Biymed Akademi Kurumsal Eğitimler
Biymed Eğitim Telefon Numarası

Çevrim Süresi – Cycle Time Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çevrim Süresi – Cycle Time Nedir? Ne Demektir?

Çevrim Süresi – Cycle Time Nedir? Ne Demektir?, Bir iş sürecini tamamlamak için geçen süre (Örneğin bir sipârişten teslîmata kadar olan süre)

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Çevrim Süresi – Cycle Time nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Bir iş sürecini tamamlamak için geçen süre (Örneğin bir sipârişten teslîmata kadar olan süre)

Çevrim Süresi – Cycle Time sözlük anlamı Bir iş sürecini tamamlamak için geçen süre (Örneğin bir sipârişten teslîmata kadar olan süre)

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

RF Terminal – Radio Frequency Terminal Radyo Frekansı teknolojisini kullanarak ilgili verilerin bilgisayar ile karşılıklı iletimini sağlayan aygıt.

Toplam Tedarik Zinciri Yönetimi Maliyeti – Total Supply Chain Management Cost Tedarik zincirinin çeşitli aşamalarındaki faaliyetlerin (sipariş yönetimi, malzeme tedarik, elde bulundurma, finans ve planlama ve bilgi – işlem) maliyetleri toplamı.

Darboğaz – Bottleneck Sürecin kapasitesini sınırlayan aşama (Darboğaz kapasite arttırıldığında, süreç kapasitesi de buna paralel olarak artarken, darboğaz olmayan bir kapasite arttığında, süreç kapasitesi artmayacaktır.)

Özet Beyan – Manifest, Summary Declaration İthal veya ihraç edilecek eşyanın gümrüğe geldiğini gösteren bir belge (Manifestolar taşımacılık şirketleri tarafından eşya konşimentosuna göre doldurularak ilgili gümrüğe verilir.)

Üretim – Production Malzeme, işçilik, enerji, makina vb. üretim kaynaklarını kullanarak kullanıcılar için yararlı ürün ve/veya hizmetler oluşturulması.

En Az Toplam İşlem İlkesi – Principle of Minimum Total Transactions Tedarik zinciri boyunca gerçekleştirilen toplam işlem sayısını en aza indirme ilkesi (Tedârik zincirini yönetmenin bir amacı, bu ilkeyi uygulamaktır.)

Promosyon Stoğu – Promotion Stock Pazarlama kapsamında yapılan promosyon (indirimli satış, hediyeli satış vb.) durumlarında oluşabilecek fazla satışlar için bulundurulan stok.

Geleneksel İşletme – Brick – and – Mortar Tümüyle e – ticaret tabanlı olmaktan ziyâde bina, demirbaş, depo, araç, mağaza vb. varlıklara sahip olan firma.

Özel Karayolu Taşıması – Private Trucking Bir şirketin, sahip olduğu malları, kendi karayolu araçlarıyla taşıması.

Hava Trafik Kontrolü – Air Traffic Control Havaalanlarında uçakların iniş ve kalkışlarını yöneten birim.

Uluslararası Karayolu Taşımacılığı – İnternational Road Transport – Transports İnternationaux Routiers (TIR) (Fransızca) Uluslararası Karayolu Taşımacılığının kısaltılmış adı (Türkiye?de hatalı bir biçimde taşımacılıkta kullanılan bir araç adı olarak da günlük kullanım dilinde geçmektedir)

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply