Biymed Eğitim Telefon Numarası

Acil Stok – Emergency Stock Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Acil Stok – Emergency Stock Nedir? Ne Demektir?

Acil Stok – Emergency Stock Nedir? Ne Demektir?, Planlanmamış, âcil durumlara karşı hemen tepki vermek üzere her zaman elde tutulmak zorunda olan stok miktarı.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Acil Stok – Emergency Stock nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Planlanmamış, âcil durumlara karşı hemen tepki vermek üzere her zaman elde tutulmak zorunda olan stok miktarı.

Acil Stok – Emergency Stock sözlük anlamı Planlanmamış, âcil durumlara karşı hemen tepki vermek üzere her zaman elde tutulmak zorunda olan stok miktarı.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Geri Dönüşümsüz Malzeme – Non – Recyclable Materials Yeniden îmalat amacıyla kullanıma uygun olmayan malzeme.

Dara – Tare Weight Taşıma kabının boş ağırlığı. Taşıma aracının boş ağırlığı.

Gerçek Zamanlı İşleme – Real – Time Processing Bir işletme uygulaması gerçekleştiğinde verinin anlık olarak işlenmesi (Bilginin daha sonra topluca işlenmesine dayalı yığınsal işlemenin karşıtıdır)

Tahmin – Forecasting Sezgi, deneyim ve verilere dayanarak; gelecekteki belli bir zaman aralığı için, tahmini istenen parametrelere (satış, tüketim, enflasyon, nüfus vb.) ilişkin değerlerin kestirilmesi, öngörülmesi.

Yetkilendirilmiş Taşıyıcı – Authorized Carrier Ürünleri genel (common) ya da sözleşmeli bir taşıyıcı ile taşıtmak için ICC (International Chamber of Commerce) tarafından yetkilendirilmiş kişi/şirket.

Seçenek Teklif İsteği – Alternative Request for Proposals Acenta kullanımında gereksinimlerii karşılamak üzere yenilikçi çözüm seçenekleri içeren teklifler isteme.

Takdiri Ücret – Arbitrary Beklenmedik yerel koşulları karşılamak üzere normal yük ücretine eklenen masraf.

Trafik Yönetimi – Traffic Management Taşıma modlarının, taşıyıcıların ve ilgili hizmetlerin yönetimi.

Yandan Yükleyici – Side Loader, Side Forklift, Side Loader Forklift, Side – Pick Lifts Yükleri yan kısmından tutarak kaldıran, taşıyan ve yerleştiren, çatalı yan tarafında bulunan malzeme elleçleme ekipmanı.

Lojistik Harita – Logistics Map Seçilen bir bölgede seçilen bir sektör veya mal için tüm nakliye, depolama vd. lojistik faaliyetleri gösteren diyagram.

Yardımcı Madde – Auxiliary Material Üretim süreçlerinde işlenerek son ürünü elde etmede düşük oranda kullanılan malzemeler.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply