Biymed Makale Paylaşım Platformu


Biymed Eğitim

PROJE YÖNETİMİNİN ÖNEMLİ NOKTALARI

Kategori: İş Yönetimi

Proje yönetimi çalışmalarının başlaması için öncelikle projenin konusunun, içeriğinin ve kullanılacak yazılı materyalin belirlenmesi gerekir. Bu çalışmalarla eş zamanlı olarak da projede çalışacak ekibin, bu ekip içinde birlikte çalışacak alt grupların ve bu gruplardaki çalışanların görev ve sorumluluklarının belirlenmesi gelmelidir.  Devamı »

MÜŞTERİNİZİ AŞIK ETMEK ÜZERİNE

Kategori: Güncel

Neden müşteri aşkı diyebilirsiniz.. Aşk nedir?..

Özlem.. Aşk adı geçince mutluluk.. Yanında olmaktan duyulan haz.. Onunla olunca dünyalara değişilmeyen bir mutluluk değil mi?.. Daha başka anlamlar da yükleyebilirsiniz üzerine.. Ancak aşk, mutluluk duymaktır.. Müşterileriniz de mutlu olmak ister..

  Devamı »

İŞ ARAMA SÜRECİNDEKİ 'BOŞLUKLAR'

Kategori: insan kaynakları

1950'lerde Time Dergisi muhabiri dünyaca ünlü bir piyanistle röportaj yapar. Muhabir sorar: "Piyano çalmanın en zor tarafı nedir?" Piyanist bir süre düşündükten sonra cevap verir: " Notalarla bir sorunum yok, onları çok iyi biliyorum fakat notalar arasındaki boşluklar çok zahmetli." Piyanist ne demek istedi?
  Devamı »

Veri tabanına dayalı pazarlamanın yükselişi

Kategori: Güncel

Günümüzde Pazarlama Dünyası tek bir görüşte birleşiyor. Veri tabanı elimizdeki en güçlü silahlardan biri. Ancak veri tabanını kullanarak pazarlama yapmak oldukça emek isteyen bir uygulama. Düşünsenize veri tabanındaki yüzbinlerce veriyi segmentlere göre ayırmak, analizleri doğru biçimde yorumlamak ve sonuca göre müşterinin kim olduğunu, ne istediğini, onun ilgisini nasıl daha çok çekebileceğinizi planlamak. Tüm bunlar uzun uğraşlar gibi görünse de çok önemli geri dönüşlere ve gelişmelere imkan sunuyor.
  Devamı »

Yöneticilerin de yönetilmeye ihtiyacı vardır

Kategori: insan kaynakları

Yöneticilerin de yönlendirilmeye, yönetilmeye ihtiyacı var. Ama üstleri değil, astları tarafından. Araştırmalar gösteriyor ki, astları tarafından doğru bir biçimde yönlendirilen yöneticiler daha uygulanabilir, müşteri ihtiyaçlarına ve gündeme uygun, iletişimi daha kolay yapılan kararlar alabiliyor. Yöneticiyi yönetebilmek için de çalışanın, yöneticisini ve kendisini tanıması gerekli  Devamı »

BAŞARILI İNSANLARIN SIRLARI

Kategori: Kişisel Gelişim

Bazı insanlar kendilerinin ve başkalarının hayatlarında önemli ve olumlu gelişimler sağlarlar ve başarılı olarak kabul edilirler. Başarılı insanlar üzerinde yapılan araştırmalar, onların birçok ortak noktasının olduğunu ortaya koyuyor.  Devamı »

SADIK MÜŞTERİ Mİ, KARLI MÜŞTERİ Mİ?

Kategori: CRM

Toplam kalite yönetiminin ülkemizde yaygınlaşmasıyla birlikte, müşteri sadakatinin ölçülmesi ve geliştirilmesi de önem kazanmaya başladı. Gerçekten de çeşitli çalışmalar eldeki müşteriyi tutmanın, yeni müşteri kazanmaya göre çok daha verimli olduğunu ortaya koyuyor.  Devamı »

ISO 9001:2000 STANDARDI VE KYS NİN OLUŞTURULMASI VE ÜST YÖNETİM

Kategori: Kalite Yönetimi Sistemi

bir kuruluşun kalite sisteminin, belirlenmiş politika ve hedefler çerçevesinde oluşturulması ve yönetilmesi, sürekli iyileştirmelerle de devamlılığın sağlanması ile ilgili temel hususları kapsamaktadır.

