Biymed Akademi Kurumsal Eğitimler
Biymed Eğitim Telefon Numarası

Deray – Derail Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Deray – Derail Nedir? Ne Demektir?

Deray – Derail Nedir? Ne Demektir?, Demiryolunda raydan çıkma durumu.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Deray – Derail nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Demiryolunda raydan çıkma durumu.

Deray – Derail sözlük anlamı Demiryolunda raydan çıkma durumu.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Rekabet Avantajı – Competitive Advantage Müşterinin sâdık kalmasını sağlamak üzere şirket tarafından yaratılan ve şirket üzerindeki rekâbet baskısını azaltan değer.

Senaryo Planlaması – Scenario Planning Olası koşulların zamana göre değişimini öngörerek seçenek uygulamalara yönelik etkin kararların verilmesinde kullanılan bir plânlama yaklaşımı.

İlk Girişimci Avantajı – First Mover Advantage Bir şirketin, yeni bir ürünü veya hizmeti pazara sunmasıyla elde ettiği bir ticarî avantaj (Bu ticarî avantaj, genellikle o ürün veya hizmetteki sektör liderliği biçiminde ortaya çıkabilir)

Kamçı Etkisi – Bullwhip Effect Whiplash Effect Tedârik zincirinde geriye doğru ilerlerken, talepteki değişikliklerin etkilerinin çok daha fazla artan oranda değişikliklere neden olması.

Ölçeklenebilirlik – Scalability Problemin boyutu büyüdükçe, çözümün etkinliğinin ne kadar olduğu ilkesi.

Yük Boşaltma Hızı – Off Load Rate Zamana göre yükün boşaltılma hızını gösteren gösterge (Örneğin saat başına palet, saat başına koli vb.)

Öz Yetkinlik – Core Competency Bir şirketin başarısına yönelik temel iş konusu.

Hak Talebi – Claim Lojistik faaliyetler sırasında oluşan kayıplar, hasarlar, sözleşme ihlâli veya fahiş fiyatlar nedeniyle oluşan zararın karşılanması için ileri sürülen talep.

Yükleme Boşaltma Alanı – Dock Boşaltma, mal kabul, sipâriş hazırlama, yükleme vb. amaçlar ile malzemelerin geçici olarak konulduğu alan.

İkili Kiriş – Beams İki ayak arasında, paletli yükleri taşıyan yatay çift kirişli yapı (Kiriş uzunlukları, yükün özelliğine (boyut ve ağırlık) göre, genellikle 1,2 – 4 m. arasında değişir.)

Global Teminat – General Security Gümrükleme muameleleri sırasında, devletin haklarını (vergiler yönünden) garantiye almak amacıyla, birden fazla yapılacak işlemde kullanılmak üzere, işlemin yapılacağı Gümrük Müdürlüğü?ne hitâben düzenlenen teminat.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply