0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Satınalma Eğitimleri ve Sertifika Programları

Biymed Akademi bünyesinde verilen satınalma eğitimleri; temel satınalma eğitimi satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimi, ileri derece satınalma yönetimi eğitimi, stratejik satınalma yönetimi eğitimi, sözleşme yönetimi eğitimi, etkili pazarlık ikna ve müzakere teknikleri eğitimi, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi eğitimidir.

Satınalma bölümü çalışanları, yöneticileri ve müdürleri için hazırladığımız satınalma eğitimlerine ait kısa bilgiler aşağıdadır. Daha detaylı bilgi için linklere tıklayarak eğitim içeriklerine ulaşabilirsiniz.

Satınalmacılar için Satınalma Eğitimleri

  • Temel Satınalma Eğitimi
  • İleri Derece Satınalma Yönetimi Eğitimi
  • Stratejik satınalma eğitimi
  • Müzakere Teknikleri Eğitimi
  • Sözleşme Yönetimi Eğitimi#

Temel Satınalma Eğitimi

Satınalma yönetimi ve teknikleri eğitimi temel satınalma eğitimi olarak yapılmaktadır. Satınalma bölümüne yeni başlayan ve bu departmanda 4-5 yıl kadar çalışmış olan satınalmacılar bu eğitime katılabilir. Ayrıca, satış pazarlama bölümünde çalışan kişilerde bu eğitime katılarak pazarlık masasının diğer tarafında yer alan satınalmacıların nasıl çalıştığı ve düşündüğü konusunda bilgi sahibi olacaktır. Temel satınalma eğitiminde bir satınalmacının bilmesi gereken tüm konular anlatılmaktadır. Ayrıca, satınalma departmanı görevleri, bir satınalmacının nasıl olması gerektiği gibi konular detayları ile anlatılmaktadır.

Temel satınalma eğitimine ait içerik bilgisi için linke tıklayınız.

İleri Derece Satınalma Yönetimi Eğitimi

Temel satınalma eğitiminin devamı niteliğindeki ileri derece satınalma yönetimi eğitimi ileri seviye satınalma eğitimi olarak geçmektedir. Daha önce temel satınalma eğitimine katılmış ve şef/müdür seviyesindeki kişilerin bu eğitime katılmasını tavsiye ediyoruz. Temel satınalmada verilen konuların üzerine daha derinlemesine bilgiler aklarılmaktadır.

ileri derece satınalma eğitimine ait içerik bilgisi için linke tıklayınız.

Stratejik satınalma eğitimi

Stratejik satınalma eğitimi ileri seviye satınalma eğitimi olarak yapılmaktadır. Bu eğitime de öncelikle temel konuları bilen kişilerin katılmasını tavsiye ediyoruz. Stratejik satınalma eğitimi içerisinde Satın alma ve Stratejik Satın alma Nedir? Sözleşme Yönetimi ve sözleşme nasıl hazırlanır? Fiyat Görüşmeleri ve Optimal Fiyat Tespiti, Stratejik Satın alma Teknikleri, Uygun Tedarikçi Bulma Teknikleri, Dış Kaynak Kullanımı (Outsourcing), Uluslararası Teslim Şekilleri (Incoterms 2000), Uluslararası İlişkilerde Ödeme Yöntemleri gibi başlıklar yer almaktadır.

Stratejik satınalma eğitimine ait içerik bilgisi için linke tıklayınız.

Müzakere Teknikleri Eğitimi

Etkili pazarlık ve müzakere teknikleri eğitimine hem satınalmacılar hem de satış/pazarlama bölümünde yer alan kişiler katılabilir.

Müzakere teknikleri eğitiminin amacı, satışçılara ve satın almacılara satışın bağlanması, satın almanın gerçekleşmesi için yaşamsal bir gereklilik niteliğindeki ‘’Uzlaşma sağlama ve pazarlık yapma becerileri konusunda katkı sağlamaktır.

İki modül halinde uygulanacak olan eğitimde müzakere ve pazarlık teknikleri yanı sıra bunlara bağlı olumlu ve olumsuz etkiler ile kişisel katkıların önemi de vurgulanacak, müzakerenin ‘’Münakaşa’’ ya dönüşmemesi konusunda alınacak tedbirler öğretilecekti

Etkili pazarlık, ikna ve müzakere teknikleri eğitimine ait içerik bilgisi için linke tıklayınız.

Sözleşme Yönetimi Eğitimi

Sözleşme hazırlayan veya mevcut sözleşmeleri onaylamak durumunda kalan satınalma çalışan ve yöneticileri için sözleşme hazırlamanın incelikleri ve dikkat edilmesi gerek hususları uygulamalı olarak eğitim içerisinde bulabilirsiniz.

Belirli bir işi yapmak veya yapmamak üzere iki veya daha fazla kuruluş arasında varılan bağlayıcı belgelere sözleşme veya kontrat denir. Sözleşmeler alıcı ve satıcılar (müşteri ve tedarikçiler) arasında ilişkilerin yapılandırılmasına yardımcı olurlar. Kontratlar bir tür risk yönetimi araçlarıdır. İyi hazırlanmış kontratlar, yasal zorunlulukların yerine getirilmesi, müşteri- tedarikçi sorumluluklarının ve haklarının tanımlanması ile iş risklerinin dağıtımı ve kontrolünü sağlar.

Çok amaçlı iş sözleşmesi kurgulayabilmek etkin yönetim, imalat, satın alma, satış ve hatta muhasebe finans deneyimlerinin bir “olmazsa olmazı” dır.

Sözleşme Yönetimi eğitimi, çok amaçlı sözleşme deneyimi kazanmak isteyen tüm yönetim kadroları, satın almacılar, tüm iş sahipleri, tedarik zinciri sorumluları ve diğer profesyonellere hitap edecek şekilde hazırlanmıştır.

Sözleşme Yönetimi eğitimine ait içerik bilgisi için linke tıklayınız.

Satınalma Eğitimi Referansları

Biymed akademi tarafından 2006 yılından beri yapılan satınalma eğitimine katılan firmalara ait referanslarımızı ve eğitim sırası ve sonrasında çekilen eğitim fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

Satınalma Yönetimi Eğitimleri

Satınalma bölümü çalışanları, uzman ve yöneticileri başta olmak üzere, depo, lojistik, satış, pazarlama gibi bölümlerde görev alanların katılabileceğisatınalma yönetimi eğitimleri başlıkları aşağıdadır. Linklere tıklayarak eğitimler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Temel Satınalma Yönetimi ve Teknikleri Eğitimi

İleri Derece Satın Alma yönetimi

Stratejik Satınalma Yönetimi Eğitimi

Satınalma’da Etkili Pazarlık ve Müzakere Teknikleri Eğitimi

Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi

Sözleşme Yöneyimi ve Sözleşmeler Hukuku Eğitimi

Üretim Planlama ve Stok Yönetimi Eğitimi

Satınalma Eğitimi

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.