0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Birincil Kanal Üyeleri – Primary Channel Members Nedir? Ne demektir?

0

Birincil Kanal Üyeleri – Primary Channel Members Nedir? Ne Demektir?

Birincil Kanal Üyeleri – Primary Channel Members Nedir? Ne Demektir?, Tedarik zincirini yönetmek için kaynaklarını ayırmaya ve riski üstlenmeye hazır olan şirketler.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Birincil Kanal Üyeleri – Primary Channel Members nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Tedarik zincirini yönetmek için kaynaklarını ayırmaya ve riski üstlenmeye hazır olan şirketler.

Birincil Kanal Üyeleri – Primary Channel Members sözlük anlamı Tedarik zincirini yönetmek için kaynaklarını ayırmaya ve riski üstlenmeye hazır olan şirketler.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Dar Koridor Çakası – Reach Truck Dar koridorlarda kullanılan, yandan yüklemeli çatallı kaldıraç (forklift)

Paletleme – Palletizing Ürünün, taşınmak ve depolanmak üzere paletlerde istiflenmesi.

Geri Dönüşüm Maliyeti – Return Disposal Costs Ömrünün dolmasına veya demode olmasına bağlı olarak geri dönüşüme tutulacak ya da atılacak ürünlerle ilgili masraflar.

Risk Havuzlama – Risk Pooling Müşterilerin gereksinimlerini ortak tesis/araç/kaynak kullanarak karşılama yoluyla toplam sistem mâliyetlerinin düşürülmesi işlemi (Böylelikle tüm riskler bir havuzda toplanarak (merkezîleştirilerek) mâliyetler düşürülür.)

Gizlenmiş Yük – Concealed Cargo Taşıyıcı araç içine saklanan, dokümanlarda belirtilmeyen ve farkedilmeyeceği varsayılan, yasal olmayan yükler.

GPRS – General Packet Radio Service Verilerin GSM şebekesi üzerinden kullanıcılara aktarılmasını sağlayan iletişim teknolojisi.

Deplasman Ton – Displacement Tonnage Bir geminin su içindeki hacmi kadar (taşırdığı) suyun ağırlığı.

Elleçleme Maliyeti – Handling Cost Taşıma, hazırlama ve diğer yükleme/boşaltma faaliyetleri ile ilgili mâliyet.

Getiri Oranı – Yield Bir süreçte kullanılan girdiye karşılık olarak elde edilen yararlı çıktı oranı.

Çuval Arabası – Sack Barrow Çuvala konulmuş malzemeleri taşımakta kullanılan el arabası.

Fiktif Depo – Fictive Bonded Warehouse Türkiye?ye girmesi gümrük mevzuatları ile ihracat veya ithalatı engellenmeyen mamül ve malların konulduğu ve bunlara özel gümrük memurlarının tayin edildiği ve mal sahiplerinin sağladıkları depo.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.