0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Aktarma Merkezi Anlaşmaları – Hub – and – spoke Aggrementes Nedir? Ne demektir?

0

Aktarma Merkezi Anlaşmaları – Hub – and – spoke Aggrementes Nedir? Ne Demektir?

Aktarma Merkezi Anlaşmaları – Hub – and – spoke Aggrementes Nedir? Ne Demektir?, Havayolu şirketlerinin bir havalimanının aktarma merkesi olması konusunda anlaşmaları (Yükler öncelikle bu merkeze gider ve oradan dağıtılır. Bu durum, yükün doğrudan uçuş yapması olasılığını azaltır, ancak toplam verimliliği arttırır.).

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Aktarma Merkezi Anlaşmaları – Hub – and – spoke Aggrementes nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Havayolu şirketlerinin bir havalimanının aktarma merkesi olması konusunda anlaşmaları (Yükler öncelikle bu merkeze gider ve oradan dağıtılır. Bu durum, yükün doğrudan uçuş yapması olasılığını azaltır, ancak toplam verimliliği arttırır.).

Aktarma Merkezi Anlaşmaları – Hub – and – spoke Aggrementes sözlük anlamı Havayolu şirketlerinin bir havalimanının aktarma merkesi olması konusunda anlaşmaları (Yükler öncelikle bu merkeze gider ve oradan dağıtılır. Bu durum, yükün doğrudan uçuş yapması olasılığını azaltır, ancak toplam verimliliği arttırır.).

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Vagon Üstü Römork – Trailer On Flatcar (COFC) Doğrudan vagonun üzerine yerleştirilen çekici ve/veya yarı römork.

Kâr Paylaşımlı Sözleşme – Revenue Sharing Contract Alıcı tarafından satın alınacak ürün toptan satış birim fiyatının, görece düşük bir düzeyde satıcı tarafından belirlendiği ve buna karşılık alıcının kârının bir yüzdesini satıcı ile paylaştığı sözleşme.

Etkin Tüketici Yanıtı – Efficient Consumer Response (ECR) Müşteri isteklerinin daha iyi, daha hızlı, daha düşük mâliyetli ve tam zamanında yerine getirilmesi ve bilginin bir bütün olarak paylaşılması için dağıtım kanalı içerisinde tüm tarafların birlikte çalıştığı basit, hızlı ve müşteri odaklı sistem.

Vergi İadesi – Duty Drawback Bir ürün ithal edildiğinde ve yeniden ihraç edildiğinde, daha önceden ödenmiş verginin tümünün veya bir kısmının geri ödenmesi.

Habersiz Gönderici – Naive Host Gönderici firmaların, yasal olmayan işlere haberleri olmadan karıştırılmaları durumu (Örneğin; kaçakçılar yasal olmayan mallarını yasal mallarının yanında ve yasal gönderici firmanın haberi olmadan göndertebilirler)

Yer Hizmetleri – Ground Handling Groundside Operations Havalanlarında uçakların uçuşa yönelik hizmetleri dışında kalan hizmetleri.

Panelvan Yük taşımak için üretilmiş, 3 – 5 metrelik kapalı kasaya sahip, minibüse benzer hafif ticari araç (Yarı kapalı açık kasa olan kamyonette açıkta mal taşınırken, bu modelde kapalı bir depo gibi içi boş bölümde yük taşınır. Amaç olumsuz hava koşullarından malı korumak uzun süre güvenli bir şekilde muhafaza etmektir. Ayrıca ek bir frigorifik sistemle soğuk ortam gerektiren mallar da böylece korunabilir.)

Delivered Duty Paid (DDP) Belirtilen varış yerinde gümrük vergisi ödenmiş olarak yapılan uluslararası teslim şekli kavramı.

Römork – Trailer Bir çekici araç tarafından çekilen ve taşıyacağı yükün özelliklerine uygun bir şekilde îmal edilen, kendi tekerlekleri üzerinde park edilebilen, yük taşıma amaçlı karayolu taşıma aracı.

Yük – Cargo Taşınan mal, ürün veya eşya.

Beyan Tutarı – Declared Value Göndericinin beyan ettiği mal değeri.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.