Depo Eğitimi

Referans Mektubu Örnekleri

0

REFERANS MEKTUBU ÖRNEKLERİ

Sayın Yetkili,

Bu referans mektubu, Lorem Ipsum’un isteği üzerine yazılmıştır. Bu mektuptaki bilgilerin gizliliği konusunda tedbirli davranmanızı veşirketinizde işe alma yetkisine sahip olmayan herhangi bir kişiye bubilgileri vermemenizi rica ederim.

Lorem Ipsum’la Mart 2002 – Eylül 2004 yılları arasında Biymed AKADEMİ şirketinde birlikte çalıştım. Satış müdürü olarak görev aldığım Biymed AKADEMİ‘de, aynı satış ekibinde  “satış danışmanı” olarak çalışan Lorem Ipsum’un işe yaklaşım tarzını ve bakış açısını değerlendirme fırsatı buldum. Müşteri portföyümüzü genişletme oranı ve yıllık satış ortalamasına göre satış oranları değerlendirdiğimizde, Lorem İpsum-un performansının hedeflenen rakamların çok üstünde olduğunu belirtebiliriz.

Etkin iletişim yeteneği ve olumlu insan ilişkileri sayesinde müşteri memnuniyetini sağlayarak hem müşteri portföyünü genişletme konusunda üstün başarı göstermiş, hem de iş sırasında ve sonrasında sergilediği takipçilik sayesinde müşterilerin şirkete bağlılığını artırmıştır. Bunların yanı sıra, ekip çalışmasına yatkınlığı ve organizasyon yeteneği sayesinde tüm ekibin bir bütün halinde çalışmasını sağlamıştır.

Lorem Ipsum’un satış departmanımızda gösterdiği performansı gözönünde bulundurduğumuzda, kendisinin bu pozisyonun gerektirdiği tüm yetkinliklere sahip olması sebebiyle kariyer hayatında “satış”la ilgili herhangi bir pozisyonda başarılı olabileceğini düşünüyorum.

Bu konuda açıklığa kavuşturmamızı istediğiniz herhangi bir nokta olması durumunda aşağıdaki bilgilerimden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla

Kutlay Viket
Satış Müdürü
Yeni Pazar Sok. No: 1115
90999 Kadıköy, Istanbul
Voice / Fax: (999)999-9999 / (111)111-1111
e-mail:kutlay.viket@somedomain.com

To Whom It May Concern:

As the Dean of Stonewell College, I have had the pleasure of knowingHannah Smith for the last four years. She has been a tremendous studentand an asset to our school. I would like to take this opportunity torecommend Hannah for your graduate program.

I feel confident that she will continue to succeed in herstudies. Hannah is a dedicated student and thus far her grades havebeen exemplary. In class, she has proven to be a take-charge person whois able to successfully develop plans and implement them.

Hannah has also assisted us in our admissions office. She hassuccessfully demonstrated leadership ability by counseling new andprospective students. Her advice has been a great help to thesestudents, many of whom have taken time to share their comments with meregarding her pleasant and encouraging attitude.

It is for these reasons that I offer high recommendations for Hannah without reservation.

Her drive and abilities will truly be an asset to your establishment.If you have any questions regarding this recommendation, please do nothesitate to contact me.

Sincerely,

Roger Fleming
Dean of Stonewell College

 

1. dosya BANKA REFERANS MEKTUBU

2. dosya BANKA REFERANS MEKTUBU

Share.

Leave A Reply