Biymed Eğitim Telefon Numarası

Bitmiş Ürün İstifi – Field Finished Goods Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bitmiş Ürün İstifi – Field Finished Goods Nedir? Ne Demektir?

Bitmiş Ürün İstifi – Field Finished Goods Nedir? Ne Demektir?, İmalat noktasının dışında, kapalı bir alanda stoklanan bitmiş ürün grubu.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Bitmiş Ürün İstifi – Field Finished Goods nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı İmalat noktasının dışında, kapalı bir alanda stoklanan bitmiş ürün grubu.

Bitmiş Ürün İstifi – Field Finished Goods sözlük anlamı İmalat noktasının dışında, kapalı bir alanda stoklanan bitmiş ürün grubu.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Yeniden Sipariş Düzeyi – Reorder Point; Reorder Level Tedârik süresini dikkate alarak, yeniden sipâriş vermeyi gerektiren stok düzeyi. (Stoklar bu düzeye indiğinde sipâriş verilerek, stoksuz kalma durumuna düşme önlenmeye çalışılır)

Uluslararası Denizcilik Örgütü – İnternational Maritime Organization (IMO) Denizcilik sektörüne yönelik düzenlemeler konusunda uzlaşma oluşturmaya çalışan bir Birleşmiş Milletler organizasyonu.

Varlıkların Geri Dönüş Oranı – Return on Assets (ROA) Kârın mal varlığına bölünmesi ile elde edilen bir finansal performans göstergesi.

Yalın ve Çevik Üretim – Leagile Manufacturing 1) Değişken ve belirsiz talebi en verimli şekilde karşılamaya dayanan üretim stratejisi.2) Yalın ve çevik üretimin birlikte uygulanması yaklaşımı.

Doğrudan Sevkiyat – Direct Shipment Ürünlerin, bir depolama işlemi yapılmaksızın müşteriye gönderilmesi.

Felaket Önleme Planı – Disaster Recovery Planning Programlar, aygıtlar ve verilerin, önemli hasar ve kayba uğrama olasılığına karşı alınan önlem plânı.

İşbirliği – Alignment Tedarik zincirindeki tüm tarafları, daha iyi zincir performansı için teşvik edebilmek, cesaretlendirmek, ve özendirmek.

Mal – Commodity Satın alınan, kiralanan veya elde edilen ürün.

Lojistik Maliyetleri – Logistics Costs Lojistik operasyonlar sırasında oluşan taşıma, depolama, stoklama, sipâriş işlemleri ve idarî giderlerden oluşan mâliyetler.

Özvarlık Temelli Olmayan Lojistik Şirket – Non Asset Provider Karayolu, demiryolu, havayolu, denizyolu taşımacılığı yapan şirketler veya depolama şirketleri ile özvarlık bağlantısı olmayan lojistik şirket.

Ortaklık – Partnership Bir işte, kârı ve zararı paylaşacak şekilde, taraflar arasında yapılan anlaşma.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply