Makaleler

Makaleler

Mucize Formül: 4 + 2 = Başarı

Kategori: Liderlik

Daha düne kadar iş lideri deyince, “devlet gibi” güçlü şirketleri yöneten muktedir, dokunulmaz ve ayrıcalıklı kişiler akla geliyordu. Onlar, liderlik konusunda çalışanların kahraman ilan ettiği, yetersiz liderlerden muzdarip şirketlerin gıptayla izlediği, gençlerin örnek aldığı kahramanlardı. Derken ne olduysa oldu, yaldız döküldü, sahtekarlıklar etrafa saçıldı. Hak etsinler etmesinler, liderlerin kamuoyuyla arası açıldı.  Devamı »

ÇATISMA TESTI

Kategori: Testler

Insanlarin baskalariyla uyum içinde yasamasi, kendisiyle olan uyumuna baglidir.Basarilar...  Devamı »

İyi bir takım nasıl oluşur?

Kategori: İş Yönetimi

Takım çalışmasından istenilen verimi almak için, takımı oluştururken dikkatli olunması gereken noktalar var. Bunlardan en önemlisi takım çalışması içerisinde insanlara verilen rol dağılımı ve lider seçimi.  Devamı »

İçinizdeki lideri serbest bırakın

Kategori: Liderlik

Dünyaca ünlü yönetici koçu, Lead People – Manage Things kitabının yazarı Brian Ward, liderlikle yöneticiliğin farkını vurguluyor ve liderliğin bir pozisyon değil bir karar olduğunu savunuyor.  Devamı »

Yöneticilikten Liderliğe

Kategori: Liderlik

Lider ve Yönetici kavramlarının birbirinden ayrıştırılması ve hem lider kavramının hem de iş hayatında lider'in öneminin ortaya çıkmasıyla beraber; farklı liderlik anlayışları üzerine, İyi bir lider nasıl olmalı? sorusunun cevabını veren veya liderlerle başarılarının sırlarını öğrenmek amacıyla yapılan ropörtajların yer aldığı yazıların ardı arkası kesilmemeye başladı.  Devamı »

Patronları Çileden Çıkaran 10 Neden

Kategori: Liderlik

Patronları Çileden Çıkaran 10 Neden  Devamı »

Etkili Sunum Teknikleri nasıl olmalıdır?

Kategori: Kişisel Gelişim

Konuşmayı yapacağınız topluluğun sizden bu bilgiyi alabilecek düzeyde bir eğitimi, bilgi birikimi, tecrübesi olmalıdır. elbetteki sunumun konusu hakkındaki hazır bulunuşluluklarının da yeterli olması gereklidir.Yani prezentasyona gelenler öyle laf olsun diye değil de sunumda verilen
bilgileri almak için o sunuma katılmış olmalılar.  Devamı »

KARİYER DEĞERLİDİR

Kategori: Kişisel Gelişim

İşimiz, hayatımızın önemli bir kısmını alıyor ve dolayısıyla toplumdaki algılanmamızı tanımlıyor. Birisiyle tanıştığınızda sorulan ilk üç sorunun (i) Adınız?, (ii) Nerelisiniz? ve (iii) Ne iş yaparsınız? olması, işin insan hayatındaki önemini vurguluyor. Zaten, iş ve eş seçimi insanın mutluluğunu etkileyen en önemli seçimlerdir. İş insana dört boyutta kazanç sağlar:  Devamı »

Satış ve Pazarlamanın Gelişimi 1

Kategori: Pazarlama&Satış

Aşağıda Satış ve Pazarlama üzerine yazdığım makalenin sitenizde yayınlanması hususunu bilgilerinize arz ederim.
Ahmet Üveysi İlhan  Devamı »

BEYİN YAŞINIZI ÖĞRENİN

Kategori: Testler

Kendinizi giderek yaşlanıyor gibi hissettiğiniz anlar olabilir. Ancak bu kimi zaman, gerçek yaşınızdan ziyade, beyin yaşınızla ilgilidir. Yani beyinsel, düşünsel yaşlanma kimi zaman fiziksel yaşlanmadan daha ağır basabilir. Siz de aşağıdaki testi yanıtlayarak, beyin yaşınızı hesaplayabilirsiniz:  Devamı »

İŞYERİNDE SUSKUNLUK

Kategori: İş Yönetimi

Yönetici veya çalışan; iş yaşamında birçok kişi farklı fikirleri sessizliğe gömmeyi tercih ediyor. Acaba konuşmanın bedeli gerçekten de susmanın bedelinden daha mı ağır?  Devamı »

