2017 Oscar Ödülleri’nde adaylar ve kazananların tam listesi:

0

2017 Oscar Ödülleri’nde adaylar ve kazananların tam listesi:

En İyi Film:

Kazanan: The Shape of Water

Diğer Adaylar:

Call Me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Telif hakkı Reuters
Image caption Frances McDormand
En İyi Kadın Oyuncu:

Kazanan: Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Sally Hawkins – The Shape of Water
Margot Robbie – I, Tonya
Saoirse Ronan – Lady Bird
Meryl Streep – The Post

Telif hakkı Reuters
Image caption Gary Oldman, Darkest Hour filminde İngiltere eski Başbakanı Winston Churchill’i canlandırıyor
En İyi Erkek Oyuncu:

Kazanan: Gary Oldman – Darkest Hour

Diğer Adaylar:

Timothee Chalamet – Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
Daniel Kaluuya – Get Out
Denzel Washington – Roman J Israel, Esq

Telif hakkı Reuters
Image caption Allison Janney
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:

Kazanan: Allison Janney – I, Tonya

Diğer Adaylar:

Mary J Blige – Mudbound
Lesley Manville – Phantom Thread
Laurie Metcalf – Lady Bird
Octavia Spencer – The Shape of Water

Telif hakkı Reuters
Image caption Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:

Kazanan: Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Diğer Adaylar:

Willem Dafoe – The Florida Project
Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins – The Shape of Water
Christopher Plummer – All the Money in the World

Telif hakkı Reuters
Image caption Meksika asıllı yönetmen Guillermo Del Toro, ilk Oscar Ödülü’nü kazandı
En İyi Yönetmen:

Kazanan: The Shape of Water – Guillermo Del Toro

Diğer Adaylar:

Dunkirk – Christopher Nolan
Get Out – Jordan Peele
Lady Bird – Greta Gerwig
Phantom Thread – Paul Thomas Anderson

Telif hakkı AFP
Image caption Jordan Peele, En İyi Özgün Senaryo dalında ödülü Get Out filmiyle kazandı
En İyi Özgün Senaryo:

Kazanan: Get Out – Yazan: Jordan Peele

Diğer Adaylar:

The Big Sick – Yazanlar: Emily V Gordon & Kumail Nanjiani
Lady Bird – Yazan: Greta Gerwig
The Shape of Water – Senaryo: Guillermo del Toro & Vanessa Taylor; Öykü: Guillermo del Toro
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Yazan: Martin McDonagh

Telif hakkı Reuters
Image caption En İyi Uyarlama Senaryo Ödülü’nü kazanan James Ivory
En İyi Uyarlama Senaryo:

Kazanan: Call Me By Your Name – Senaryo: James Ivory

Diğer Adaylar:

The Disaster Artist – Senaryo: Scott Neustadter & Michael H Weber
Logan – Senaryo Scott Frank & James Mangold and Michael Green; Öykü: James Mangold
Molly’s Game – Filme Uyarlayan: Aaron Sorkin
Mudbound – Senaryo: Virgil Williams ve Dee Rees

Telif hakkı Reuters
Image caption Alexandre Desplat
En İyi Film Müziği:

Kazanan: The Shape of Water – Alexandre Desplat

Diğer Adaylar:

Dunkirk – Hans Zimmer
Phantom Thread – Jonny Greenwood
Star Wars: The Last Jedi – John Williams
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Carter Burwell

Telif hakkı Reuters
Image caption Kristen Anderson-Lopez (solda) ve Robert Lopez (sağda)
En İyi Özgün Şarkı:

Kazanan: Remember Me – Coco (Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez)

Diğer Adaylar:

Mighty River – Mudbound (Mary J Blige, Raphael Saadiq & Taura Stinson)
The Mystery of Love – Call Me By Your Name (Sufjan Stevens)
Stand Up for Something – Marshall (Common & Diane Warren)
This Is Me – The Greatest Showman (Benji Pasek & Justin Paul)

Telif hakkı Reuters
Image caption En İyi Sinematografi Ödülü Roger Deakins’e gitti
En İyi Sinematografi:

Kazanan: Blade Runner 2049 – Roger Deakins

Diğer Adaylar:

Darkest Hour – Bruno Delbonnel
Dunkirk – Hoyte van Hoytema
Mudbound – Rachel Morrison
The Shape of Water – Dan Laustsen

Telif hakkı Reuters
Image caption En İyi Yabancı Film Ödülü bu yıl Şili’ye gitti
En İyi Yabancı Film:

Kazanan: A Fantastic Woman (Şili)

Diğer Adaylar:

The Insult (Lübnan)
Loveless (Rusya)
On Body and Soul (Macaristan)
The Square (İsveç)

Telif hakkı Getty Images
Image caption Mark Bridges
En İyi Kostüm Tasarımı:

