Rafael Nadal Fransa Açık' ta dörtledi..

0

Rafael Nadal Fransa Açık' ta dörtledi..

Nadal Fransa Açık-ta dörtledi

8 Haziran, 2008 18:23:00 (TSİ)

Nadal, Roland Garros-da 28-nci maçını da kazandı ve dördüncü kez şampiyon oldu

Rafael Nadal, Roger Federer-i üç sette yenerek Fransa Açık grand slam turnuvasını üst üste dördüncü kez kazandı.

Nadal,geçtiğimiz iki yılda yine finalde yendiği dünyanın bir numarası RogerFederer-i 6-1, 6-3, 6-0-lık setlerle yenerek Roland Garros-da üst üstedördüncü kez mutlu sona ulaştı.
 
Federer-i yenerken sadece birsaat 48 dakika harcayan ve turnuvayı set yitirmeden kazanan Nadal,Bjorn Borg-un Paris-te elde ettiği üst üste dört şampiyonluk başarısınıda tekrarladı.
 
Daha maçın ilk oyununda servis kırarak kontrolühemen eline alan İspanyol tenisçi, Federer-in yaptığı basit hatalardanda yararlanarak ilk seti 32 dakikada bitirdi.
 
İkinci sette ilkiki oyunu kaybeden Federer, sonraki iki oyunu alarak durumu eşitledi.Nadal sekizinci oyunda bir kez daha servis kırarak 5-3 öne geçti,dokuzuncu oyunu da alarak setlerde iki farklı üstünlük yakaladı.
 
Üçüncüsette rakibine oyun vermeyen Nadal, ilk katılışında kazandığı RolandGarros-da üst üste dördüncü yıl da maç kaybetmedi ve kupayı kaldıranisim oldu.
 
Nadal, kupa töreninde yaptığı konuşmada, “herkesebugünkü destek için teşekkürler. Roger; finalde yoluna taş koyduğumiçin özür dilerim. Bugün iyi bir performans sergiledi. Roger, her zamankazansa da kaybetse de kortta çok beyefendi” dedi.
 
Federer,Guillermo Vilas-ın Brian Gottfried-e sadece üç oyun vererek kazandığı1977 finalinden sonra en tek taraflı Roland Garros finalinde kaybedentaraf olurken, kazanamadığı tek grand slam turnuvasında bugüne kadarkien büyük hayal kırıklığını yaşadı.
 
Nadal-ın yedi basit hatasınakarşılık, çoğu favori vuruşu forehand tarafında olmak üzere tam 35basit hata yapan İsviçreli tenisçi, maç boyunca sekiz kez servisinikırdırdı.

Nadal-ın kusursuz bir oyun sergilediğini belirtenFederer, “dört oyunda fazla almak isterdim ama Rafael çok, çok güçlü.Belki Borg-dan bu yana kimse bu turnuvada böyle bir hakimiyetkurmamıştır. Yine de benim için iyi bir hafta oldu. Finalde kaybetmekhiç hoş değil ama gelecek yıl yine deneyeceğim” diye konuştu.

CNN TURK

KONUYA YAPILAN EK ve YORUM

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.