Biymed Makale Paylaşım Platformu


Biymed Eğitim

Mülakat Stresiyle Nasıl Başa Çıkarsınız?

Kategori: insan kaynakları

Birçok iş arayan, stresi mülakatla eş anlamlı görüyor. İş arayanlar, mülakatı atlatana kadar stresli oluyor. İş görüşmesi için ne giyeceklerinden, sorulara ne yanıt vereceklerine kadar tüm ayrıntılar onlar için bir stres unsuru. Ancak iş arayanları en yoğun şekilde etkileyen stres türü, mülakat sırasındaki stres. Çünkü bu tür stres mülakatın kötü geçmesine sebep olabiliyor. Peki, görüşme sırasında sakinliğinizi nasıl koruyabilirsiniz? Birkaç basit teknikle bu sorunla başa çıkmak aslında çok kolay.  Devamı »

Fazla Çalışma mı Fazla Sürelerle Çalışma mı?

Kategori: insan kaynakları

Günlük hayatımızda kullanılan Fazla Çalışma aslında her zaman algılandığı gibi işçinin standart çalışma saatlerinin üzerinde yapılan çalışmalarda kazanılan hakları ifade etmeyebilir.  Devamı »

Deneme süreli iş sözleşmesi nedir?

Kategori: insan kaynakları

Rekabetin hızla arttığı günümüzde istihdam olanaklarının kısıtlı olması ve işsiz sayısındaki artış, işverenlerin adayları seçerken zorlanmasına neden olmaktadır.

En doğru kararı verebilmek için işveren, işe aldığı kişiyi denemek ve işe uygunluğunu kontrol etmek isteyebilir. Bu durumda yapılan sözleşme Deneme süreli iş sözleşmesidir.
  Devamı »

Etkileyici Bir Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır?

Kategori: insan kaynakları

Etkileyici bir özgeçmiş hazırlamak sanıldığının aksine zor değildir. İş tecrübeniz her ne olursa olsun en önemli unsur sizin kendi geçmiş iş yaşantınızı nasıl ve ne şekilde sunduğunuzdur. Kısacası kendinizi nasıl tanıttığınızdır. Aşağıda özgeçmiş hazırlama sürecinizde dikkat etmeniz gereken bir takım unsurlardan bahsedeceğim. Bunları aşama aşama incelerseniz etkili bir özgeçmişi nasıl hazırlayacağınız konusunda önemli ipuçları kazanacaksınız.  Devamı »

Özgeçmişiniz Sınavı Geçti, Peki Ya İmajınız!

Kategori: insan kaynakları

Beklediğiniz yerden olumlu cevap geldi ve bu hafta, hep çalışmak istediğiniz şirketin yöneticileriyle iş görüşmeniz var. İlk önce, en önemli kriter olan özgeçmişinizle dikkatleri çektiniz, şimdi sıra sizi siz yapan değerlerinizde yani imajınızda.  Devamı »

NASIL BİR İŞ İSTİYORSUNUZ?

Kategori: insan kaynakları

İşinizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Yoksa bu sizin ilk iş deneyiminiz mi olacak? Peki, yeni işinizle ilgili ne gibi planlarınız var? Sağlıklı bir karar verebilmek için önce kendinize ne istediğinizi sormanız gerek.

  Devamı »

İŞ ARAMAYI ERTELEMEYİN

Kategori: insan kaynakları

Üniversitenin ilk yıllarında mezuniyet çok uzak görünür. O yüzden kariyeriniz aklınıza bile gelmez. İlerledikçe, yakında iş hayatı konusunda bir şeyler yapmanız gerekeceğini düşünürsünüz. Son yılınızda ise gerçekleri hissedersiniz ve kariyeriniz hakkında karar vermenizin zamanı gelir. Artık iş aramaya başlayacaksınızdır ve karşınıza iki seçenek çıkar: Paniklemek ve öylece kalmak ya da panik sancılarının sizi, harekete geçmek için motive etmesine izin vermek.  Devamı »

Zor iş arkadaşlarıyla mücadeleye hazır mısınız?

Kategori: insan kaynakları

İş yerinde zor insanlarla karşılaşıyor musunuz?

Peki, bu zor insanlarla mücadele edebiliyor musunuz?

En önemlisi, zor insanlarla olan ilişkileriniz performansınızı kötü yönde etkiliyor mu?
  Devamı »

STAJ AYLARI YAKLAŞIYOR. SİZ HAZIR MISINIZ ?

