Özkan SUR


Biymed Eğitim

ÖZKAN SUR

1973 yılında Zonguldak da doğdu. 1990 yılında Gaziantep Fen lisesinden 1995 yılında ise İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.1995-1996 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi Nükleer Enerji Enstitüsünde İngilizce dil eğitimi ve 1998-1999 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde Endüstri ve İşletme Yöneticiliği eğitimi aldı.

Profesyonel çalışma hayatına 1995 yılında Doğagaz A.Ş. de Tasarım ve Proje Mühendisi olarak başladı. CAD/CAM destekli plastik enjeksiyon kalıpları tasarımı, imalatı, plastik parça imalatı yaptı ve müşteri ilişkilerini yürüttü. Doğagaz A.Ş. nin yatırımlarından biri olan Tekfen İnşaat alt yüklenici sorumluluğunda mekanik tesisat projeleri gerçekleştirdi.

1997 yılında 901 Hava Aracı Ana Depo ve Fabrika Komutanlığında mühendis asteğmen olarak askerlik hizmetine başladı. Kalite Güvence Mühendisi olarak AQAP-120 (ISO9002) Kalite Güvence Sistemi nin kurulması, prosedürlerin hazırlanması, prosedürlerin ve proseslerin gerçekleştirilmesinin güvence altına alınması, dokümantasyon sisteminin oluşturulması ve takibi görevlerini yürüttü.

1998 yılında Nursan Elektrik Donanım A.Ş. de Koordinasyon ve Üretim İyileştirme Mühendisi olarak göreve başladı. Üretim hatlarının performansının değerlendirilmesi ve iyileştirilmesi, iş analizleri, norm kadro çalışmaları, görev tanımlarının yazılması, üretim hatlarındaki operatörlere kalite bilinci ve motivasyon eğitimlerinin verilmesi, Öneri Sisteminin kurulması, Performans Değerlendirme ve Kariyer Yönetimi Sisteminin kurulması, üretim hatlarında kalite iyileştirmeleri (verim arttırma ve zamanların kısaltılması, esnek üretim modelleri, hurda, fire azaltma çalışmaları, vb.), TPM (Toplam Verimli Bakım) çalışmaları ve eğitimleri, JIT (Tam Zamanında Üretim) uygulamaları ve eğitimleri, ISO 9002 ve QS 9000 kalite sistemlerinin kurulmasında ve belge alımında aktif olarak çalıştı.

Aralık 1999 de Beldeyama Motorlu Vasıtalar A.Ş.’de Üretim Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Motorsiklet parçalarının imalatı, yeni projelerin planlanması, devreye alınması, takibi, tedarikçilerle ilişkilerin takip edilmesi, personel eğitimlerinin düzenlenmesi, TPM (Toplam Verimli Bakım), 5S Tertip Düzen çalışmaları ve üretim hatlarında uygulamaları, proseslerin geliştirilmesi ve verim artırma çalışmaları, üretim hatlarında kalite iyileştirmeleri (verim arttırma ve zamanların kısaltılması, esnek üretim modelleri, hurda, fire azaltma çalışmaları, aparat tasarımları, vb.), makina iyileştirmeleri, talaşlı imalat hatlarının koordinasyonu ve takibi görevlerini yürüttü. Üretim Mühendisliği görevinden Kasım 2001 de ayrıldı.

Haziran 2000 den itibaren Teknolojigrup Bilişim ve Mühendislik Ltd. Şti. nin danışmanlığı ve Proje Koordinatörlüğü görevini yapmaktadır. Halen projelerin kaynak, zaman ve maliyet planlamasının yapılması, projelerin yürütülmesi, ara çıktıların değerlendirilmesi, takibi, müşteriye sunumu, firmalarla çözüm danışmanlıklarının yürütülmesi, şirket içi re-organizasyon, TPM, 5S çalışmaları, personel eğitimlerinin düzenlenmesi görevlerini yürütmektedir.

Kasım 2001-Ekim 2003 tarihleri arasında bir danışmanlık kuruluşunda dış danışman ve eğitmen olarak görev yaparak çeşitli firmaların kurumsallaşma, yönetim modellerinin oluşturulması ve standartların yerleştirilmesi çalışmalarında bulundu. Firmalarda ve genel katılıma açık eğitimler düzenledi.

Halen MORE Yönetim ve Eğitim Danışmanlık Ltd. Şti de danışman ve eğitmen olarak görev yapan Özkan SUR, KOSGEB’in onaylı danışman ve eğitmen listesinde yeralmakta ve firmaların kurumsallaşma, yönetim modellerinin oluşturulması ve standart isteklerinin işletmelerde uygulanması, üretim hatlarında iyileştirmelerin yapılması (yalın üretim modelleri, kapasite ve hat düzenleme, TPM, 5S Tertip Düzen, Poka-Yoke/hata önleme sistemleri, vb.) çalışmalarına devam etmektedir.

Özkan Sur IRCA Onaylı Denetçi ve İngilizce bilmektedir.

 • KOSGEB DENİZLİ

 • KOSGEB UŞAK

 • KOSGEB ISPARTA

 • KOSGEB ANTALYA

 • HAYAT KİMYA

 • TEKNOLOJİGRUP

 • TEKNİKGRUP

 • İSTANBUL TİCARET

 • ALTINYAPRAK TEKSTİL

 • NATUREL TEKSTİL

 • EYMER MERMERCİLİK

 • SİSPA KALIP

 • GSB OİLLESS

 • GSB STANDART KALIP ELEMANLARI

 • ZÜMER KİMYA

 • AYSÜT

 • AYYEM


DİĞER EĞİTİMLER

Tavsiye eğitim başlıkları

Depo ve Stok Yönetimi

Depo ve Stok Yönetimi hakkında genel bilgiler

Yöneticilik ve Liderlik Becerileri

Yöneticilik, yönetim becerileri ve liderlik eğitimleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayın

Satın Alma Eğitimi, Satın Alma Yönetimi ve Teknikleri

Satın alma bölümü çalışanları için satın alma eğitimleri, temel satın alma eğitimi, ileri derece satınalma yönetimi ve stratejik satınalma yönetimi eğitimleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayın.

Finansçı Olmayanlar için Finans

Finans konusunda bilgi sahibi olmayanlar için temel finans becerileri eğitimi için tıklayın

Yöneticiler için Müzakere Teknikleri

Satınalma, Satış yöneticileri için müzakere teknikleri eğitimi hakkında bilgi almak için tıklayın

Mülakat Teknikleri Eğitimi

Mülakat teknikleri eğitimi hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Eğitimlerden görüntüler

FOTOĞRAFLAR