Kazanan: Phantom Thread – Mark Bridges

Diğer Adaylar:

Beauty and the Beast – Jacqueline Durran
Darkest Hour – Jacqueline Durran
The Shape of Water – Luis Sequeira
Victoria and Abdul – Consolata Boyle

Telif hakkı Reuters
Image caption Soldan Sağa: Kazuhiro Tsuji, Lucy Sibbick ve David Malinowski
En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı:

Kazanan: Darkest Hour – Kazuhiro Tsuji, David Malinowski & Lucy Sibbick

Diğer Adaylar:

Victoria and Abdul – Daniel Phillips & Lou Sheppard
Wonder – Arjen Tuiten

Telif hakkı Reuters
Image caption En İyi Belgesel Ödülü, Rusya’da sporcuların sistematik doping kullanımını anlatan Icarus’a gitti
En İyi Belgesel:

Kazanan: Icarus

Diğer Adaylar:

Abacus
Faces Places
Last Men in Aleppo
Strong Island

En İyi Ses Kurgusu:

Kazanan: Dunkirk – Richard King ve Alex Gibson

Diğer Adaylar:

Baby Driver – Julian Slater
Blade Runner 2049 – Mark Mangini ve Theo Green
The Shape of Water – Nathan Robitaille ve Nelson Ferreira
Star Wars: The Last Jedi – Matthew Wood and Ren Klyce

En İyi Ses Miksajı:

Kazanan: Dunkirk – Mark Weingarten, Gregg Landaker ve Gary A Rizzo

Diğer Adaylar:

Baby Driver – Julian Slater, Tim Cavagin ve Mary H Ellis
Blade Runner 2049 – Ron Bartlett, Doug Hemphill ve Mac Ruth
The Shape of Water – Christian Cooke, Brad Zoern ve Glen Gauthier
Star Wars: The Last Jedi – David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce ve Stuart Wilson

Telif hakkı Reuters
Image caption Ünlü basketbol oyuncusu Kobe Bryant da Dear Basketball filmi ile Oscar kazandı
En İyi Kısa Animasyon Filmi:

Kazanan: Dear Basketball

Diğer Adaylar:

Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

Telif hakkı Reuters
Image caption Coco filmi ile ödül kazananlar Lee Unkrich (solda) ve Darla K. Anderson (sağda)
En İyi Animasyon Filmi:

Kazanan: Coco

Diğer Adaylar:

The Boss Baby
The Breadwinner
Ferdinand
Loving Vincent

Telif hakkı Getty Images
Image caption Soldan Sağa: Jeff Melvin, Paul Denham Austerberry ve Shane Vieau
En İyi Prodüksiyon Tasarımı:

Kazanan: The Shape of Water – Prodüksiyon Tasarımı: Paul Denham Austerberry; Set Tasarımı: Shane Vieau ve Jeff Melvin

Diğer Adaylar:

Beauty and the Beast – Prodüksiyon Tasarımı: Sarah Greenwood; Set Tasarımı: Katie Spencer
Blade Runner 2049 – Prodüksiyon Tasarımı: Dennis Gassner; Set Tasarımı: Alessandra Querzola
Darkest Hour – Prodüksiyon Tasarımı: Sarah Greenwood; Set Tasarımı: Katie Spencer
Dunkirk – Prodüksiyon Tasarımı: Nathan Crowley; Set Tasarımı: Gary Fettis

Telif hakkı Reuters
Image caption En İyi Görsel Efekt Ödülü Blade Runner 2049 filmine gitti
En İyi Görsel Efekt:

Kazanan: Blade Runner 2049 – John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert & Richard R Hoover

Diğer Adaylar:

Guardian of the Galaxy Vol 2 – Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner & Dan Sudick
Kong: Skull Island – Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza & Mike Meinardus
Star Wars: The Last Jedi – Ben Morris, Mike Mulholland, Neal Scanlan & Chris Corbould
War for the Planet of the Apes – Joe Letteri, Daniel Barrett, Dan Lemmon & Joel Whist

Telif hakkı Reuters
Image caption En İyi Film Kurgusu Ödülü’nü Dunkirk filmi ile Lee Smith kazandı
En İyi Film Kurgusu:

Kazanan: Dunkirk – Lee Smith

Diğer Adaylar:

Baby Driver – Paul Machliss & Jonathan Amos
I, Tonya – Tatiana S Riegel
The Shape of Water – Sidney Wolinsky
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Jon Gregory

En İyi Kısa Belgesel:

Kazanan: Heaven Is a Traffic Jam on the 405

Diğer Adaylar:

Edith + Eddie
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

En İyi Canlı Aksiyon Kısa Film:

Kazanan: The Silent Child

Diğer Adaylar:

DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmet
Watu Wote/All of Us

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.