Makaleler

Makaleler

BİZİ NE MUTLU EDİYOR?

Kategori: Kişisel Gelişim

Para mı dediniz? Yanıldınız! Temel ihtiyaçlar karşılandıktan sonra gelen gelir artışı, mutluluk duygusunu artırmaya yaramıyor. İyi bir eğitim mi, ya da zekâ mı? O da değil. Gençlik ve güzellik? Yine olmadı. ABD'de yapılan son bir araştırma, 20-24 yaş arası gençlerin ayda ortalama 3.4 gün, buna karşılık 65-74 yaş arası yaşlıların ayda ortalama 2.3 gün mutsuz olduğunu göstermiş. Peki ya evlilik? Evlilerin bekârlardan daha mutlu olduğu bulunmuş, ama bu iş biraz karışık. Güneşli günler mi yoksa mutluluk kaynağı? Sizce Adanalılar Karslılardan daha mı mutlu? Eğer öyleyse, güneşi daha fazla gördüklerinden midir dersiniz?  Devamı »

Test : İnsanlarla ilişkileriniz nasıl?

Kategori: Testler

Çevrenizdekiler ile iyi ilişkiler içinde misiniz? Onları anlıyor ve onların sizi anlamasına yardımcı oluyor musunuz? Yoksa hep kendi duygu ve düşüncelerinizi ön plana çıkarıp çevrenizdekilerle aranızda bir duvar mı oluşturuyorsunuz? Kendi kendinizi daha iyi tanımak isterseniz işte testimiz.  Devamı »

Eğitim Parametreleri

Kategori: insan kaynakları

Günümüzde her yeni gün; yeni bilgileri ve teknolojik gelişmeleri de beraberinde getirmektedir. Artan rekabet ortamında fark yaratmak isteyen işletmeler ise, bu yeni bilgi ve teknolojilerin çalışanları tarafından takip edilmesini ve öğrenilmesini istemektedirler.  Devamı »

BEDEN DİLİ

Kategori: Kişisel Gelişim

İletişimde Beden Dili % 60 , ses tonu % 30 , Kelimeler % 10 önem taşır.  Devamı »

DUVARI AŞAMIYORSAN BİR KAPI AÇ

Kategori: Kişisel Gelişim

Genç Macar Sanatçı Arpad Sebesy, multimilyoner Elmer Kelen'in portresini yapmak için görevlendirilmişti. Görev özellikle zordu, çünkü Kelen sadece üç kısa poz vermeye razı olmuştu. Sonuçta, Sebesy portrenin çoğunu ezberden yapmak zorunda kalmıştı. Kısıtlamalara rağmen, Sebesy portrenin Kelen'e yeterince benzediği görüşündeydi. Ancak, Kelen aynı fikirde değildi.  Devamı »

BANA KENDİMİ ÖNEMLİ HİSSETTİR..

Kategori: Kişisel Gelişim

Bana kendimi onemli hissettir. Eger uzerinde iyi calisilirsa, bu tavsiye hayatinizi degistirecek tavsiyeler arasinda en onemlisi olabilir. Esiniz, cocugunuz, musteriniz, is arkadasiniz veya rastladiginiz kisilerle olabilecek herhangi bir iliskide uzun sureli bir etki yaratmak icin en iyi yol karsinizdakinin degerli oldugunu hissetmesini saglamanizdir. Ve işe baslamaniz icin 4 tavsiyemiz var:  Devamı »

İŞİNİZE VE KENDİNİZE SAYGI DUYUN !

