi kendinize; ondan, şundan, bundan değil "dünden" hızlı mısınız?
  Devamı »

Yöneticilerin Başarı Sırları

Kategori: İş Dünyası

Nerede karşılıklı saygı ve sevgi varsa, orada itimat ve itiaat vardır. İtiaat ve itimatın olduğu yerde disiplin, disiplinin olduğu yerde huzur, huzurun olduğu yerde başarı, başarının olduğu yerde mutluluk vardır. (K.Atatürk)
  Devamı »

Liderlik

Kategori: Liderlik

İş hayatımızda devamlı "lider" sözcüğüyle karşı karşıya geliriz. Peki, "lider" ya da "liderlik" nedir? Lider olmak için ne yapmalı? Liderlik bir meziyet midir? Herkes lider olabilir mi? Bu soruların cevabını da ancak bir liderin verebileceğini düşünerek, Ford Credit Co'nun liderlerinden Donald Winkler'in etkili liderlik önerilerini bu yazımda sizlerle paylaşmak istedim.
  Devamı »

Etkileyici Bir Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır?

Kategori: insan kaynakları

Etkileyici bir özgeçmiş hazırlamak sanıldığının aksine zor değildir. İş tecrübeniz her ne olursa olsun en önemli unsur sizin kendi geçmiş iş yaşantınızı nasıl ve ne şekilde sunduğunuzdur. Kısacası kendinizi nasıl tanıttığınızdır. Aşağıda özgeçmiş hazırlama sürecinizde dikkat etmeniz gereken bir takım unsurlardan bahsedeceğim. Bunları aşama aşama incelerseniz etkili bir özgeçmişi nasıl hazırlayacağınız konusunda önemli ipuçları kazanacaksınız.  Devamı »

KARŞI TARAFI NASIL İKNA EDERSİNİZ?

Kategori: Geliştiren Yazılar

İkna etmek için neler gerekli ? Nasıl ikna edersiniz ?  Devamı »

" Arka-taş' dan Arkadaş "

Kategori: Güncel

Eski Türklerde askerler savaşırken arkadan gelecek herhangi bir saldırıyı kontrol edebilmek için sırtlarını bir ağaca, kayaya veya taşa vererek ok atarlarmış. Atalarımız genelde bozkır hayatı yaşadıkları için bu sırt dayanan taşın ismi ARTA -TAŞ' dan ARKADAŞ şeklinde dilimize yerleşmiş ve bugün bile güvenebileceğimiz bizi arkadan vurmayacak olan samimiyetine güvendiğimiz kişilere verdiğimiz isim olmuştur.

  Devamı »

23 Sayfada 454 haber kayıtlı.
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 

Makale Listesi


2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.