- kalite politikaları ve kalite hedeflerinin belirlenmesini üst yönetimin sorumluluğuna vererek kalite sisteminin üst yönetim tarafından sahiplenilmesi amaçlanmıştır.
.......
ISO 9001:2000 standardı 4 bölüm üzerine yapılanmıştır ve bu yapılanmayı da 8 temel prensibe göre gerçekleştirmeyi öngörmüştür

  Devamı »

HERKES LİDER OLAMAZ

Kategori: Kişisel Gelişim

Topluluk içinde -iyi geçinme- ve -öne geçme- davranışlarını diğerlerinden daha iyi gerçekleştirenler, liderlik konumuna gelirler. Liderlerin belirgin ve ayırt edici bir kimlikleri ve kişilikleri vardır. Ancak onları lider yapan, etkili sonuçlar alan bir ekip oluşturabilmeleri ve bu ekibi sürdürebilme yetenekleridir.  Devamı »

Toplam İnsan Kaynakları Yönetimi

Kategori: insan kaynakları

Kuruluşların yönetimi için oluşturulan yaklaşımlara baktığımızda şöyle bir tarihsel gelişim görüyoruz: İlk dönemlerde (1900 başları) ; organizasyon bir makina işletimi gibi düşünülüyor ve tüm organizasyon ve işlemler buna göre düzenleniyor. Tabii yöneticilik de bu makinayı işleten organ olarak ele alınıyor. Buna klasik yaklaşım deniliyor. Daha sonra (1960'lar) insan unsurunun önemi fark edilerek iyi insan ilişkilerinin dikkate alındığı bir dönem başlıyor. Yöneticilere, insanlara iyi davranmaları öğütleniyor. Ama klasik yaklaşım hala yerini koruyordu.
  Devamı »

ŞİRKET PUSULASINI KULLANMA KLAVUZU: ORYANTASYON

Kategori: insan kaynakları

Yaşamda karşılaşılan her yenilik, insana ilk bakışta biraz ürkütücü görünebilmektedir. İlk kez gidilen bir ülkede, kalacağı oteli bulmak için kişi ya saatlerce dolaşıp oteli arayacak ya da diğer seçeneği kullanıp birine soracaktır. Bilinmeyen bir ortamda yol gösteren birinin varlığı, kişiyi hem zaman kaybından hem de belirsizlik duygusundan kurtaracaktır. Aynı şey bir işletmede işe yeni başlayan kişiler için de geçerlidir. İçinde bulundukları yeni ortam ve insanlara adapte olabilmelerini kolaylaştıracak oryantasyonun sağlanması ise genellikle işletmelerdeki insan kaynakları departmanlarının görevidir.  Devamı »

İŞYERİNİZDEKİ 14 ZOR KİŞİLİK VE ONLARI İDARE ETME YÖNTEMLERİ

Kategori: Kişisel Gelişim

Her işyeri birbirinden farklıdır ama işyerlerindeki zor insanlar hep aynıdır. Yazar Gary S. Topchik'in hazırladığı bu 14 zor karakter listesi, onları tanımanıza ve idare etmenize yardımcı olacak.  Devamı »

YENİ İŞ ORTAMINA UYUM SAĞLAMAK

Kategori: İş Yönetimi

İş yaşamında şirket değiştirmek son derece doğal bir davranış. Ancak bazen yeni iş ortamındaki insanlara alışmak, iş ve sorumluluklara alışmaktan çok daha zor olabiliyor.  Devamı »

HERHANGİ BİR SORUNUZ VAR MI?

Kategori: insan kaynakları

Mülakat sonunda sizi mülakat alan kişi, sormak istediğiniz herhangi bir sorunun olup olmadığını öğrenmek isteyecektir. Genelde adaylar böyle bir soru ile karşılaştıklarında soracak soruları olmadığını ve mülakatta konuşulan her konuyu yeterince anladıklarını söylemekle yetinirler.  Devamı »

Konfigürasyon Yönetimi nedir? Proje Yönetimine ne getirir?

Kategori: Kalite Yönetimi Sistemi

Şirketiniz, yarıştığınız şirketlerden daha hızlı ve verimli olmalıdır. Buna nasıl ulaşılabilir? Daha az kaynak kullanarak, ürününüzün kalite seviyesini azaltarak mı? Uzun süreli geleceğiniz için bu doğru yol değildir. Şayet yüksek kaliteli ürünlere sahipseniz, müşteriniz mükemmel, hızlı ve tartışılmaz tek, olan bir hizmet bekler. Ürünü istediğiniz kalitede üretseniz bile, hızlı bir hizmet sağlamak kolay olmayabilir. Amaca ulaşmak için başka yollar olmalıdır. Bunu daha az kaynakla nasıl yerine getirebilirsiniz? Konfigürasyon Yönetimi bu sorunun önemli bir kısmına odaklanmaktadır.

  Devamı »

Müşteri Odaksız Web Siteleri

Kategori: Güncel

Internet, tüm firmalara tanıtım anlamında müthiş ucuz seçenekler sunuyor. Normal şartlarda basılamayacak kadar çok ve en önemlisi dağıtamayacak kadar fazla bilgiyi web siteleri sayesinde potansiyel müşterilere ulaştırmak mümkün.

