12 DEV ADAM YİNE EZDİ

0

12 DEV ADAM YİNE EZDİ

Çelik bilekler 87-69

 
 
12 Dev Adam, Avrupa Şampiyonası’nın Wroclaw ayağını 3’te 3’le tamamladı. D Grubu’ndaki son maçında ev sahibi Polonya ile karşılaşan ay-yıldızlılar, rakibine ilk yenilgisini tattırırken, adeta gövde gösterisi yaptı

Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın ilk turundaki son maçında ev sahibi Polonyo ile karşılaşan A MİLLİ Basketbol Takımımız, baştan sona önde götürdüğü maçı 87-69 kazandı ve D Grubu’nu lider tamamladı.
Maça Ömer Aşık’ın çember altındaki etkili oyunuyla başlayan ay-yıldızlı ekibimiz, ribauntlardaki ezici üstünlüğü de eline alınca ilk çeyreği 24-17 üstün kapattı.
İkinci çeyrekte farkı 5 sayıya indiren Polonya karşısında bu kez dışarıdan etkili olmaya başladık. Ersan ile birlikte Ender’in arka arkaya attığı üçlüklerle 18. dakikada farkı 15 sayıya çıkardık ve devre 45-34 lehimize sonuçlanmasını sağladı.

Ömer Aşık şov yaptı
İkinci yarıya Lampe’nin basketleriyle başlayan ev sahibi, 7-0 seri yakalayarak 25. dakikada farkı 6 sayıya kadar indirdi: 56-50. Ancak bu dakikada yine Ender sahne aldı, asistlerle Ömer Aşık’a smaç yapma şansı tanıdı, son çeyreğe girilirken fark 66-55’lik skorla 15 sayıya kadar çıktı.
Son çeyreğe 12 Dev Adam öyle bir başladı ki, daha Polonya ne olduğunu anlamadan, fark 26 sayıya kadar çıktı. Hidayet, Ersan,Kerem TUNÇERİ ile dışarıdan, Ömer Aşık, Oğuz ve Semih ile içeriden rakibi bozguna uğratan TÜRKİYE, mücadeleyi 87-69 kazanarak ilk tur maçlarını 3’te 3 yaparak tamamladı.

En anlamlı galibiyet
A Milli Basketbol Takımımız, şehit olan askerlerimiz ve sel felaketinde hayatını kaybedenlerin üzüntüsünü yaşayan Türk halkı için oynadıklarını söylerken, karşılaşma öncesinde de saygı duruşunda bulunuldu.

 

Bizi yenemezler
İlk iki maçta hastalığı nedeniyle oynayamayan ancak Polonya karşısında sahaya çıkıp çok önemli işler yapan Ömer Onan, kendi basketbolunu sergiledikleri sürece yenilmeyecek bir takıma sahip olduğumuzu söyledi.
Yıldız basketbolcu, “Savunmada aynı şekilde yardımlaşıp, hücumdaki uyumumuzu devam ettirirsek herkesi yeneriz. Sonuçta biz madalya hedefini dile getirirken inanarak söylüyorduk. Şimdi üst turdaki maçları da aynı şekilde oynayarak gidebileceğimiz en üst noktaya gitmek istiyoruz” diye konuştu.

 

Rakip İSPANYA
D Grubu’nu zirvede tamamlayan Türkiye’nin Lodz’da oynananacak F Grubu’ndaki ilk maçında rakibi İspanya oldu. Şampiyonasının favorisi gösterilse de, C Grubu’nu 3. sırada tamamlayabilen İspanya ile 12 Dev Adam cumartesi karşılaşacak. Öte yandan Türkiye’nin lider tamamladığı D Grubu’nda dün oynanan diğer mücadeleyi LİTVANYA, BULGARİSTAN karşısında 84-69 galip bitirerek adını ikinci tura yazdırmayı bildi.

KONUYA YAPILAN EK ve YORUM

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.