Makaleler

Makaleler

PROJE YÖNETİCİSİNİN PROJEDEKİ ROLÜ

Kategori: İş Yönetimi

Proje, günlük yaşantımızda da iş yaşantımızda da defalarca duyduğumuz ve pek çok kez bir üyesi olarak içinde bulunduğumuz bir çalışmadır. Bir düğün töreni organizasyonunun baştan sona planlanması da bir projedir, Istanbul Boğazı'na yeni bir köprü yapılması da, aya ilk insanın gönderilmesi de.  Devamı »

REKABETTE HIZ

Kategori: İş Yönetimi

Günümüz rekabet şartlarında , Hız çok büyük önem kazanmıştır.  Devamı »

Başarılı Bir Başlangıç için İlk 90 Güne Dikkat!

Kategori: İş Yönetimi

Harika bir işe kabul edildiniz ve işe ilk başlayacağınız gün gittikçe yaklaşıyor. Görüşmeler süresince yeni işverenlerinizin gözünde iyi bir izlenim yaratmayı başardınız. Aynı izlenimi elbette işe başladıktan sonra da sürdürmek istiyorsunuz. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?  Devamı »

KIDEM TAZMİNATI

Kategori: İş Yönetimi

İş hayatında olan herkesin bilmesi gereken bir konudur Kıdem Tazminatı.
Hangi koşullarda Kıdem Tazminatına hak kazanılır,hangi durumlarda işçi kıdem tazminatını talep edebilir sorularının yanıtı için aşağıdaki bilgileri dikkatle okuyunuz.

  Devamı »

İLETİŞİME AÇIK OLMANIN YOLLARI

Kategori: İş Yönetimi

"İletişim yeteneği yüksek insanlar arıyoruz". Hemen her iş ilanında rastladığımız bir ifade. Peki iletişim yeteneği sadece iş arayanların sahip olması gereken bir özellik mi?  Devamı »

İŞYERİNDE STRESLE BAŞA ÇIKMA

Kategori: İş Yönetimi


İşyerinde stresle başa çıkma yolları nelerdir?  Devamı »

7 ADIMDA ZİRVEYE ULAŞIN!

Kategori: İş Yönetimi

Dünya daha bir hızlı mı dönmeye başladı yoksa şirketlerin beklentilerine biz mi yetişemiyoruz? Bizleri stres altına sokup, iş hayatındaki verimliliği azaltan bu beklentilerle başa çıkmak aslında sanıldığı kadar zor değil. İnsan kaynakları uzmanlarına göre, üç tip çalışan portresi var. İşte bu portrelerden en iyisini yaratmak için yapmanız gereken bu yedi öneriyi dikkate almak;  Devamı »

PATRONDAN NASIL ZAM İSTENİR?

Kategori: İş Yönetimi

Patronunuza isteklerinizi iletme konusunda sıkıntılarınız mı var? İşte patronunuzla hangi konularda nasıl konuşmanız gerektiği konusunda öneriler..  Devamı »

5S Endüstriyel Çalışma Ortamının Düzenlenmesi

Kategori: İş Yönetimi

5S, beş adımdan oluşan, amacı -çalışma ortamının organizasyonu ve israfın yokedilmesine yardımcı olmak- olan, son derece basit ve bütün yalınlaştırma / yeniden yapılandırma çalışmalarının merkezinde yer alan bir yöntemdir.  Devamı »

ÇALIŞANLAR NASIL MUTLU OLUR?

Kategori: İş Yönetimi

Şirket yöneticilerinin sandığının aksine çalışanlar sürekli mızmızlanan, hiçbir şeyden memnun olmayan sorun makinaları değiller. Aksine, basit birkaç hamle ile çalışanlarınızın motivasyonunu ve şirketlerine bağlılığını arttırmanız elinizde. Bu yazımızda çalışanların beklentilerini genel olarak karşılayabilmeniz için birkaç önemli noktayı göstermeye çalışacağız.  Devamı »