Kategori: Kişisel Gelişim

İşiniz sizi yansıtır. Yeteneğiniz, becerileriniz ve işe karşı olan isteğiniz kadar şirket içerisinde sergilediğiniz tutum ve davranışlarınız da oldukça önemli. Çünkü attığınız her adım, kendinize olan güvenin bir yansıması! O halde size, kariyerinizdeki başarı ve saygınlığı kanıtlamanız için birkaç püf noktası sunacağız. Dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Belki bir gün sizin de işinize yarar!  Devamı »

İhtiyaçlar Değil Arzular Sınırsızdır

Kategori: Güncel

Özellikle iş hayatına atıldığımız andan itibaren kitap okumaya vakit ayırdığımız süre oldukça kısıtlı olmaya başlar. İşlerimizin yoğunluğu bizleri boş vakitlerimizde dinlenmeye yönelik aktivitelere sürüklemektedir. Ama artık teknoloji o kadar ileri boyutlardaki, okumayı arzuladığımız kitaplar bir anda önümüze serilebiliyor; email adresimize gelen güzel bir alıntı bizleri farklı yerlere götürebiliyor. İşte hoşuma giden alıntılardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum...
  Devamı »

ZAMAN KAZANMANIN 10 YOLU

Kategori: Kişisel Gelişim

Zaman yönetimi sayesinde, daha az zamanda ve daha az stresle daha çok iş yapabilir; yapmak istediğiniz diğer işlere daha çok zaman ayırabilirsiniz. Orada burada boşa geçen saatleri yeniden kazanabilir ve bu zamanı daha verimli kullanabilirseniz, günlük verimliliğinizi önemli ölçüde artırabilirsiniz. Aşağıda, zaman yönetimine yönelik 10 teknik bulunuyor. Bu tekniklerle, günde en azından bir saat kazanıp daha verimli işler için kullanabilirsiniz.
  Devamı »

MOTİVASYON VE BAŞARI İÇİN 20 TAKTİK

Kategori: Kişisel Gelişim

Motivasyon, mutlu ve başarılı olmak için hayati önem taşır. Aşağıdaki ipuçları, kendi kendinizi motive etmenize ve bunu sürdürebilmenize yardımcı olacaktır. Bunlar, pratik ve sonuca yönelik tavsiyelerdir. Uygulamadığınız sürece, genel kültürden öteye geçmeyeceklerdir.  Devamı »

İPLER SİZİN ELİNİZDE

Kategori: insan kaynakları

Özenle hazırladığınız özgeçmişiniz incelendi, iş görüşmesine çağırıldınız ve nihayet işverenle yüz yüze konuşma zamanı geldi. Görüşmeden önce gözden geçireceğiniz birkaç ayrıntı sayesinde olumlu bir izlenim bırakmanız mümkün.  Devamı »

İŞE GİTMEK İÇİN SABIRSIZLANIYOR MUSUNUZ?

Kategori: insan kaynakları

İşe gitmek için sabırsızlanıyor musunuz? Yoksa bu cümle sizin için bir hayal mi? Ofisten çıkmak için dakikaları mı sayıyorsunuz? Yaptığınız işin daha fazla takdir edilmesi gerektiğini mi düşünüyorsunuz? O zaman belki de size sunduğumuz önerileri değerlendirmelisiniz.  Devamı »

Günlük Aktivitelerimizin Bizlere Katkıları

Kategori: Kişisel Gelişim

Zaman zaman oturup, kendimize sorduğumuz olmuştur "Bugün dünden farklı ne yaptım?" diye. Belki de bazen koca bir hiç olarak cevapladığımız da olmuştur bu soruyu. Televizyon seyrettim, radyo dinledim, dergileri karıştırdım, gazete okudum, iş yemeğine/kokteyline ya da toplantısına katıldım, telefonla görüştüm, internette dolaştım, vb. Ama aslında ne çok iş yaptığımızın farkına dahi varmıyoruz. Bakın bu farkına varmadığımız günlük aktivitelerimiz bizlere nasıl fayda sağlıyor..
  Devamı »

DOĞRU KİŞİ MİSİNİZ?

