0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

İrem Derici neden yoğun bakımda? Sıfır Beden hastalığına mı yakalandı? Anoreksiya Nervoza nedir?

0

Son zamanlarda verdiği kilolarla gündeme düşen İrem Derici neden yoğun bakımda?

Sıfır beden hastalığı İrem Derici’ye de mi bulaştı. Nedir bu zayıf olma hastalığı merakı? Zayıf olmak için sağlıksız kalmaya değer mi?

İrem Derici için yapılan açıklama:

Hastamız İrem Derici; gastroenterit ve idrar yolu enfeksiyonu tanıları ile takip edilirken gelişen elektrolit dengesizlikleri, vücut toplam su dengesi bozuklukları ve solunum zorluğu nedeniyle yoğun bakım ünitesinde izlem ve tedaviye alınmıştır. Hastamızın tedavisi sürmektedir.

Anoreksiya Nervoza nedir?

Anoreksiya Nervoza, enerji alımının kısıtlanması, vücudun kilo alması veya kendiliğinden algılanan ağırlık veya şekil bozukluğu gibi yoğun bir korkuyla karakterizedir. Bazı insanlar için, yiyeceklerini ve kilolarını kısıtlamak, onların kontrolünden çıkarılan yaşam alanlarını kontrol altına almanın bir yolu olabilir ve vücut imgesi, kendi özsaygı duygusunu tanımlamak için gelebilir. Ayrıca, acı, stres veya kaygı gibi çok karmaşık veya korkutucu duygularını ifade etmenin bir yolu olabilir. Psikolojik ve muhtemelen hayatı tehdit eden yeme bozukluğu olup, vücut ağırlığı vücut ağırlığına göre daha düşüktür (buna BMI [Vücut Kütle Endeksi] ve bireyin boy ve kilosunun bir fonksiyonudur) aşırı ve gereksiz kilo kaybı, kilo artışı üzerine mantıksız korku ve kendini görüntü ve vücuda çarpıtmış algılamadır.

 

 

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.