Makaleler

Makaleler

Bir fuar, nasıl fuar olmaktan çıkar?

Kategori: Güncel

Kimileri için fuar demek gösteri (şov) demek. Kimileri için alıcı ve satıcıların bir araya geldiği kuru kuruya bir pazar yeri; Kimileri için sektörel bir zorunluluk, kimileri içinse hafta sonu gezisi için makul bir seçenek;  Devamı »

İYİ Kİ TÜKENMİŞİM...

Kategori: Güncel

Tükenmişlik sendromu psikolojik açıdan çok ele alınmış olan kavramlardan biridir ve olumsuz bir kavram olarak bilinir.Oysa değil,tükenmişlik çok güzel hatta yararlı bir kavram...
  Devamı »

Kitapların Dünyasından; BİR GÜN!

Kategori: Güncel

" Biz, aynı toprağın çocukları " diyor Ayşe Kulin BİR GÜN adlı eserinde...
Bir de;

" O sırada, benim eşkiya dediğim insanların, Zelha'nın kahramanları olduğunu bilmiyordum. Tıpkı Zelha'nın yeğenine, benim kahramanlarım tarafından yapılanları bilmediğim gibi. Diyeceğim, kötülük söz konusu oldumuydu, yoktu birbirimizden farkımız. Karşı saftakini perişan etmek için uyguladıklarımız, her iki tarafı da perişan ediyordu ne yazık ki. Üstelik bedenen olduğu kadar da manen. "  Devamı »

ÇOCUKLUKTA RAMAZAN ALGISI

Kategori: Güncel

Ramazan diyince, kendimce..!!!

Küçükcükken oruç tutmayı balkon demirlerine ip bağlamak olarak algılardım ve benim için öyle kutsal öyle kutsaldı ki 4 - 5 yaşlarındayken her sahur vakti kışın ayazı yazın sıcağı demeden kalkar ve doğruca balkona koşardım.
  Devamı »

HANGİSİ BİZİM SEÇİMİMİZ?

Kategori: Güncel

MESLEK-SEKTÖR -İŞ bunlardan hangisi bilnçli seçimler sonucu gerçekleşti?
Bilinçli seçimler yapan mutlu azınlık dışında atılan adımlara dikkat çekmek özellikle bu aşamadan geçen gençler için bir fırsat yaratma çabası....  Devamı »

TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ İLE İLGİLİ TEST SORULARI

Kategori: Güncel

Müşteri beklentilerini her şeyin üzerinde tutan ve müşteri tarafından tanımlanan kaliteyi,tüm faaliyetlerin yürütülmesi sırasında ürün ve hizmet bünyesinde oluşturan bir yönetim biçimidir. tanımı aşağıdakilerden hangisidir?  Devamı »

Dünden Hızlı mısınız?

Kategori: Güncel

Hayat koşusunda devam edebilmenin tek koşulu var. Dünden daha hızlı olabilmek. Bakın bakalım şimdi kendi kendinize; ondan, şundan, bundan değil "dünden" hızlı mısınız?
  Devamı »

" Arka-taş' dan Arkadaş "

Kategori: Güncel

Eski Türklerde askerler savaşırken arkadan gelecek herhangi bir saldırıyı kontrol edebilmek için sırtlarını bir ağaca, kayaya veya taşa vererek ok atarlarmış. Atalarımız genelde bozkır hayatı yaşadıkları için bu sırt dayanan taşın ismi ARTA -TAŞ' dan ARKADAŞ şeklinde dilimize yerleşmiş ve bugün bile güvenebileceğimiz bizi arkadan vurmayacak olan samimiyetine güvendiğimiz kişilere verdiğimiz isim olmuştur.

  Devamı »

Öğrenen Organizasyonlar

Kategori: Güncel

Hızlı değişen dünyada teknolojik ve ekonomik gelişmelerin sonucunda rakip piyasalar arasında şiddetli bir savaş yaşanmaktadır.  Devamı »

Liderlik ve Yöneticilik

Kategori: Güncel

Liderlik ve yöneticilik çoğunlukla birbirine karıştırılan, hatta zaman zaman eş anlamlı olarak kullanılan, genelde birbirine yakın fakat temelde farklı kavramlardır. Şirketleri başarıya götüren lider mi yoksa yönetici midir? Bu sorusunun cevabı bilim adamları ve araştırmacılar tarafından hala tartışılan bir konudur.  Devamı »

Entellektüel Sermaye Unsuru İnsan

Kategori: Güncel

İşletmeler, rekabet üstünlüğünü sağlamak, korumak ve buna bağlı olarak varlıklarını sürdürebilmek için bilgiyi yaratan, elde edilmesini sağlayan, ileten uygulayan ve faydalı hale getiren süreçleri takip etmek zorundadırlar. Bilim ve teknolojideki hızlı gelişmeler, nüfus artış hızı, nüfus yapısında ortaya çıkan farklılaşmalar gibi hızlı değişimleri yönetebilmek ve değişimlere öncülük edebilmek için işletmeler her zamankinden daha fazla yaratıcılığıyla ihtiyaç duymaktadır.

  Devamı »

İhtiyaçlar Değil Arzular Sınırsızdır

Kategori: Güncel

Özellikle iş hayatına atıldığımız andan itibaren kitap okumaya vakit ayırdığımız süre oldukça kısıtlı olmaya başlar. İşlerimizin yoğunluğu bizleri boş vakitlerimizde dinlenmeye yönelik aktivitelere sürüklemektedir. Ama artık teknoloji o kadar ileri boyutlardaki, okumayı arzuladığımız kitaplar bir anda önümüze serilebiliyor; email adresimize gelen güzel bir alıntı bizleri farklı yerlere götürebiliyor. İşte hoşuma giden alıntılardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum...
  Devamı »

MÜŞTERİNİZİ AŞIK ETMEK ÜZERİNE

Kategori: Güncel

Neden müşteri aşkı diyebilirsiniz.. Aşk nedir?..

Özlem.. Aşk adı geçince mutluluk.. Yanında olmaktan duyulan haz.. Onunla olunca dünyalara değişilmeyen bir mutluluk değil mi?.. Daha başka anlamlar da yükleyebilirsiniz üzerine.. Ancak aşk, mutluluk duymaktır.. Müşterileriniz de mutlu olmak ister..

  Devamı »

Veri tabanına dayalı pazarlamanın yükselişi

Kategori: Güncel

Günümüzde Pazarlama Dünyası tek bir görüşte birleşiyor. Veri tabanı elimizdeki en güçlü silahlardan biri. Ancak veri tabanını kullanarak pazarlama yapmak oldukça emek isteyen bir uygulama. Düşünsenize veri tabanındaki yüzbinlerce veriyi segmentlere göre ayırmak, analizleri doğru biçimde yorumlamak ve sonuca göre müşterinin kim olduğunu, ne istediğini, onun ilgisini nasıl daha çok çekebileceğinizi planlamak. Tüm bunlar uzun uğraşlar gibi görünse de çok önemli geri dönüşlere ve gelişmelere imkan sunuyor.
  Devamı »

Müşteri Odaksız Web Siteleri

Kategori: Güncel

Internet, tüm firmalara tanıtım anlamında müthiş ucuz seçenekler sunuyor. Normal şartlarda basılamayacak kadar çok ve en önemlisi dağıtamayacak kadar fazla bilgiyi web siteleri sayesinde potansiyel müşterilere ulaştırmak mümkün.

Peki firmalar bu müthiş aracı ne kadar etkin kullanabiliyorlar?
  Devamı »

YARATICI EKİP NASIL OLUŞTURULUR?

Kategori: Güncel

Bir iş kurarken veya mevcut bir işi yapılandırırken en fazla ihtiyaç duyulan yetenek yaratıcılıktır. Ancak yalnız sizin arayış içinde olmanız, yeni yol ve yöntemler aramanız ve yaratıcı çözümler peşinde koşmanız yetmez. Birlikte çalışacağınız kişilerin de belirli düzeyde yaratıcılığa sahip olması gerekir. Yaratıcı ekipler, her tür işte tutunma ve başarı ihtimalini yükseltir.  Devamı »

2007 ' de İMAJINIZI İYİLEŞTİRİN ...

Kategori: Güncel

İlk izlenimler karşılaşılan ilk 30 saniye ile 3 dakika gibi çok kısa sürede oluşuyor.  Devamı »

2006 da Biz Bunlari Okuduk. Ya siz !!

Kategori: Güncel


Bilgi Paylastikca Cogalir

  Devamı »

Nasıl Deha Olunur?

Kategori: Güncel

Dahi bir çocuk yetiştirmenin yolu aslında zeka, eğitim, sevgi dolu bir aile ortamı ve çalışkanlık gibi bilindik kurallar, ancak işin sırrı bunların nasıl kombine edileceğinde. Bilim insanları bunun formülünü araştırdı.  Devamı »

TOPLANTI YÖNETİMİ

Kategori: Güncel

Toplantılar , işlerin yürütülmesi ve yeni fikirlerin oluşumu için çok önemlidir.Verimli olması için neler yapılmalı ?  Devamı »

Güncel kategorisinde 3 sayfada 46 makale kayıtlı.
1. 2. 3. 

Makale Listesi


2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.