TRANSFER ÜCRETİ

0

Manchester, Ronaldo-yu Madrid-e vermeyi kabul etti

İngiltere Premier Lig şampiyonu Manchester United’ta yönetim, Real Madrid’in, Portekizli kanat oyuncusu Cristiano Ronaldo için 131,2 milyon dolarlık transfer teklifi yaptığını bildirdi. Türkiye-de asgari ücretin net 477,18 TL olduğu gözönüne alındığında bu tutar 422 bin 580 kişinin bir aylık toplam maaşına denk geliyor

İngiltere Premier Lig şampiyonu Manchester United’ta yönetim, Real Madrid’in, Portekizli kanat oyuncusu Cristiano Ronaldo için 131,2 milyon dolarlık transfer teklifi yaptığını bildirdi. Manchester United Kulübü’nün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, La Liga takımı Real Madrid, AC Milan’dan 67,2 milyon avroya transfer ettiği Brezilyalı Kaka’nın ardından, Ronaldo için de 131,2 milyon dolarlık (80 milyon sterlin/93,058 avro) rekor transfer teklifi yaptı.
Açıklamada, “Takımdan ayrılmak istediğini bir kez daha yineleyen Cristiano’nun ricası ve futbolcumuzun menajerleriyle yapılan görüşmeler üzerine, Manchester United, Real Madrid’in Ronaldo ile görüşmelere başlamasına izin vermiştir. Görüşmelerin, 30 Haziran’a kadar sonuçlanması bekleniyor” denildi. İspanya basınında son günlerde yer alan haberlerde de söz konusu rakam, 96 milyon avro olarak telaffuz ediliyordu. Ronaldo, Real Madrid ile anlaşırsa, futbol tarihinin en yüksek rakamlı transferi gerçekleşmiş olacak.

KONUYA YAPILAN EK ve YORUM
Aslında pek değilim sadece Galatasarayın maçlarını takip ediyorum.Wink

 
transfer ücretini görünce şok oldum da paylaşmak istedim.

KONUYA YAPILAN EK ve YORUM

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.