Peki firmalar bu müthiş aracı ne kadar etkin kullanabiliyorlar?
  Devamı »

Merdivenin İlk Basamağında (Genç Elemana Mektup)

Kategori: insan kaynakları

Okulu bitirdin ve bir işe girdin. Sana bir masa verdiler. Bir bilgisayarın bile var. Öğrencilik yıllarının avare havası geri gelmemek üzere geçti gitti. Daha yirmilerindesin. Kariyer merdiveninin henüz ilk basamağına adım attın ama "gerçek" hayat tüm sorunları ve stresi ile omuzlarına bindi bile. Yükselmek, daha fazla para kazanmak istiyorsun. Ancak hayat o kadar zor ki...  Devamı »

İŞ YEMEĞİNİN DE BİR ADABI VAR..

Kategori: Kişisel Gelişim

Günümüz iş dünyasında giderek daha çok önem kazanan kavramlardan biri olan iş etiketi kavramının en önem verilmesi gereken bölümlerinden biri de iş yemekleridir. Unutmayın ki, iş yemeklerinizin başarısı ve iş etiketinizin kalitesi size rekabette güçlü özellikler kazandırır.  Devamı »

Tıp'ta Nano Teknoloji Kullanımı

Kategori: Teknoloji

Latince "nanus" kelimesinden gelen nano kelimesi cüce anlamına geliyor. Bilim alanında nano kelimesinin günümüzdeki anlamı ise metrenin milyarda biri anlamına gelen teknik bir ölçü birimidir. Nanometre; bir metrenin milyarda biri ölçüsünde bir uzunluğu temsil eder ve bu da yaklaşık olarak ard arda dizilmiş 3 ya da 5 atom kadar eder.  Devamı »

Ne alacak bu müşteri?

Kategori: CRM

Günümüzde müşteri portföyünün değişti. Ancak ürün çeşitliliği, inovasyon, rekabet, firmaların gücü derken müşterilerde ne yapacağını şaşırdı. Bu karmaşanın içerisinde herkes kendi istek ve düşüncelerinin ötesinde gelişmeleri öğrenmek için gözlem ve araştırma gereği duyuyor. Bu bitmeyen öğrenme süreci de isteklere yeni boyutlar kazandırmaya devam ediyor.  Devamı »

23 Sayfada 454 haber kayıtlı.
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 

Eğitimlerimiz


25-26 Ocak 2017
Her Konuşma Bir Sunumdur Eğitimi
26-27 Ocak 2017
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi
Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi
27 Ocak 2017
Tedarikçiler Ve Satınalmacılar İçin Sözleşmeler Hukuku Ve Sözleşme Yönetimi
28 Ocak 2017
Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Zor Durumlarda Stres Yönetimi
28-29 Ocak 2017
Satın Alma Yönetimi ve Teknikleri Eğitimi
işletmelerde Bütçe Sistemleri ve Bütçe Yönetimi Eğitimi
Ofis Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Eğitimi
Mali Tablolar Analizi Eğitimi
1 Şubat 2017
Alacakların Hızlandırılması Ve Tahsilat Zorluklarının Çözümü
2 Şubat 2017
İletişimde iletişim Eğitimi
4-5 Şubat 2017
Yöneticilik ve Liderlik Eğitimi
Depo ve Stok Yönetimi Eğitimi
Süreç Yönetimi Eğitimi
9-10 Şubat 2017
CRM Sertifika Programı
Mülakat Teknikleri Eğitimi
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi
Performans Yönetim Sistemi Eğitimi
11-12 Şubat 2017
Tedarik Zincirinde Satın Alma ve Lojistik Yönetimi Eğitimi
ileri Derece Satın Alma yönetimi
ISO 9001:2015 KYS İç Denetçi Eğitimi
Proje Yönetimi Eğitimi
18-19 Şubat 2017
Finansçı Olmayanlar İçin Finans Yönetimi
Üretim Planlama ve Stok Yönetimi Eğitimi
25-26 Şubat 2017
Stratejik Satınalma Yönetimi Eğitimi
Satınalma’da İleri Yönetim Teknikleri Eğitim
Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi
 

Kategoriler


DİĞER EĞİTİMLER

Tavsiye eğitim başlıkları

Depo ve Stok Yönetimi

Depo ve Stok Yönetimi hakkında genel bilgiler

Yöneticilik ve Liderlik Becerileri

Yöneticilik, yönetim becerileri ve liderlik eğitimleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayın

Satın Alma Eğitimi, Satın Alma Yönetimi ve Teknikleri

Satın alma bölümü çalışanları için satın alma eğitimleri, temel satın alma eğitimi, ileri derece satınalma yönetimi ve stratejik satınalma yönetimi eğitimleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayın.

Finansçı Olmayanlar için Finans

Finans konusunda bilgi sahibi olmayanlar için temel finans becerileri eğitimi için tıklayın

Yöneticiler için Müzakere Teknikleri

Satınalma, Satış yöneticileri için müzakere teknikleri eğitimi hakkında bilgi almak için tıklayın

Mülakat Teknikleri Eğitimi

Mülakat teknikleri eğitimi hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Zaman Yönetimi Eğitimi Alternatif Eğitim Tarihleri

Eğitimlerden görüntüler

FOTOĞRAFLAR