Kategori: insan kaynakları

Üniversiteden yeni mezun olmuş veya halen üniversitede eğitimini devam ettiren bireylerin ortak olan en temel şikayeti iş deneyimlerinin olmamasından ötürü, firmaların onları işe almamalarıdır. Staj, bu noktada çok daha önemli bir konuma gelmektedir. İşin teorik kısmının çoğu zaman pratik kısmıyla uymaması nedeniyle, işin mutfağına gidip staj yapma imkanı bulduktan sonra, bireyler çalışmak istedikleri sektörün gerçekten kendiler için en iyi solup olmadığını anlayabilirler.  Devamı »

İŞE GİRMEK İÇİN YEDİ ALTIN KURAL

Kategori: insan kaynakları

Yeni Mezunlar İçin: İşe girmek istiyorsanız uymanız gereken YEDİ ALTIN KURAL  Devamı »

Çalışırken iş aramanın incelikleri

Kategori: insan kaynakları

Yeni tanıştığınız birisine iş arıyorum deyin, hemen sizin işsiz olduğunuza karar verir. Oysa araştırmalar, bugün, üç çalışandan birinin aktif biçimde iş aradığını gösteriyor. Geçtiğimiz ocak ayında insankaynaklari.comda yayımlanan bir ankete göre, çalışanların yaklaşık %32 si bu yıl içinde firma veya sektör değiştirmeyi planlıyor. Amerikada yapılan başka bir güncel araştırmada ise oran %40 a kadar yükselmiş.  Devamı »

İŞ GÖRÜŞMESİNDE SİZE YARDIMCI OLACAK 6 YAKLAŞIM

Kategori: insan kaynakları

Bir iş görüşmesinde nasıl davranmanız ve konuşmanız gerektiğine dair yüzde yüz bir kılavuz yoktur, bu her görüşmeye, pozisyona ve sektöre göre değişir. Ancak gerçek olan şu ki sözlü mesajlar vücut dili, yüz ifadeleri ve ses tonlamalarıyla desteklenir. Kelimeleriniz, fiziksel görünüşünüz ve sesiniz iş görüşmesinde önemli etkenlerdendir. İşte size kariyer koçu Robin Ryan'dan birkaç ipucu:  Devamı »

YENİ İŞİME NASIL UYUM SAĞLARIM?

Kategori: insan kaynakları

Yeni bir işe başladınız. Yeni bir ofis, yeni bir patron ve mesai arkadaşları hatta yepyeni bir sektöre geçtiniz. Heyecanlısınız ve yeni ortamınıza adapte olmak durumundasınız. Her şeyi hızlı ve en iyi şekilde öğrenmenin sıkıntısını çekiyorsunuz. Sakın paniğe kapılmayın. Soğukkanlılık ve önceki iş tecrübelerinizle bu dönemi de kolaylıkla atlatacaksınız.  Devamı »

SİZİ NİYE İŞE ALALIM?

Kategori: insan kaynakları

Bu, birçok iş görüşmesinde karşılaştığınız bir soru değil mi? Birçoğumuz bu soruya tam olarak nasıl cevap vereceğini kestiremiyor. Cevap aslında çok basit, tek yapmanız gereken somut örnekler vermek.  Devamı »

TUZAKLARDAN UZAK DURUN !

Kategori: insan kaynakları

Günümüzün rekabetçi ortamında bazı fırsatları yakalayabilmek zorlaşırken, ilk seferde en iyi izlenimi bırakmak giderek önem kazanıyor. Karşınızdaki kişide olumlu bir etki oluşturmak için ne yapıp yapmamanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Kariyer koçu Deborah Walker iş görüşmesinde kaçınmanız gereken 5 tuzağı şöyle sıralıyor:  Devamı »

KENDİNİZİ TEST EDİN

Kategori: insan kaynakları

Kendi kendinize hiç şu soruyu sorduğunuz oldu mu: -Bütün özelliklerim bu işe uyuyor, peki neden işe alınan ben değilim?- Kariyer koçu ve danışmanı Joe Hodowanes, İnsan Kaynakları sektöründeki 28 yıllık tecrübelerine dayanarak işe alım uzmanlarının bir adayda nelere dikkat ettiğini anlatıyor. İşte kendinizi test edebileceğiniz 10 özellik...  Devamı »

ÖZGEÇMİŞİNİZ SİZDEN YANA MI?

Kategori: insan kaynakları

Özgeçmiş oluşturmak için saatlerimizi hatta günlerimizi harcadığımız olur. Her kelimeyi özenle seçmeye çalışırız ve üzerinde düşünürüz. Sonra tam bize göre olduğunu düşündüğümüz iş için özgeçmişimizi göndeririz ve beklemeye başlarız. Günler geçer ama kimse geri dönmez ve özgeçmişimizin görülüp görülmediğini merak etmeye başlarız.  Devamı »

KENDİNİZİ KEFEYE KOYDUNUZ MU?