Kategori: insan kaynakları

Başvurduğunuz iş için en doğru kişi olduğunuzu düşünebilirsiniz. Belki de öylesiniz. Fakat işe alımlarda mülakatların eğitimli mülakatçılar tarafından yapılması ve her adaya eşit şans verilmesi gereğini göz ardı etmemek gerekir.  Devamı »

İmajınızı Yöneten Siz olun

Kategori: Beden Dili

İş hayatındaki başarı için gerekli olan anahtarlardan en önemlisi iletişim kabiliyetinizdir. Bu konuda asıl ilginç olan ise iletişim sürecinin ve başkalarının sizi nasıl algıladığının sadece kelimelerinizle ilgili olmamasıdır. Ne söylediğinizin yanısıra neyi nasıl söylediğiniz ve nasıl göründüğünüz, nasıl giyindiğiniz, bakımınıza ne kadar özen gösterdiğiniz, nasıl hareket ettiğiniz gibi görsel faktörler de sizinle ilgili kararlar alınırken büyük önem taşır. Pek az insan sizin özgeçmişinizi, diplomanızı ya da kimliğinizi görürken, dış görünüşünüz pek çok kişiye sizinle ilgili mesajlar verir.

  Devamı »

İŞ ZEKÂSI (Business Intelligence) nedir?

Kategori: İş Yönetimi

Günümüzde işletmeler için kullanılabilir bilgi çok önemli bir değerdir. 21. yüzyıl ekonomisinin rekabetçi ortamında, firmaların sürdürülebilir rekabet avantajı sağlayabilmeleri için bilginin gücünü daha etkin bir şekilde kullanabilmeleri gerekir. Kurumların bilgiyi kullanma çabalarında ulaşılan son aşama, iş zekâsı uygulamalarıdır.  Devamı »

İNSAN KAYNAKLARI İLANLARINI NASIL DEĞERLENDİREBİLİRSİNİZ?

Kategori: insan kaynakları

Günümüzde, kuruluşların aradıkları nitelikli personele ulaşabilmek için kullandıkları en geçerli, etkili ve maliyeti düşük yöntem personel ilanlarıdır. Medyada, özellikle insan kaynakları sayfalarında son zamanlarda ortaya çıkan yoğunluk, personel ilanları arasında ön plana çıkmanın giderek daha zor hale gelmesine neden olmaktadır. Bu amaçla firmalar ilanlardan arzu edilen sonucu alabilmek için son zamanlarda daha profesyonel ilanlar tasarlamakta ve rekabet ortamında istihdam etmek istedikleri adaylara ulaşmayı arzulamaktadır. Personel ilanının ilk amacının, sağlıklı bir seçimi sağlamak için mümkün olduğu oranda çok sayıda nitelikli adaya ulaşmak olduğu artık bütün firmaların kavradığı bir olgu olarak ortaya çıkmıştır.  Devamı »

KENDİ KENDİNİZİN PATRONU OLMAK İÇİN İLK ADIMLAR

Kategori: Kişisel Gelişim

Çoğumuz zaman zaman kendi işimizi kurmayı düşünürüz. Kariyerimizi kontrolümüz altına almayı ve kendimiz için çalışmayı. Bunun nedeni sıklıkla çalışılan firmanın ortamından hoşlanmamanızdan veya yöneticiniz ya da iş arkadaşlarınızla anlaşamamanızdan kaynaklanmaktadır.
  Devamı »

Dısarda nasıl izlenim bırakıyorsunuz?

Kategori: Testler

İnsanlar sizin hakkınızda sandığınızdan farklı izlenimlere sahip olabilir. Gerçekten nasıl algılandığınızı siz de bilmek istemez misiniz? Bu teste 10 dakikanızı ayırın...  Devamı »

ZİNCİRİN ZAYIF HALKASI

Kategori: insan kaynakları

Personel seçimi firmalar açısından son derece önemli bir süreçtir. Her adayın özgeçmişinin ve referanslarının mülakat öncesinde incelenmesi ve mülakatta firmaya en kısa sürede en fazla kazanç sağlayacak adayın işe alınması gerekmektedir. Adaylar kimi zaman deneyimsiz ya da eğitimsiz mülakatçılardan şikayet etseler de, çoğu zaman onların da hataları olmaktadır. Bu hataların bazıları mülakat stresinden kaynaklanmakta ve işverenler tarafından bir noktaya kadar gözardı edilebilmektedir.  Devamı »

23 Sayfada 454 haber kayıtlı.
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 

Makale Listesi


2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.