Dr. Mehmet Gökhan Alyürük

Dr. Mehmet Gökhan Alyürük

Dr. Mehmet Gökhan ALYÜRÜK

1959 İzmit doğumlu. Almanya’da Mannheim Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde Siyaset Bilimi ve Bilimsel Bilgi Teorileri ve Öğretisi/Epistemoloji (Wissenschaftslehre) ana bölümlerini, Tarih ve Felsefe Fakültelerinde Tarih ve Felsefe yan bölümlerini (1981-1986) müteakip üstün başarı bursu alarak Siyaset Bilimi ile Bilim Öğretisi ve Teorileri bölümünde (Karl R. Popper ve Hans Albert’in yanında) mastır yaptı.

Master tezini Siyaset Bilimi Uluslararası İlişkiler alanında verdi ve üstün başarı ile pekiyi dereceyle mezun oldu (1986-1988). Öğrenimindeki başarısı nedeniyle Bavyera Maliye Bakanlığı’nın özel üstün başarı bursuyla Uluslararası İşletme ve Yöneticilik MBA (International Management) programına kabul edildi ve bu programı birincilikle bitirdi.

York University’de ekstern olarak İşletme Yönetimi dalında “Uluslararası Çok Katmanlı Sistemler ve Yönetişim Teorileri” proje alanında görev almış ve doktorasını da yapmıştır.

Almanya’daki öğrenimi sırasında ve sonrasında çeşitli kuruluşlarda (Daimler-Benz, Benckiser, BBC, ZUMA vb.) yönetim ve kalite sistemleri, organizasyon, organizasyon psikolojisi, planlama, İK ve Pazarlama/Satış, işletme kurulumu, kurumsallık, strateji felsefesi, iş hayatına ilişkin özgün alternatif modellerle yönetişim alanlarında çeşitli çalışmalarda bulundu. Çok iyi düzeyde Almanca, orta düzeyde İngilizce ve Hollandaca bilmektedir.

Mannheim Üniversitesinde akademik alanda çalışırken zamanın T.C. Devlet Bakanlığı’nın daveti üzerine Türkiye’ye dönüş yapmış ve “özerkleştirme/özelleştirme kapsamında dönüşüm programı” çerçevesinde Genel Yönetim-Yatırımcı İlişkileri çatı yapısı altında İK, Planlama-Pazarlama-Satış, Kurumsal Yönetişim ve Yatırımcı İlişkileri alanlarının değişimi ve dönüşümünden sorumlu Genel Koordinatör olarak Aralık 1989-Şubat 2010 tarihleri arasında TÜPRAŞ Genel Müdürlüğünde çalışmıştır.

Uzmanlık alanları, Şirket-Politika ve Yönetişim, Üst Düzey Yönetimde Liderlik Konumlandırması, İK, Klinik Psikoloji ve Süreçlerle İK Yönetimi, Genel Sistem Kuramı, Özgün Yapılandırma Yönetimi, Yatırım Stratejisi Yönetimi, Şirket Geliştirme-Karlılık Stratejileri Yönetimi, Mobing Önleme Felsefesi ve Uygulama Yönetimi, Proje Yönetimi ve Döngüsel Strateji, Süreç ve Entegre Yönetimi, Kişisel Gelişim, Endüstri-Organizasyon Psikolojisi, Alternatif Anlama ve Öğrenme Metotları, Benötesi Psikolojisi ve İş Yaşamında Yönetişim Modelleri, Model Uygulamalı Risk Yönetimi, Dönüşüm ve Değişim Yönetimi, İtibar Yönetimi, Satınalma ve Tedarik Zinciri Süreç Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi, Stratejik Planlama ve Uygulama, Ürün yönetimi ve Planlama-Pazarlama-Satış, AB/Kalkınma Ajansları Fonları Proje Yönetimi ve Yazılımı, Özgün Kalite Yönetimi, Toplam Kalite Yönetimi ve Entegre Yönetim Sistemleri (ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001), EFQM Mükemmellik Modeli, Kaizen-5S vb. sahalarında özel danışmanlık/mentorluk, profesyonel koçluk ve eğitim hizmetleri vermektedir.

Biymed Eğitim bünyesinde eğitmen ve danışman olarak görev yapmaktadır.

 

İletişim Formu
Mesajınız Gönderilmiştir. Teşekkürler
Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.