0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Amir Banka – Issuing Bank Nedir? Ne demektir?

0

Amir Banka – Issuing Bank Nedir? Ne Demektir?

Amir Banka – Issuing Bank Nedir? Ne Demektir?, Satınalma yapılırken , alıcının akreditif istemek için gittiği banka.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Amir Banka – Issuing Bank nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Satınalma yapılırken , alıcının akreditif istemek için gittiği banka.

Amir Banka – Issuing Bank sözlük anlamı Satınalma yapılırken , alıcının akreditif istemek için gittiği banka.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Yeşil Lojistik – Green Logistics Tüm lojistik faaliyetlerin çevre üzerindeki olumsuz etkilerini ölçen ve en aza indirmeye çalışan yaklaşım.

Hurda – Scrap İşletme açısından, değerini kaybeden ancak geri dönüşüme tâbi tutulduğunda değer kazanabilecek ama miktarı tam olarak öngörülemeyen mal, demirbaş.

Hak Talebi – Claim Lojistik faaliyetler sırasında oluşan kayıplar, hasarlar, sözleşme ihlâli veya fahiş fiyatlar nedeniyle oluşan zararın karşılanması için ileri sürülen talep.

Mal Kabul Alanı – Receiving Dock Depoya gelen malzemenin kabul işlemlerinin yürütüldüğü alan.

İkmal – Replenishment Malzemenin depolama süreci aşamaları arasında farklı ambalaj biçimleri ve/veya depolama lokasyonları hâlindeki akışının (bulunabilirliğinin – tedâriğinin) sağlanması (Örneğin paletli stoklamadan kutulu stoklamaya, kutulu stoklamadan adetsel stoklamaya geçiş gibi)

Yalın Üretim – Lean Manufacturing Üretim süreçlerinde katma değer yaratmayan işlemlerin ortadan kaldırılmasını öngören üretim anlayışı (Böylece kaynakları tüketen faaliyetlerin (israfların) önlenmesi ve salt müşteri için yarar sağlayan işlemlerin gerçekleştirilmesi amaçlanır. Üretimi en az kaynakla, en kısa zamanda, en ucuz ve hatasız olarak, müşteri talebine bire – bir yanıt verecek şekilde ve varolan potansiyellerin tümünden yararlanarak gerçekleştirmektir.)

Doğrudan Kanal – Direct Channel Şirketin, kendi satış elemanlarının, müşterilerine aracısız, doğrudan ürün/hizmet satışı yapması.

Muhabir Banka – Notification Bank Alıcının çalıştığı âmir bankanın kabul ettiği akreditifleri ilettiği ve satıcının çalıştığı banka.

Dengelenmiş Performans Kartı – Balanced Scorecard Finansal ve finansal olmayan iş performansı ölçümlerinin dengesinden oluşan sistematik bir performans değerlendirme sistemi.

Erteleme İlkesi – Postponement Principle Bazı özel işlemlerin, tam sevkiyat öncesi yapılacak şekilde ötelenmesine ilişkin üretim veya dağıtım ilkesi.

İzleme – Tracking Yük, araç ve kap hareketlerinin, bir merkezden anında izlenerek kaydedilmesi.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.