0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Elektronik Fon Transferi – Electronic Funds Transfer (EFT) Nedir? Ne demektir?

0

Elektronik Fon Transferi – Electronic Funds Transfer (EFT) Nedir? Ne Demektir?

Elektronik Fon Transferi – Electronic Funds Transfer (EFT) Nedir? Ne Demektir?, Ödemelerin elektronik ortamda gerçekleştirilmesi.

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Elektronik Fon Transferi – Electronic Funds Transfer (EFT) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Ödemelerin elektronik ortamda gerçekleştirilmesi.

Elektronik Fon Transferi – Electronic Funds Transfer (EFT) sözlük anlamı Ödemelerin elektronik ortamda gerçekleştirilmesi.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Sefer Sözleşmesi – Trip Charter, Voyage Charter Yük taşıma ile ilgili olarak, salt sefer bazında geçerli olan sözleşme.

Seferdeki Yük – Afloat Denizyolu taşımacılığı süreci içinde limanda henüz yüklenmemiş durumda veya yüklenmiş olup seyir hâlindeki gemide olan mallar.

Yerleştirme – Putaway Malzemelerin kabul işlemi yapıldıktan sonra depoda, kendilerine ayrılmış lokasyonlara taşınarak stoklanması işlemi.

Paket – Package Ürünleri dış etkilerden koruyan, onları bir arada tutarak; pazarlama, taşıma, depolama, dağıtım işlemlerini kolaylaştıran, metal, plastik, karton vb. malzemelerden yapılmış kap.

Boyutsal Ağırlık – Dimensional Weight Yükün ağırlık ile hacminin karşılaştırılarak, gerektiğinde (boyutlarına ve istifleme kayıplarına göre) dikkate alınan hacimsel ağırlık.

Çıkış Yeri – Departure Point of Origin Taşımacılıkta göndericiden yükün alındığı yer veya nokta.

Dead Weight Tonnage (DWT) Bir geminin yük ve diğer ağırlıklar (yakıt, yağ, kumanya vb.) dahil, longton (1 longton = 1.016 kg) cinsinden taşıyabileceği en fazla ağırlık.

Balya Kapasitesi – Bale Cubic Capacity Gemi tümüyle balya yüklerle yüklendiğinde taşıyabileceği tam balya yükü cinsinden kapasitesi (Tam balya yükünden küçük hacimler hariç tutulur)

İstifleme Yüksekliği – Stacking Height Yükün üstüste konulabileceği veya yerleştirilebileceği en fazla yükseklik.

European Conference of Ministers of Transport (ECMT) Üye ülkeler arasında uluslararası taşımacılığın sosyal boyutlarını da kapsamı içine alarak, taşımacılığın daha güvenli ve çevre standartlarına uyumlu filolarla, ekonomik ve teknik olarak etkin ve hızlı bir şekilde yapıldığı bir bütünleşik taşıma sisteminin oluşturulması amacıyla kurulan, Türkiye?nin de kurucu üye olarak bulunduğu devletler arası bir organizasyon.

Balya – Bale Malzemelerin, ip veya demir tel kullanılıp sıkıştırılarak oluşturulan yük birimi (ünitesi)

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.