Facebook Kısayolları

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Facebook kısayolları varmıdır diye hiç merak ettinizmi? Ben ettim ve nette küçük bir araştırma yaptım. Kullandığınız işletim sisteminde ve bir çok proğramda olduğu gibi dünyanın en çok kullanılan sosyal ağındada kısayollar var arkadaşlar. Özellikle yoğun bir şekilde facebook u kullanan arkadaşlar için burdaki kısayollar oldukça faydalı olabilir diye düşündüm ve paylaşmaya karar verdim. Bazı klavye kısayolları ile facebook kullanıcılarının işi daha da kolaylaşacak.

Önemli Not: Arkadaşlar bütün internet tarayıcılar için denemedim ama google chrome da sorunsuz çalışıyorlar.

Yeni Mesaj Gönder; Alt + M

Klavyenizde Alt tuşu ile beraber M tuşuna bastığınızda facebook mesaj gönderme fonksiyonu otomatik çalışacaktır.

Ana sayfaya dönüş; Alt + 1

Klavyenizden Alt tuşu ile beraber 1 rakamına bastığınız takdirde facebook anasayfasına dönersiniz.

Profilinize gitmek için; Alt + 2

Klavyenizden Alt tuşu ile beraber 1 rakamına bastığınız takdirde facebook profil sayfanıza gidersiniz.

Arkadaş listenizi görmek için; Alt + 3

Klavyenizden Alt tuşu ile beraber 1 rakamına bastığınız takdirde facebook arkadaşlarınızı görebilirsiniz.

Mesajlarınızı okumak için; Alt + 4

Facebook üzerinden gelen mesajlarınıza gitmek isterseniz Alt ve 4 tuşuna basmanız yeterli.

Bildirimleri görmek için; Alt + 5

Bildirimlerinize toplu halde bakmak için Alt ve 5 tuşuna basınız.

Genel hesap ayarları için; Alt + 6

Facebook üzerindeki hesap ayarlarızı yapmak veya değiştirmek için Alt tuşu ve 6 tuşuna basmak gerekiyor.

Gizlilik ayarları için; Alt + 7

Facebook hesabınızın gizlilik ayarlarına ulaşmak da çok basit. Alt tuşu ile birlikte 7 rakamına basarsanız gizlilik ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Orjinal Facebook fan sayfası; Alt + 8

Offical Facebook Fan Page diye bildiğiniz, Facebook’un kendine ait Fan sayfasına Alt tuşu ile birlikte 8 tuşuna basarak ulaşabiliyoruz.

Facebook koşulları ve ilkeleri; Alt + 9

Facebookun kullanım koşulları ve kullanım ilkeleri sayfasına Alt ve 9 tuşlarına basarak ulaşabilirsiniz.

Facebook yardım için; Alt + 0

Facebook’un yardım sayfalarına ulaşmak için Alt tuşu ile birlikte 0 tuşuna basınız.

Bir resime Like vermek; L

Mutlaka görmüşünüzdür bakın bakalım L ye basınca ne oluyor diye saçma sapan resimler facebookta. İşte burada kullanıcıların L tuşuna basınca ne olduğunu bilmedikleri için insanları saçma sapan resimleri beğendiriyorlar. Eğer bir paylaşımı beğenecekseniz o paylaşım açıkken L ye basmanız yeterli.

Resimler arasında dolaşmak; Sağ, sol yön tuşları

Birisinin resimlerini ve ya herhangi bir fotogaleriyi dolaşırken resimler arasında yön tuşları ile gezebilirsiniz. Tek yapmanız gereken sağ sol yön tuşlarını kullanmak.

Alıntıdır
KONUYA YAPILAN EK ve YORUM

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply