0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Email ile Pazarlama Yapanlar için Süper Fikirler ve Yaratıcı Örnekler

0

Müşterilerimize örnek teşkil etmesi için başarı hikayelerini paylaşmaya devam ediyoruz. Profesyonel bir insan kaynakları firması olan Paladin, Email ile Pazarlama servisinden birçok farklı şekilde yararlanıyor. Biz de bu kullanım modellerini baz alarak gelen bir şablon ortaya koyacağız.

1. Paladin, Email abonelerine düzenli olarak faydalı haberler ve bilgiler gönderiyor. Ayrıca kendi servisleri hakkında da güncellemeleri duyuruyor.

Siz de aynısını yapın: Örneğin; kış sezonu için kışlık kabanlarınızı tanıtıyorsunuz. Email’in içine ilgi çekici makaleler yerleştirebilirsiniz, adı da “Kış Döneminde Ucuz Alışverişin Sırları” veya “Kışın Sıcak Kalmanın En İyi Yolları” olabilir.

2. Paladin, iş adaylarıyla kişisel bir temas oluşturabilmek için röportaj yapıyor iş adaylarının kendilerini daha net ifade edebilmelerini sağlıyor.

Bu teknikten siz de yararlanabilir ve kendi müşterilerinizle iletişime geçebilirsiniz. Örneğin; bilgisayar teknik servisisiniz. Evindeki PC’de sorun yaşayan bir müşterinizle röportaj yapabilir ve pratik çözümleri bu içerikte vurgulayabilirsiniz. Veya müşterinizin, sizin teknik becerinizle sorunlarını nasıl çözdüğünü vurgulayan bir başarı hikayesini, Email ile müşterilerinize gönderebilirsiniz. Müşteriler, kişisel teması daima sever.

3. Paladin, e-bültenlerini kişiye özel hale getiriyor ve öyle gönderiyor.

Siz de müşterilerinize kişiye özel içerik sunabilirsiniz. Diyelim ki yapı malzemeleri tedarik eden bir market zincirisiniz. “Bahçe Süslemelerinde Boya ve Çizim Fikirleri”, “Ev Dekorasyonu 101” gibi öğretici içerikleri müşteri veri tabanınız üzerinde özelleştirerek gönderebilirsiniz. Böylece müşterilerinize sunduğunuz özel içerik sayesinde ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşılarsınız ve yaratıcı fikirlerle sizin ürünlerinize olan ilgiyi arttırırsınız.

Email ile Pazarlama servisinde e-bülten kullanımı, firmaların elini çok güçlendiriyor. Çünkü müşterilerine birçok içerik ve bilgi sunma şansına erişiliyor. Ayrıca kişiye özel gönderimin de faydasını son derece fazla. Müşteri, kendisiyle ilgili olan ve en başta kendisine fayda sağlayan şeylere göz gezdiriyor, algısı bu şekilde çalışıyor. Yukarıdaki örneklerde gördüğünüz gibi, müşteriye bir bakış açısı kazandırabilmek çok önemli. Evet, web sitenizde ya da çeşitli kaynaklarda ürün ve servisleriniz hakkında detaylı bilgi veriyor olabilirsiniz. Ancak, sizin hakkınızdaki yaratıcı fikirleri de en iyi siz biliyorsunuz. Neden bunları müşterilerinizle paylaşmayasınız? Paylaşmak istediğiniz an, bu konuda sizin en çok işinize yarayacak servis olan İletişim Makinesi Email ile Pazarlama servisini tavsiye ediyoruz.

Kaynak: Easycontact

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.