Acil Durum Planı – Contingency Plan Nedir? Ne demektir?

0

Acil Durum Planı – Contingency Plan Nedir? Ne Demektir?

Acil Durum Planı – Contingency Plan Nedir? Ne Demektir?, Gelecekte oluşabilecek beklenmeyen gelişmelere karşı alınacak önlemleri gösteren plan.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Acil Durum Planı – Contingency Plan nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Gelecekte oluşabilecek beklenmeyen gelişmelere karşı alınacak önlemleri gösteren plan.

Acil Durum Planı – Contingency Plan sözlük anlamı Gelecekte oluşabilecek beklenmeyen gelişmelere karşı alınacak önlemleri gösteren plan.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Çuval Arabası – Sack Barrow Çuvala konulmuş malzemeleri taşımakta kullanılan el arabası.

Rastsal Yerleştirme Sistemi – Locator System Location System Rastsal stoklama politikasını uygulamak amacıyla ürünlere yer tahsisi yapan depo yerleştirme sistemi (Böylece ürünün özelliklerine uygun yer ataması ve daha verimli alan/hacim kullanımı sağlanır)

Gümrük Tarife Kotaları – Tariff Rate Quotas Belirli bir tarife oranına kadar ithal ve ihraç edilebilecek miktarın tanımlandığı ve bu miktar dışındakilere daha farklı (yüksek) bir tarife oranının ve kuralların uygulandığı durum.

Lider Lojistik Hizmet Sağlayıcı – Lead Logistics Provider (LLP) Bir şirketin lojistik hizmetlerinin tümünün veya büyük bir kısmının organizasyonunu üstlenen, bu çerçevede lojistik hizmet sağlayıcıları (3PL) seçen, performanslarını değerlendiren ve aralarındaki eşgüdümü sağlayan şirket.

Raf Kümesi – Bay Bir koridor boyunca sıralanmış raflardan oluşan dizi, öbek, küme.

Tedarikçi Bir mal veya hizmetik kullanılmak/tüketilmek üzere elde edilmesinde rol oynarlar. Temin etme işlemini perakendeciler için sağlarlar. Toptancı firmalar olarak da adlandırılmaktadırlar.

Güvenli Bölge – Storeroom Özel malzemelerin depolanması için ayrılan yer (Özellikle değerli ve çalınabilir malzemeler için ayrılan, özel güvenlik önlemlerinin alındığı, genellikle kilitli alandır)

TRACECA – TRAnsport Corridor Europe Caucasus Asia İpek Yolunun yeniden canlandırılması amacıyla bir Avrupa – Kafkasya – Asya çok modlu taşımacılık koridoru oluşturmak için 12 ülkenin yaptığı çok taraflı temel anlaşma.

Kapasite Planlama – Capacity Planning Lojistik ve tedârik zinciri gereksinimlerini doğru zaman ve yerde karşılamak üzere gerekli kaynakların temini.

Kapasite Kısıtsız Tedarik Zinciri – Uncapacitated Supply Chain Tedarik zincirinde yer alan birimlerin kapasitelerini dikkate almadan yapılan tedârik zinciri yönetimi faaliyetleri.

Güvenlik Duvarı – Firewall Bir bilgisayar ağında bulunan program ve dosyayı, diğer bilgisayar ağı kullanıcılarının istenmeyen erişimlerinden ve virüslerden korumayı sağlayan bir yöntem.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.