Osman BEDEL

Osman BEDEL

Osman BEDEL

Osman BEDEL, 1997 yılında Lisans ve 2002 yılında Yüksek Lisansını Uludağ üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. Mezun olduktan sonra Figes Ltd. Firmasında Sonlu Elemanlar Programı olan Ansys programını ile 2.5 yıl çeşitli projelerde analizler yaptı. Ansys ile birlikte AutoCAD ve Solidworks programlarının yetkili satıcılığını ve teknik destek sorumluluğunu üstlendi.

Askerlik hizmetinden sonra kısa bir süre Abaqus Sonlu Elemanlar Türkiye distribütörlüğünü yapan infotron firmasında görev aldı. Daha sonra otomotiv sektörüne geçerek Anadolu ISUZU firmasında AR-GE departmanında görev aldı. Burada çalıştığı süre zarfında otobüs koltuklarının bağlantı analizlerini, şase gerilme analizlerini ve amortisör bağlantı braketlerinin gerilme analizleri gibi otomotive yönelik bir çok farklı analiz gerçekleştirdi.

2001 yılının sonunda denizcilik sektörüne geçerek Delta Denizcilik A.Ş. firmasında Ar-Ge Mühendisi olarak gemi dizayn aşamalarında statik, dinamik ve termal analizler yaptı. 5.850 DWT ile 40.000 DWT büyüklüğü arasında 30'dan fazla geminin 3 tank modelinin hazırlanıp sonlu elemanlar yönetimine göre gerilme analizlerini yaptı. Bu gemiler üzerinde ana makina ve pervaneden kaynaklanan titreşim, ses ve yorulma sorunlarını tespit etmek için dinamik analizler yaparak titreşim modlarını hesapladı. Dünyada çok az benzeri olan içerisinde sıcak yük taşıyan Asfalt ve Sülfür gemilerinin iç tanklı ve iç tanksız dizaynı aşamasında 8 aydan fazla çeşitli analizler yaparak minimum hacim ve ısı kaybıyla maksimum verim elde edilecek tasarımlar yapılmasını sağladı.

2005 yılında kurmuş olduğu BiYMED Eğitim ve Danışmanlık Firması ile Türkiye önde gelen Büyük firmalarına çeşitli konularda eğitimler verilmesini sağladı.

BEDEL, BiYMED adı altında otomotivden, denizciliğe, beyaz eşya sektöründen, imalat yapan üretici firmalara hem eğitim hem de proje olarak destek vermektedir.

Yaptığı çalışmalardan bazıları

 • Bir Aks Üzerinde 6 Tonluk Yükten Dolayı Meydana Gelen Gerilim Dağılımının Tespiti

 • Bir Otobüs Koltuğunun Sonlu Elemanlar yöntemi Kullanılarak 74/408 EEG Direktifine Göre Statik Analizi

 • Kamyon Şasesi Sonlu Elemanlar Analizi

 • Makas Bağlantı Braketi Gerilme Analizi

 • Çift Kişilik Bir Otobüs Koltuğunun Sonlu Elemanlar Analizi

 • Amortisor Kulesi Statik Gerilme Analizi

 • AFV-300G Aracının Trim Vane Parçalarının Statik Analizi

 • İş Makinesi Kaldırma Kolu Gerilme Analizi

 • Askeri Tank Geçiş Köprüsü Ağırlık Optimizasyon

 • Termosifon Kazanının Sonlu Elemanlar Analizleri ile Optimizasyon

 • Beton Aracı Teleskobik Ayak Gerilme Analizi

 • Damacana Taşıma Paletinin Statik ve Dinamik Gerilme Analizleri

 • Basınçlı Tank Gerilme Analizi

 • TOFAŞ A.Ş. Buhar ve Kondens Boru Hattı Taşıma Köprüsü Tasarımı

 • Hidrojen Yanma Tankının Sonlu Elemanlar Modeli, Termal ve Statik Analizi

 • Bir ECA Eviye’sinin Sonlu Elemanlar Modelinin Oluşturulması ve Termal Analizi

 • 40.000 DWT lık Bir geminin Slop Tank Gerilme Analizi

 • M/T 5500 DWT WithChallenger Modal Analizi

 • M/T 4750 DWT Marmaria Modal Analizi

 • 7.000 DWT luk bir geminin Slop Tank Gerilme Analizi

 • M/T 5850 DWT Asfalt Tankeri Termal ve Statik analizleri

 • Şamandıra ve Buoy Statik Gerilme Analizleri

Verdiği Eğitimler

Biymed Eğitim
Kurumsal Eğitimler
Tavsiye Edilen Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Satın Alma Eğitimi

