rahmetli iyi bir beşiktaşlıydı….

0

rahmetli iyi bir beşiktaşlıydı….

Kazım Kanat’ı kaybettik

Uzun süredir kanser tedavisi gören spor yazarı, gazeteci ve televizyon yorumcusu Kazım Kanat 54 yaşında vefat etti.

1954’te Kahramanmaraş, Afşin’de dünyaya gelen Kazım Kanat, liseyi İskenderun’da, gazetecilik okulunu ise İstanbul’da bitirdi. 35 yıldır gazetecilik yapan Kanat’ın TV’de “yılın yorumcusu”, radyo’da ise “yılın programcısı” ve “yorumcusu” ödülleri bulunuyordu.
Yazılı medyada ise haber, yorum, araştırma ve fotoğraf gibi çok farklı dallarda ödüller aldı. 35 yıldır mesleğin içinde olan Kazım Kanat Beşiktaş konusunda ayrıntılı yazılar yazıyordu.

Spor dergilerinde Yazı İşleri Müdürlüğü yapan Kanat, Hürriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde muhabirlik ve spor müdürlüğü yaptı. En son Sabah gazetesinde yazılarını sürdürüyordu.

Beşiktaşlılığıyla tanınan Kanat’ın ‘Önce Beşiktaş Vardı’, ‘Yaşanan Hayat Hayeller Değil’, ‘Doktor Ne Kadar Ömrüm Kaldı?’, ‘Kanseri Nasıl Yendim’, ‘Eyvah! Oğlum Mozart Dinlemiyor’, ‘Kanseri Nasıl Yendim’ adlı kitapları da bulunuyordu.

Geçtiğimiz günlerde Zatürre teşhisiyle tedavi altına alınan Kazım Kanat, tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Kanat’ın cenazesi cuma günü Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirli Kuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

KONUYA YAPILAN EK ve YORUM
evet bi ara bodrum da yaşadı ama azrail istanbul bodrum ayrımı yapmıyor günü ve saati gelen herkes gidiyor allah hepimize ölümünde hayırlısını versin kazım abi hemşehrimdi  tabi çok üzüldüm tüm beşiktaş camiasının başı saolsun
Ne güzelde Söylüyor Candan Erçetin “Dünyada Ölümden başkası Yalan”..Of offff ..Allah Rahmet eylesin..Allah yardımcın olsun.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.