0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Dijital İmza – Digital Signature Nedir? Ne demektir?

0

Dijital İmza – Digital Signature Nedir? Ne Demektir?

Dijital İmza – Digital Signature Nedir? Ne Demektir?, Elektronik olarak üretilmiş, yetkililer tarafından kabul edilen, sayısallaştırılmış yetki işareti.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Dijital İmza – Digital Signature nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Elektronik olarak üretilmiş, yetkililer tarafından kabul edilen, sayısallaştırılmış yetki işareti.

Dijital İmza – Digital Signature sözlük anlamı Elektronik olarak üretilmiş, yetkililer tarafından kabul edilen, sayısallaştırılmış yetki işareti.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Sejur Ücreti – Waiting Fee Demiryollarında ray üzeri bekleme ücreti.

Topla/Paketle – Pick/Pack Stoktan ürün alınması ve sevkiyat için paketlenmesi.

Varlıkların Geri Dönüş Oranı – Return on Assets (ROA) Kârın mal varlığına bölünmesi ile elde edilen bir finansal performans göstergesi.

IATA – Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği – İnternational Air Transport Association Havayolu taşıyıcı ve aracı şirketleri temsil eden Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği?nin kısaltması.

Sabit Maliyetler – Fixed Costs Kısa vâdede yapılan işin miktarından etkilenmeyen, sabit kalan mâliyetler.

Davet Listesi – Bidders List – Vendors List İhale usulü ile mal veya hizmet satın almak üzere ihaleye davet edilen şirket listesi.

Çekici – Tractor Römork veya yarı römork çekmek amacıyla kullanılan, en az iki dingilli, motorlu ve sürücünün içinde oturduğu kara taşıt aracı (Bu sözcük, arıza yapmış araçları çekmek amacıyla kullanılan ve aslında “kurtarıcı araç” olarak ifâde edilmesi gereken taşıt aracı ile karıştırılmamalıdır).

Lojistik Optimizasyonu – Logistics Optimization Lojistik faaliyetler ve sistemlerin; yöneylem araştırması, istatistiksel karar verme vb. yaklaşımlar kullanılarak modellenmesi, öngörülen amaçlar doğrultusunda uygun çözüm seçeneklerinin elde edilmesi ve çözümlerin testinin yapılması.

Envanter – İnventory İşletmedeki tüm demirbaş ve stokların fiziksel ve/veya malî listesi.

İş Yükü Bazlı Sipariş Yönetimi – Load Oriented Order Release Bir iş atölyesindeki varolan işlerin, yüklerini ve atölye kapasitesini dikkate alarak, sipârişleri atölyeye gönderme yaklaşımı.

Sejur Ücreti – Waiting Fee Demiryollarında ray üzeri bekleme ücreti.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.