Kategori: insan kaynakları

İstediğimiz bir şey için herekete geçtiğimizde kaçımız devam edebiliyor ve hedefimize ulaşabiliyoruz? Başarısızlığa uğradığımızda bunun nedenlerini kendimizde de arıyor muyuz? Gelin kendimizi KEFE'ye koyalım. Yani Kuvvetli ve Eksik yanlarımızı tekrar gözden geçirelim, Fırsat'ları ve Engel'leri dikkate alalım.
  Devamı »

Eğitim Parametreleri

Kategori: insan kaynakları

Günümüzde her yeni gün; yeni bilgileri ve teknolojik gelişmeleri de beraberinde getirmektedir. Artan rekabet ortamında fark yaratmak isteyen işletmeler ise, bu yeni bilgi ve teknolojilerin çalışanları tarafından takip edilmesini ve öğrenilmesini istemektedirler.  Devamı »

İPLER SİZİN ELİNİZDE

Kategori: insan kaynakları

Özenle hazırladığınız özgeçmişiniz incelendi, iş görüşmesine çağırıldınız ve nihayet işverenle yüz yüze konuşma zamanı geldi. Görüşmeden önce gözden geçireceğiniz birkaç ayrıntı sayesinde olumlu bir izlenim bırakmanız mümkün.  Devamı »

insan kaynakları kategorisinde 5 sayfada 90 haber kayıtlı.
1. 2. 3. 4. 5. 

Eğitimlerimiz


25-26 Ocak 2017
Her Konuşma Bir Sunumdur Eğitimi
26-27 Ocak 2017
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi
Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi
27 Ocak 2017
Tedarikçiler Ve Satınalmacılar İçin Sözleşmeler Hukuku Ve Sözleşme Yönetimi
28 Ocak 2017
Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Zor Durumlarda Stres Yönetimi
28-29 Ocak 2017
Satın Alma Yönetimi ve Teknikleri Eğitimi
işletmelerde Bütçe Sistemleri ve Bütçe Yönetimi Eğitimi
Ofis Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Eğitimi
Mali Tablolar Analizi Eğitimi
1 Şubat 2017
Alacakların Hızlandırılması Ve Tahsilat Zorluklarının Çözümü
2 Şubat 2017
İletişimde iletişim Eğitimi
4-5 Şubat 2017
Yöneticilik ve Liderlik Eğitimi
Depo ve Stok Yönetimi Eğitimi
Süreç Yönetimi Eğitimi
9-10 Şubat 2017
CRM Sertifika Programı
Mülakat Teknikleri Eğitimi
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi
Performans Yönetim Sistemi Eğitimi
11-12 Şubat 2017
Tedarik Zincirinde Satın Alma ve Lojistik Yönetimi Eğitimi
ileri Derece Satın Alma yönetimi
ISO 9001:2015 KYS İç Denetçi Eğitimi
Proje Yönetimi Eğitimi
18-19 Şubat 2017
Finansçı Olmayanlar İçin Finans Yönetimi
Üretim Planlama ve Stok Yönetimi Eğitimi
25-26 Şubat 2017
Stratejik Satınalma Yönetimi Eğitimi
Satınalma’da İleri Yönetim Teknikleri Eğitim
Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi
 

Kategoriler


DİĞER EĞİTİMLER

Tavsiye eğitim başlıkları

Depo ve Stok Yönetimi

Depo ve Stok Yönetimi hakkında genel bilgiler

Yöneticilik ve Liderlik Becerileri

Yöneticilik, yönetim becerileri ve liderlik eğitimleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayın

Satın Alma Eğitimi, Satın Alma Yönetimi ve Teknikleri

Satın alma bölümü çalışanları için satın alma eğitimleri, temel satın alma eğitimi, ileri derece satınalma yönetimi ve stratejik satınalma yönetimi eğitimleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayın.

Finansçı Olmayanlar için Finans

Finans konusunda bilgi sahibi olmayanlar için temel finans becerileri eğitimi için tıklayın

Yöneticiler için Müzakere Teknikleri

Satınalma, Satış yöneticileri için müzakere teknikleri eğitimi hakkında bilgi almak için tıklayın

Mülakat Teknikleri Eğitimi

Mülakat teknikleri eğitimi hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Zaman Yönetimi Eğitimi Alternatif Eğitim Tarihleri

Eğitimlerden görüntüler

FOTOĞRAFLAR