0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Beyan Tutarı – Declared Value Nedir? Ne demektir?

0

Beyan Tutarı – Declared Value Nedir? Ne Demektir?

Beyan Tutarı – Declared Value Nedir? Ne Demektir?, Göndericinin beyan ettiği mal değeri.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Beyan Tutarı – Declared Value nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Göndericinin beyan ettiği mal değeri.

Beyan Tutarı – Declared Value sözlük anlamı Göndericinin beyan ettiği mal değeri.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Zeyilnâme – Supplement Supplementary Policy Sigorta poliçesinin yürürlükte bulunduğu dönem içerisinde oluşan değişiklikleri belirtmek için.

Çıkış Yeri – Departure Point of Origin Taşımacılıkta göndericiden yükün alındığı yer veya nokta.

Hacim Kullanımı – Cube Utilization Araç yüklemede ve depo yerleştirmede, yüksekliğin de boyutun kullanılarak yüklerin, optimal bir şekilde istiflenmesi.

Gelen Malzeme Muayenesi – Incoming Inspection Gelen malzemenin spesifikasyonlara uygunluğunu saptamak üzere yapılan test, muayene vb. faaliyetler.

İkili Kiriş – Beams İki ayak arasında, paletli yükleri taşıyan yatay çift kirişli yapı (Kiriş uzunlukları, yükün özelliğine (boyut ve ağırlık) göre, genellikle 1,2 – 4 m. arasında değişir.)

Hammadde – Raw Material Üretim süreçlerinde işlenerek son ürünü elde etmede yüksek oranda kullanılan malzemeler.

Takım Bozma – Non kitting Monte edilmiş bir takımın, bileşenlerine veya parçalarına ayrıştırılması, demontajı.

Cost and Freight (C&F) Malların yüklendiği andan itibaren, satıcı tarafından alıcıya teslim edilmiş sayıldığı, ancak gideceği yere kadar navlun masraflarının satıcıya ait olduğu uluslararası teslim şekli kavramı (Sigorta dahil değildir)

İçinden Geçilebilir Raf – Drive – Through Rack Bir kenarından diğer kenarına çaka geçmesine izin veren, ürünlerin derinlemesine istiflenmesine olanak tanıyan ve böylece koridor alanından tasarruf sağlayan, az çeşit malın yüksek miktarlarda depolandığı, yerleştirme için travers yerine rayların kullanıldığı raf (Bu raflarda FIFO uygulaması zordur)

Uluslararası Satılan Malların Sözleşmeleri – Contracts for the İnternational Sale of Goods (CISG) Uluslararası Satış Sözleşmeleri ile ilgili olarak Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen çerçeve sözleşme.

Gazete Satıcısı Problemi – Newsvendor model ; Newsboy model Değişken talebe göre tedârikçiye verilecek sipâriş miktarının belirlenmesinde kullanılan bir matematiksel stok modeli.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.