Delivered Duty Unpaid (DDU) Nedir? Ne demektir?

0

Delivered Duty Unpaid (DDU) Nedir? Ne Demektir?

Delivered Duty Unpaid (DDU) Nedir? Ne Demektir?, Belirtilen varış yerinde gümrük vergisi ödenmeksizin yapılan uluslararası teslim şekli kavramı.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Delivered Duty Unpaid (DDU) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Belirtilen varış yerinde gümrük vergisi ödenmeksizin yapılan uluslararası teslim şekli kavramı.

Delivered Duty Unpaid (DDU) sözlük anlamı Belirtilen varış yerinde gümrük vergisi ödenmeksizin yapılan uluslararası teslim şekli kavramı.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Bölgesel Toplama – Zone Picking Sipârişlerin daha verimli bir şekilde toplanması amacıyla, bu işlemin bölgesel bazda ve gerektiğinde farklı işçiler kullanılarak gerçekleştirilmesi.

Gemi Ambar Kapağı – Hatch Gemilerin yük ambarının kapağı.

Alıcı – Consignee Ürünü teslim alan taraf.

Yükleme Alanı – Loading Area Yüklerin konulduğu palet, platform vb. alan.

Kapasite Kısıtlı Tedarik Zinciri – Capacitated Supply Chain Tedarik zincirinde yer alan birimlerin kapasitelerini dikkate alarak yapılan arz ve talep dengeleme faaliyetleri.

Onay – Confirmation Bir elektronik posta kutusu veya EDI sunucusundan gelen mesajın alındığına ilişkin formel bildirim.

Çift İzleme – Dual Monitoring Hem ihracat hem de ithalat yapan ülkenin kota kontrolu yapması.

Reasürans – Reinsurance Sigorta şirketlerinin, teminat verdikleri risklerin, anlaşma yoluyla önceden belirlenmiş bir kısmını, prim karşılığında başka sigorta şirketlerine devretme işlemi (yeniden sigorta)

Değişim Mühendisliği – Reengineering, Business Process Reengineering (BPR) Maliyet, kalite, hizmet ve hız gibi kritik performans ölçümlerinde etkin organizasyonel gelişmeler elde etmek için işletme süreçlerinin köklü bir şekilde yeniden düşünülmesi ve yeniden tasarlanması.

Dağıtım Kanalı Ürünün veya hizmetin kullanılması veya tüketilmesi için bir takım organize olma işlemini konu alan yardımcı organlardır. Bağlantı sağlayıcılar olarak da tanımlanabilir.

Global Teminat – General Security Gümrükleme muameleleri sırasında, devletin haklarını (vergiler yönünden) garantiye almak amacıyla, birden fazla yapılacak işlemde kullanılmak üzere, işlemin yapılacağı Gümrük Müdürlüğü?ne hitâben düzenlenen teminat.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.