F1 heyecanı İstanbulu sardı

0

F1 heyecanı İstanbulu sardı

F1 heyecanı İstanbul’u sardı

MURAT AĞCA

İstanbul Park pisti, bu hafta sonunda ev sahipliği yapacağı Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix’sine hazırlanıyor.
Bu sezon öncesi yapılan tarih değişikliğiyle Ağustos ayından 9-11 Mayıs’a alınan Formula 1 Türkiye Grand Prix’si için geri sayım başladı. F1 takımlarına ait 100’ü aşkın TIR, İstanbul Park pistine ulaştı ve padok alanında motor evleri kurulmaya başlandı. Takımlara servis veren, son teknoloji ile donatılmış motor evlerinin yanısıra, pistteki son düzenlemeler de yapılıyor.

Aguri kapıda kaldı
Bu arada mali kriz yaşayan ve Barcelona’da son anda yarışabilen Super Aguri’nin TIR’ları, İstanbul Park’a sokulmadı. Yetkililer, FOM’dan gelen Super Aguri’nin yarışmayacağı bilgisi üzerine Japon takımını içeri almazken, araçlarla kapıda kalan ekip büyük şok yaşadı.
Formula 1 Türkiye Grand Prix’si 9 Mayıs Cuma günü saat 10.00 ve 14.00’teki antrenman turlarıyla başlayacak. Son antrenman turları ise 10 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’de yapılacak. Sıralama turları 14.00’de, yarış ise 11 Mayıs Pazar günü saat 15.00’te gerçekleştirilecek. Organizasyon içinde GP2 ve Porsche Supercup yarışları da yapılacak.

İstiklal Marşı Tarkan’dan
İstanbul Park’ta yarış öncesi İstiklal Marşı’nı ünlü pop müzik şarkıcısı Tarkan’ın seslendireceği açıklandı. Dev organizasyon için 60’ı Türkiye’den toplam 700 yabancı medya mensubunun akredite olduğu kaydedildi.

Hamilton, Troya’da!
Vodafone McLaren Mercedes’in yıldız pilotu Lewis Hamilton, Türkiye GP’si öncesinde Troya sahnesine çıkacak! İngiliz pilot, 8 Mayıs’ta İstanbul Gösteri Merkezi’ndeki Troya özel gösterisinde rol alacak. Troya’da ‘savaş tanrısı’ Ares’i canlandıracak olan Hamilton, elinde kılıcıyla sahneye uçarak inecek. İlginç gösteri sonrasında Troya’nın Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan ile bir araya gelecek olan Hamilton, Türkiye Grand Prix’sine ilişkin soruları yanıtlayacak.    

KONUYA YAPILAN EK ve YORUM

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.