Murat ÜNVER

Murat ÜNVER

Murat ÜNVER

26 Mayıs 1969 Ankara doğumlu olan Murat ÜNVER, Fransızca eğitimini aldığı Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nin ardından, ODTÜ F.E.F. Fizik bölümünde okudu.
Çalışma hayatıyla, aile işletmesinde lise yıllarında tanışan ÜNVER, üniversite yıllarında turizm sektörüne ilgi duyarak, iki sezon üst üste Köyceğiz/Dalyan’da bulunan Dalyan Otel’de ön büroda çalıştı, yine üniversite yıllarında tur operatörlüğü ve rehberlik yaptı.

İlk girişimcilik örneğini, yine üniversite yıllarında, bugün de hâlâ görüştüğü arkadaşı ve dostu Sn. Onur GERİKALMAZ ile birlikte, üniversitede çeşitli parti ve sair eğlence organizasyonları, yurtdışında futbol gururumuz Galatasaray’ın uluslar arası karşılaşmalarına sponsorlar bularak, onların reklâm filmlerini de çektirip göstererek, dev ekranlarda ODTܒde gösterilmesi gibi birçok işler yaparak sergiledi.


NATO bünyesinde Belçika’da tamamladığı askerlik hizmetinin ardından, sektöründe lider kuruluşlarda satış ve pazarlama bölümlerinde çalıştı. Porselen sektörünün lider kuruluşlarından olan Porland Porselen’de Satış Şefliği’nden, Genel Satış Müdür’lüğüne kadar çeşitli kademelerde çalıştı. Porland’daki çalışma hayatına bir ara iki sene kadar ara vererek Trans Teknik Büro Sistemleri A.Ş. İzmir Bölge Müdürlüğü görevini yürüttü. Yaklaşık 6-altı- sene süren bu çalışmaları esnasında bayi yönetimi, satış ve pazarlama planları ve bütçelemesi ile bütçe uygulaması, perakende satış mağazacılığı alanlarında aktif olarak rol aldı.

2004 senesinin başı itibariyle, on beş yılı aşkın ve çok çeşitli sektör ve alanlardaki deneyim tecrübelerini, başta TMI - PDR International olmak üzere katıldığı eğitimlerden kazanımlarıyla birleştirerek, kendisine has üslubu ile organizasyonlar ve kadrolarla paylaşmakta…

Bu esnada, içindeki turizm aşkını da unutamayan ÜNVER, Tuna Travel bünyesinde, Türkiye ile Polonya arasındaki turizm faaliyetlerinin ivmelenmesinde ve özellikle Türkiye’deki turizmcilerin bu ülke hakkında bilinçlenmelerinde verdiği tanıtıcı seminerler aracılığıyla önemli rol oynamıştır. Bu çalışmaları sırasında başta Burla Makine ve Çankırı Valiliği olmak üzere pek çok incentive ve gazete grubuna satış ve rehberlik yapmıştır.

Danışman ve eğitmen olarak, çok kısa bir süre ortağı da olduğu MG Danışmanlık Ltd. Şti. başta olmak üzere, sektöründe bilinen ve güven duyulan firmaları ile çalışmaktadır: Bu firmaların bazıları; Girişim Danışmanlık, Moody International, Boğaziçi Eğitim, Kocaeli ABİGEM, MAG Consulting, Kariyer Eğitim Merkezi gibi kurumlardır.
Bir Lafarge iştiraki olan Schiedel Baca Sistemleri, Türkiye en önemli elektrik malzemeleri üreticisi El-Bi Elektrik, Antalya’nın en büyük toptancı organizasyonu Duru Grup, ATO ve OSTİM ortak iştiraki olan AkademiPazar, Türkiye’nin yükselen Casual Giyim Markası DeFacto, Allmode, Beyoğlu Belediyesi, Mutlusan Elektrik, Korkmaz Mutfak eğitmenliğini yaptığı önemli organizasyonlardan bazılarıdır. Murat ÜNVER şu sıralar, Türkiye'nin ilk moda portalının satış ve pazarlama projesini üstlenmiştir...

Murat ÜNVER ayrıca üç AB projesinde aktif rol almıştır: Avrupa Birliği Destekli Aktif İşgücü Programı kapsamında, İstanbul Kadıköy Belediyesi’nde “Kadıköy’de Yeni Umutlar” projesinde, Tezgâhtarlık Satış Danışmanlığı eğitimlerinde yardımcı eğitmen olarak(2005), Kayseri Sanayici İş Adamları Derneği(KAYSİAD) tarafından hazırlanan ve Yerel Kalkınma Programı çerçevesinde AB tarafından finanse edilen İşletme Geliştirme Programı’nda(TR.0405.02/LDI/136) Pazarlama ve Satış eğitmen ve danışmanı olarak(2007), EU-AKKP TRA2(Ağrı, Kars, Ardahan, Iğdır) Bölgesi yörenin tanıtılması için hazırlanacak ürün pazarlama planları projesi (EuropeAid/121242/D/SV/TR) birinci aşamada DPT ve AKKM adına yörede seri toplantılar düzenlenmesi ve projenin illerin yerel otoritelerine aktarılarak görüşlerinin alınması görevi ile kısa dönem uzman olarak(2007) çalışmıştır.
Evli ve bir kız babası olan Murat ÜNVER, çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce biliyor.

Verdiği Eğitimler

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.