Biymed Akademi Kurumsal Eğitimler
Biymed Eğitim Telefon Numarası

Dip Tarama – Dredging Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dip Tarama – Dredging Nedir? Ne Demektir?

Dip Tarama – Dredging Nedir? Ne Demektir?, Deniz, nehir, kanal tabanındaki çamurun kazılarak gemilerin ilerlemesi veya yanaşması için derinlik kazandırılması.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Dip Tarama – Dredging nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Deniz, nehir, kanal tabanındaki çamurun kazılarak gemilerin ilerlemesi veya yanaşması için derinlik kazandırılması.

Dip Tarama – Dredging sözlük anlamı Deniz, nehir, kanal tabanındaki çamurun kazılarak gemilerin ilerlemesi veya yanaşması için derinlik kazandırılması.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Yük Sağlamlaştırma – Lashing Taşıt veya konteyner içine konan yüklerin taşıma sırasında oluşabilecek dinamik hareketlere karşı sabitlenmesi.

Mevsimsel Stok – Seasonal Stock Bir mevsim başlamadan önce mevsim boyunca oluşacak tüketimi karşılamak üzere tutulan stok.

Açık Çatallı Çaka – Straddle Truck Çatal aralığı normalden daha geniş olan çatallı kaldıraç (forklift)

Hatlar Arası Anlaşmalar – Interline Agreements Hava kargo hat işletmecilerinin, içinde bulunmadıkları taşımacılık sistemlerinde, başka hat işletmecileri ile anlaşma yaparak hizmet vermeleri.

Raf Sırası – Row Çok sayıda raf gözünden oluşan ardışık sıra.

Gri Pazar – Gray Market Bölgesinde resmî ve tek yetkili distribütör olan şirketin izni olmadan, bir ürünün aynı bölgede başka şirketler tarafından satıldığı pazar.

ABC Sınıflandırma Yöntemi – ABC Classification Method Stokta bulunan malzemelerin devir hızı, miktar, değer vb. ölçütlere göre sınıflandırılması.

Etiketleme – Labelling Etiket ile ürün tâkibi yapılan depolarda, ürünün depoya alınmadan önce ürüne uygulanan kodlama işlemi.

Rotalama – Routing Taşıma işleminin başlangıç noktasından ulaştırılacak noktalara hangi sıra ve güzergâh ile yapılacağının belirlenmesi.

Rastsal Yerleştirme Sistemi – Locator System Location System Rastsal stoklama politikasını uygulamak amacıyla ürünlere yer tahsisi yapan depo yerleştirme sistemi (Böylece ürünün özelliklerine uygun yer ataması ve daha verimli alan/hacim kullanımı sağlanır)

Göz Yerleştirme – Slotting Depoda toplama lokasyonlarında raf gözünde ürün yerleşiminin eniyilenmesi ile ilgili faaliyet (Birçok depo yönetimi yazılımı; toplama sıklığını, hacimsel kullanımı, toplanan malzemenin elleçlenen kısmının boyut olarak en az olmasını dikkate alan bu fonksiyona sahiptir.)

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply