Makaleler

Makaleler

HzOXtbqAFi

Kategori: Kişisel Gelişim

t3eWgA <a href="http://gfxwyvbjjunt.com/">gfxwyvbjjunt</a>, [url=http://spazrbgtvtci.com/]spazrbgtvtci[/url], [link=http://jrqtspaxrihw.com/]jrqtspaxrihw[/link], http://jltvvqtxyytr.com/  Devamı »

Zorluklar İnsanı Güçlü Yapar

Kategori: Kişisel Gelişim

Yaşananlar bazen insana büyük dersler verir, tabi ders çıkarmasını bilene...
Bazı anlar hayatınızda öyle olaylarla karşı karşıya gelirsiniz ki bir an neye uğradığınızı şaşırır kalakalırsınız yerinizde. "Aman !!" derim böyle durumlarda ama o anki ruh haliniz eğer onu yapmanız konusunda komut vermişse beyne gerisini düşünmeden hareket edebilirsiniz.. Ve başlarsınız sonrasında durumu düzeltmek, kurtarmak için "asla yapmam/yapamam!" dediğiniz şeyleri yapmaya..

  Devamı »

MUTLULUK TİYOSU

Kategori: Kişisel Gelişim

Mutluluk üzerine tiyolar...  Devamı »

Kendinize Güvenmenin 14 Yolu

Kategori: Kişisel Gelişim

Eğer özgüveninizi yitirdiğinizi düşünüyor ve nedenini sorguluyorsanız, ya da kendinize güveninizi nasıl pekiştireceğinizi merak ediyorsanız bu tavsiyeleri uygulayın.  Devamı »

Bu 10 ipucunu dinle en iyi konuşmacı ol

Kategori: Kişisel Gelişim

Forbes dergisi çeşitli şirket ve kuruluşların sözcülerinin kürsü konuşmalarında seyircileri nasıl tavladıklarını yazdı. İşte 10 konuşma gurusundan çeşitli taktikler:  Devamı »

İŞTE ENDİŞEDEN KURTULMA YÖNTEMLERİ

Kategori: Kişisel Gelişim

Hepimiz hayatımızda bir çok şeyden endişe duyarız. Kimimiz yaşlanmaktan, kimimiz ölmekten, kimimiz ise başarısız olmaktan ya da yalnız kalmaktan endişe duyar. Endişelerimiz ile çoğu zaman başedebilirken, bazen bu hisse yenik düşebiliriz. Aslında endişe ile başetmek düşündüğünüzden daha kolay.
  Devamı »

Liderlik

Kategori: Liderlik

İş hayatımızda devamlı "lider" sözcüğüyle karşı karşıya geliriz. Peki, "lider" ya da "liderlik" nedir? Lider olmak için ne yapmalı? Liderlik bir meziyet midir? Herkes lider olabilir mi? Bu soruların cevabını da ancak bir liderin verebileceğini düşünerek, Ford Credit Co'nun liderlerinden Donald Winkler'in etkili liderlik önerilerini bu yazımda sizlerle paylaşmak istedim.
  Devamı »

sssdsd

Kategori: Diksiyon

sdsddsddssdssdsdsdssdsdsdssdsd  Devamı »

Japon Firmalarının Yönetim ve Başarı Sırları

Kategori: Liderlik

Japonya, ekonomik anlamda şüphesiz dünyanın en önemli güç odaklarından birisi. Teknoloji anlamındaki üstünlüklerini, her alanda dahice geliştirerek mevcut dünyada sarsılması güç bir imparatorluk kuruldu Japon firmalarınca  Devamı »

LİDER RODEOCUYA BENZER

Kategori: Liderlik

Oxford Liderlik Akademisi Kurucusu Brain Bacon, 'Lider tıpkı rodeo yapan biri gibi atın üstünden düşmemek için çabalamaktan başka bir şey yapmayacaktır' dedi.  Devamı »

Doğru Sözcükleri Seçmenin 10 Yolu

Kategori: Kişisel Gelişim

Doğru zamanda uygun ve doğru sözler söylemek için çok yol kat etmek gerekir. Sözcük dağarcığı ve eleştirel düşünce biçimi, fikirlerin iletişiminde ve gereken dikkatin çekilmesinde, ilginin ve profesyonelliğin bir kanıtıdır.  Devamı »

İlk Yedi Saniye

Kategori: Kişisel Gelişim

Diğer insanlar ile yaşamış olduğunuz en unutulmaz karşılaşmaların bazıları üzerinde durun ve düşünün. Ne tür bir karşılaşma olursa olsun,ilk yedi saniyeninize dikkatinizi yoğunlaştırın. Ne hissettiniz ve Ne düşündünüz?Öteki insanları nasıl yorumladınız ve onların sizi nasıl yorumladıklarını düşünüyorsunuz?Her iki tarafta da ilk izlenimler ne kadar doğruydu ve ne kadar sürdü?  Devamı »

Diksiyon Önemli Midir?