Satınalma çalışanları, uzman, yönetici ve satınalma müdürlerinin katıldığı satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimidir. Satınalma konusunda temel bilgileri 2 gün boyunca anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
ileri Derece Satın Alma Yönetimi Eğitimi

Satınalma uzman, şef, yönetici ve müdürleri için ileri seviye satınalma eğitimidir. Satınalma yönetimi üzerine detaylı bilgiler verilmektedir. Tedarikçi ilişkileri, performans yönetimi, Satınalma bütçesi, müzakere teknikleri ve sözleşme yönetimi gibi konuları içerir.

Kurumsal Eğitimler
Yöneticilik Eğitimi

Yönetici, yönetici adayı, patron, yönetim kurulu üyelerinin katılacağı yöneticilik ve liderlik eğitimidir. Bir yöneticinin bilmesi gereken tüm konular (Liderlik, delegasyon, iletişim, zaman, stres, toplantı, çatışma yönetimi) 2 günde çeşitli uygulamalarla anlatılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Finansçı Olmayanlar için Finans Yönetimi Eğitimi

Yöneticiler, yönetici adayları, patronlar, şirket ortakları, yönetim kurulu üyeleri ve finans konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm çalışanların katılacağı eğitimde güncel finansal terimler hakkında bilgi verildiği gibi mali tablolar ve bilançoların okunması ve yorumlanması konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.

Kurumsal Eğitimler
Depo Eğitimi - Depo ve Stok Yönetimi

Depo çalışanları, Şef, Uzman ve Depo Müdürleri, lojistik ve tedarik Zinciri Çalışan ve yöneticilerinin katılacağı depo yönetimi eğitimidir. Depo ve depolama nedir? Depoya neden gerek vardır. Stoklu ve stoksuz çalışmanın faydaları gibi konular eğitmenin 20 yıllık tecrübesi ile aktarılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Müzakere yöntemleri ile münakaşalardan kurtulun. Satınalma çalışanları, Şef, Uzman ve Satınalma Müdürleri, Satış çalışanları ve yöneticileri, pazarlık ve müzakere görüşmelerine katılan üst kademe yöneticileri için uygulamalı olarak yapılan bir eğitimdir. Verilen senaryoya bağlı olarak satış ve satınalmacıların bire bire müzakeresi canlandırılmaktadır.

Kurumsal Eğitimler
Raporlama ve Rapor Yazım Teknikleri Eğitimi

Rapor yazan ve sunan tüm çalışanların katılacağı raporlama eğitiminde etkin bir raporun nasıl hazırlanması gerektiği detaylı bir şekilde aktarılacaktır. Raporun Excelden kopyala yapıştırdan ibaret olmadığını eğitim boyunca yazacağınız raporlarla daha da iyi anlayacaksınız.

Kurumsal Eğitimler
Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi

Müşteri ile teması olan tüm çalışanlar başta olmak üzere, Satış ekibi yönetim kadrosu, satış destek ekibi, takım liderleri, bireysel satış uzmanları ile satış kadrolarında yer alması düşünülen insan kaynakları eğitime katılabilir. Müşteri ile yüz yüze veya telefonda temas halinde olan tüm çalışanlara yönelik bir eğitimdir.

Kurumsal Eğitimler
Bütçe Eğitimi

Bütçe eğitimi ile bir bütçenin nasıl hazırlanması gerektiği sıfırdan itibaren anlatılmaktadır. Eğitim içerisinde farklı sektörlere ait bütçe örnekleri anlatılmaktadır.