BÜYÜK YÖNETİCİNİN 10 ÖZELLİĞİ

Kategori: İş Yönetimi

İyi yönetici olmak, bir yap-bozun parçalarını birleştirmeye benzer. Parçaları birleştirmeye çalıştığınız ilk an, her şeyin uyumlu olmasını sağlamak biraz zaman alır. İkinci kez parçaları birleştirmeye çalıştığınızda, söz konusu şekle biraz daha aşina olursunuz. Bundan sonraki her sefer, her şeyi kolayca eşleştirmek ve yap-bozu tamamlamak, daha da doğal gelmeye başlar. Bir yöneticinin birleştirmesi gereken yap-boz parçaları aşağıdaki gibidir:  Devamı »

İYİ BİR KONUŞMACI HANGİ ÖZELLİKLERE SAHİPTİR?

Kategori: Diksiyon

İyi bir konuşmacı hangi özelliklere sahiptir?  Devamı »

Söyleme Kusurları

Kategori: Diksiyon

Çeşitli seslendirme kusurları nedeniyle söylenenler yeterince anlaşılamaz ve tekrar edilmek zorunda kalınır. Konuşmacı harfleri doğru telaffuz edemeyebilir veya konuşurken bazı heceleri yutabilir. Harflerin hatalı telaffuz edilmesi karşılıklı konuşmalarda pek dikkat çekmese de topluluk karşısında veya mikrofondan yapılan konuşmalarda derhal dikkat çekerler.  Devamı »

TÜM SORUNLARINIZI 10 ADIMDA ÇÖZÜN

Kategori: Kişisel Gelişim

Bir sorunla ilgilenirken ne kadar düzenli ve sistemli çalışırsanız, çözüm aşamasında o derece olumlu ve yaratıcı olursunuz. Sistemli düşünmek için, 10 adımdan oluşan bir yöntemden yararlanabilirsiniz. Bu yöntemle, yaratıcılığınızı dahilik seviyesine çıkarırsınız.  Devamı »

BAŞARILI İŞ İÇİN BEYİN FIRTINASI YAPMANIN 10 YOLU

Kategori: Kişisel Gelişim

Ne zaman aklımıza taze bir fikir geliverse, yaratıcı yönümüz ortaya çıkar. Pastel boyayla yapılmış bir tablodan bir iş planına kadar her şeyde, yaratıcı hayal gücünü fark ederiz. Aşağıdaki 10 ipucunu uygularsanız, sizi şaşırtabilecek derecede güçlü yaratıcı yetenekleriniz olduğunu keşfedeceksiniz.  Devamı »

Canlı Hafıza İçin 10 Öneri

Kategori: Kişisel Gelişim

Canlı Hafıza İçin 10 Öneri  Devamı »

YENİ İŞİME NASIL UYUM SAĞLARIM?

Kategori: insan kaynakları

Yeni bir işe başladınız. Yeni bir ofis, yeni bir patron ve mesai arkadaşları hatta yepyeni bir sektöre geçtiniz. Heyecanlısınız ve yeni ortamınıza adapte olmak durumundasınız. Her şeyi hızlı ve en iyi şekilde öğrenmenin sıkıntısını çekiyorsunuz. Sakın paniğe kapılmayın. Soğukkanlılık ve önceki iş tecrübelerinizle bu dönemi de kolaylıkla atlatacaksınız.  Devamı »

YENİ MÜŞTERİ KAZANDIRACAK 10 FİKİR

Kategori: CRM

Düzenli olarak yeni müşteriler kazanan biri olmanın herhangi bir formülü ya da sırrı yoktur. Aksine, yeni müşteriler kazanma yetisi, belli bir yönde düşünmenin, hissetmenin ve davranmanın sonucudur. Başka bir deyişle, belli bir düşünce yapısına sahip olduğunuz an, yeni müşterileri kendinize çekmeye başlarsınız. Aşağıdaki ipuçları, ofisinizi düzenli olarak yeni müşterilerle doldurmanızı sağlayacak düşünce yapısını geliştirmenize ve korumanıza yardımcı olacaktır.  Devamı »

BAŞARISIZ OLMAK DÜNYANIN SONU DEĞİL

Kategori: Kişisel Gelişim

Kariyerinizle ilgili yaptığınız ve kendinizi kötü hissettiğiniz bir şey mi var? Sizin ya da çalıştığınız şirketin zarar etmesine yol açacak kararlar mı aldınız? Toplantıda patronunuza, İK uzmanına ya da potansiyel patronunuza yanlış bir şey mi söylediniz? Hala bununla ilgili içiniz daralıyor ve unutamıyor musunuz?  Devamı »

23 Sayfada 454 haber kayıtlı.
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 

Makale Listesi


2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.