Dosya indirin

Ücretsiz indir

MSN görüşmeleri kaydedilmiyor

Microsoft Türkiye, 12 Ekim Çarşamba günü Akşam Gazetesi’nde Ersan Özer’in “Messenger skandalı” başlıklı yazısında yer alan iddialara karşı açıklama yaparak MSN kayıtlarının saklanmadığını vurguladı.

Microsoft Türkiye, 12 Ekim Çarşamba günü Akşam Gazetesi’nde Ersan Özer’in “Messenger skandalı” başlıklı yazısında yer alan iddialara karşı açıklama yaparak MSN kayıtlarının saklanmadığını vurguladı.

Microsoft Türkiye tarafından basına gönderilen açıklamada

"Tüm dünyada 170 milyonun üzerindeki MSN Messenger kullanıcısının yazışma içeriklerine ait hiçbir bilgi kesinlikle kayıt altına alınmamaktadır. Söz konusu yazıda yer alan ve MSN Messenger yazışmalarının kaydının yansıması olduğu iddia edilen bilgiler sadece ve sadece kullanıcının kendi iradesiyle kendi bilgisayarına kaydedilmiş ve bu bilgisayarın emniyet güçlerinin eline geçmesiyle deşifre olmuş olabilir.

Konuyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Microsoft Türkiye’ye yapılan yasal başvuruyla söz konusu şahsın Internet trafik bilgileri istenmiştir. Microsoft Türkiye ise, konu hakkında yetkili olmadığından, Emniyet’in ABD’deki Merkez Ofis ile temas kurması sağlanmıştır. Bu başvuru sonucunda hukuk kuralları gereğince Microsoft Merkez Ofisi, Emniyet Genel Müdürlüğü başvurusuna cevap vererek bahsi geçen kullanıcının, İnternet kimlik adresini (IP) Türk yetkililere bildirmiştir. Emniyet Genel Müdürlüğü’ne verilen bilgiler şahsın İnternet trafiği ve kullanma sıklığıyla sınırlıdır. Bu hukuk kuralları, pazarda faaliyet gösteren bütün anında mesajlaşma programları için geçerlidir.

Microsoft, kullanıcılarının sohbet odaları, anında mesajlaşma programlarıyla yarattıkları içeriği, insanların kişisel hak ve özgürlüklerine saygı çerçevesinde hiçbir şekilde kayıt altına almaz. Bilgilerinize sunarız." denildi.

  Hazırlayan: Osman BEDEL

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.