Kategori: Diksiyon

Diksiyon sanatının öneminin düşünmeyenler pek çoktur. Halk karşısında söz söylemek zorunda olan bazı kimseler, güçlüklerle hatta başarısızlıklarla karşılaştıkları halde, diksiyona önem verip öğrenmeye çalışmazlar.  Devamı »

Etkili Konuşmak İçin

Kategori: Diksiyon

Bir konuşma yapmak zorundaysanız, daha sonra değil, hemen işe başlayın. Hazırlanmak için ne kadar çok zamanınız olursa, kendinizden o kadar emin olursunuz.  Devamı »

GÜVENİ KENDİMİZDE ARAMALIYIZ

Kategori: Kişisel Gelişim

İş yaşamında veya gündelik yaşamda kendinize güveniniz çok sık mı sarsılıyor? -Sanki yere düştüm- hissini sıklıkla mı yaşıyorsunuz? Belki de diğerlerinin tepkilerine gereğinden fazla önem veriyorsunuzdur.  Devamı »

SORU NEDEN SORULUR?

Kategori: Kişisel Gelişim

Sahi, neden soru sorarız? Yanıt çok basit görünür ilk bakışta. Basit göründüğü için de kuşkuya düşürür, düşündürür bizi.-Elbette öğrenmek için- diyecekken, duraksayıveririz. Bir şüphe sorusu takılır aklımıza: -Soruları gerçekten de bilmediğimiz bir şeyi öğrenmek için mi sorarız her zaman?- Konuşmalara, sohbetlere renk, heyecan, espri katmak için sorulan sorular konumuzun dışında. Burada, gerçek öğrenme ortamlarında sorulan, ancak aslında öğrenmek için sorulmayan sorulardan söz edeceğiz.  Devamı »

Hafıza Canlandırma Egzersizleri

Kategori: Kişisel Gelişim

Sınavlara hazırlanırken güçlü bir hafızaya sahip olmayı çok isterdim. Ama malesef bana doğuştan verilen miktarla yetinmek zorundayım. diye düşünüyorsanız sizi şaşırtacak, bir o kadar da sevindirecek bir haberimiz var. Hafızanın belirli yöntemlerle geliştirilebildiği artık bilim dünyası tarafından da kabul ediliyor. Hatta bunun için pahalı klinik egsersizlere veya operasyonlara da ihtiyacınız yok. İşte normal yaşantınızı aksatmadan ve hiçbir ücret ödemeden kolaylıkla uygulayabileceğiniz 10 Altın Egsersiz.  Devamı »

Paha biçilmez seminer notları

Kategori: Kişisel Gelişim

Öyle insanlar vardır ki,konuştukları zaman soluduğunuz havanın bile onların sayesinde olduğunu zannedersiniz. Yani konuşmaları öyle etkilidir ki ,bulundukları her ortamda ,kısa bir sürede insanları etraflarında halka yapmayı başarırlar ve çevreleri üzerinde kıskanılacak etkileri vardır.
  Devamı »

Peter F.Drucker'dan 9 Öğüt

Kategori: Kişisel Gelişim

Yüzyılın ikinci yarısına damga vuran en etkili yönetim düşünürünün verdiği öğütler dikkat çekici.
  Devamı »

KARİYERİNİZDE BAHAR TEMİZLİĞİ YAPIN

Kategori: Kişisel Gelişim

Bahar gelmişken sadece gardrobunuza değil kariyer yaşamınıza da çeki düzen vermekte yarar var. Karışıklık ve dağınıklık profesyonel hayatınızda aksamalara yol açabilir. İşte profesyonel hayatınızda bahar temizliğine ihtiyaç duyabilecek alanlar...  Devamı »

Kişisel Gelişim kategorisinde 7 sayfada 132 makale kayıtlı.
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 

Makale Listesi


2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.