Türkiye’ye Fair-Play ödülü

0

<>.hurriyet2008-detailbox-newslink{font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;}.hurriyet2008-detailbox-newslink:hover{font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;}
Türkiyeye%20Fair-Play%20ödülü
FIFA, Türkiye-yi, Ermenistan ile 2008 yılı içinde oynanan Dünya Kupası Eleme Grubu maçında barışa yönelik girişimleri nedeniyle Dünya Fair Play Ödülü-ne layık gördü.

Ermenistan – Türkiye maçından kareler…

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül maç öncesi oyuncularla bir araya geldi /Video

Tuncay-ın golü /Video

Semih-in golü /Video

FIFA-nın, bu akşam İsviçre-nin Zürih kentinde düzenleyeceği tören ile Türkiye-ye verilecek ödülü açıklayacağı bildirildi.

FIFA-nın Dünya Fair-Play Ödülü-nü, “Futbol aracılığıyla dünya barışına yaptığı katkılardan dolayı” Türkiye-ye verdiği öğrenildi.
FIFA-nın ayrıca, 6 Eylül 2008-de Erivan-da oynanan karşılaşmada barışa yönelik adımlar nedeniyle, bu anlamlı ödülü iki ülke arasında paylaştırdığı da kaydedildi.

Törene, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, başkanvekili Lütfi Arıboğan, milli takımlar sorumlusu Levent Kızıl ve milli takım oyuncusu Tuncay Şanlı-nın katılacağı açıklandı.


KONUYA YAPILAN EK ve YORUM

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.