OFİS STRESİNE YENİK DÜŞMEYİN

Kategori: İş Yönetimi

Şunu kabul etmeliyiz ki iş hayatımızda STRES her zaman olacak! Önemli olan gerilime neden olan faktörleri tanımlamak ve olumsuz etkiyi en aza indirecek önlemleri almak...  Devamı »

Başarılı İş İçin Beyin Fırtınası Yapmanın 10 Yolu

Kategori: İş Yönetimi

Ne zaman aklımıza taze bir fikir geliverse, yaratıcı yönümüz ortaya çıkar. Pastel boyayla yapılmış bir tablodan bir iş planına kadar her şeyde, yaratıcı hayal gücünü fark ederiz. Aşağıdaki 10 ipucunu uygularsanız, sizi şaşırtabilecek derecede güçlü yaratıcı yetenekleriniz olduğunu keşfedeceksiniz  Devamı »

İş Planı Nedir Ve Neden Önemlidir?

Kategori: İş Yönetimi

Birçok yerde karşımıza çıkar. Peki nedir bu iş planı? İş Planı, kurumsallığın en temel öğelerinden bir tanesi. iyi hazırlanmış bir iş planı şirketiniz için bir mihenk taşı olacak. Neden mi? İş planı, iş sahibinin konuya yaklaşımındaki ciddiyetini, profesyonelliğini, işi ne kadar iyi bildiğini, risklere ve fırsatlara ne kadar hazırlıklı olduğunu yansıtan en önemli kanıt olacak  Devamı »

İNGİLİZCE ÖĞRENME KILAVUZU...

Kategori: İş Yönetimi

Ya, nasıl halledeceğiz şu İngilizce olayını? Başlayamadım bir türlü.

Hocam, var mı şöyle bildiğin iyi bir kurs? İngilizce’ye başlamam lazım hemen.

Liseden aslında iyi bir temelim var ama çoğunu unuttum. Özel ders mi alsam acaba?

Keşke evlenmeden önce dil öğrenme işini halletseydik. Şimdi vakit bulamıyorum.  Devamı »

İnovasyon Nedir ?

Kategori: İş Yönetimi

İnovasyon, Latince bir sözcük olan innovatustan türemiştir. Toplumsal, kültürel ve idari ortamda yeni yöntemlerin kullanılmaya başlanması anlamındadır. Webster, inovasyonu yeni ve farklı bir sonuç olarak tanımlar.
  Devamı »

SUPERMAN’DEN ÖĞRENDİĞİM 10 YAŞAM VE LİDERLİK DERSİ

Kategori: İş Yönetimi

Pek çok kişi, “Superman” karakterini Aktör Christopher Reeve ile özdeşleştirir. Milyonlarca insanın bildiği gibi Reeve, kariyerinin doruk noktasında trajik bir kaza geçirdi; tamamen felç oldu; kendine bakamaz hale geldi; hatta, ilk başlarda yardımsız nefes bile alamadı.  Devamı »

HEDEFLERLE YÖNETİM

Kategori: İş Yönetimi

Gelişim sağlamak için , Hedeflerle Yönetim çok önemlidir.Misyon,Vizyon nedir ?  Devamı »

İş Dünyasını Değiştirecek 10 Trend

Kategori: İş Yönetimi

Bilimsel Yönetim Öne Çıkacak
Bilgiye Ulaşmak Kolay, Yönetmek Zor Olacak  Devamı »

İyi bir takım nasıl oluşur?

Kategori: İş Yönetimi

Takım çalışmasından istenilen verimi almak için, takımı oluştururken dikkatli olunması gereken noktalar var. Bunlardan en önemlisi takım çalışması içerisinde insanlara verilen rol dağılımı ve lider seçimi.  Devamı »

İŞYERİNDE SUSKUNLUK

Kategori: İş Yönetimi

Yönetici veya çalışan; iş yaşamında birçok kişi farklı fikirleri sessizliğe gömmeyi tercih ediyor. Acaba konuşmanın bedeli gerçekten de susmanın bedelinden daha mı ağır?  Devamı »

İş Yönetimi kategorisinde 4 sayfada 68 makale kayıtlı.
1. 2. 3. 4. 

Makale Listesi


2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.