Kitapların Dünyasından; BİR GÜN!

Kitapların Dünyasından; BİR GÜN!

Güncel

" Biz, aynı toprağın çocukları " diyor Ayşe Kulin BİR GÜN adlı eserinde...


Örgütte ilahlaşmış Kürt bir kadın ile, T.C Kaymakamının Gazeteci kızının buluşmasını kaleme almış Sn.Kulin.

Türklerden, Kürtlerden, aşiretlerden, töreden, örgütleşmeden, evlilikten, aşktan ve de sevgiden ama en önemlisi EĞİTİMDEN dem vurmuş yazar, hem de olağanüstü bir kurguyla.

Geçmişte aynı yolları katetmiş iki can arkadaşın, kankardeşim 30 yıl sonra bir hapishanenin görüşme odasındaki paylaşımlarını paylaşmış bizimle. Kitaptan bir küçücük bölümü paylaşmak isterim sizinle

" O sırada, benim eşkiya dediğim insanların, Zelha'nın kahramanları olduğunu bilmiyordum. Tıpkı Zelha'nın yeğenine, benim kahramanlarım tarafından yapılanları bilmediğim gibi. Diyeceğim, kötülük söz konusu oldumuydu, yoktu birbirimizden farkımız. Karşı saftakini perişan etmek için uyguladıklarımız, her iki tarafı da perişan ediyordu ne yazık ki. Üstelik bedenen olduğu kadar da manen. "

Biz olduğumuz olguya, İNSANLIĞA ve EĞİTİME parmak basmış hem de göstere göstere yazar.

Türk ya da Kürt herkesin birey olduğunu, Ölüm acısının evrensel bir yoğunluk ifade ettiğini, Hayata bakışımızı ve hayattaki duruşumuzu YAŞANMIŞLIKLARIMIZIN çizdiğini göstermiş bize.

Hayatta herkes yaşadıkları ışığında algılar dünyayı, kendi penceresinden bakar gökyüzüne elbette, ama EĞİTİMle bakış açılarızı genişletmek, at gözlüğünden kurtulmak mümkün. Bu bağlamda herkes üzerine düşen görevi yerine getirebilse keşke.

Keşke doğudaki okuyan kız çocuklarının oranı ile Batı'daki okur-yazan kızlarımızın sayısı eşitlense.

Keşke TERÖR ve ÖRGÜTLENME yerinei iki kültür ( Türk-Kürt) tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu (yapabildiğimiz) gibi omuz omuza verebilse T.C de...

Keşke (Bazı) Kürtler Türkleri, haklarını hiçe sayan bir sömürgeci gibi görmese... VE ... Keşke

Keşke Hiç KEŞKELER olmasa

KEŞKE..


Pınar Yeşiltay SEVİM
21-09-2007
03:12
İzmir

Makale Listesi


2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.