Biymed Akademi Kurumsal Eğitimler
Biymed Eğitim Telefon Numarası

Elle Toplama – Pick to Clear Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Elle Toplama – Pick to Clear Nedir? Ne Demektir?

Elle Toplama – Pick to Clear Nedir? Ne Demektir?, Depo yönetimi sistemlerinde, genellikle sevkiyat noktalarına göre, küçük miktarların elle toplanması kuralı (Alan kullanımı için bu kural çok yararlıdır)

Lojistik Yönetimi Terimleri olarak kullanılan Elle Toplama – Pick to Clear nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Depo yönetimi sistemlerinde, genellikle sevkiyat noktalarına göre, küçük miktarların elle toplanması kuralı (Alan kullanımı için bu kural çok yararlıdır)

Elle Toplama – Pick to Clear sözlük anlamı Depo yönetimi sistemlerinde, genellikle sevkiyat noktalarına göre, küçük miktarların elle toplanması kuralı (Alan kullanımı için bu kural çok yararlıdır)

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Muhabir Banka – Notification Bank Alıcının çalıştığı âmir bankanın kabul ettiği akreditifleri ilettiği ve satıcının çalıştığı banka.

Hacim Kullanımı – Cube Utilization Araç yüklemede ve depo yerleştirmede, yüksekliğin de boyutun kullanılarak yüklerin, optimal bir şekilde istiflenmesi.

Etik Dışı Satış – Back – Door Selling Ürün ve hizmet satın almak isteyen kurumlara tedârikçilerin sunduğu ve bu kurumlar için avantaj yaratan ancak etik olmayan satış şekli.

Güvenlik Duvarı – Firewall Bir bilgisayar ağında bulunan program ve dosyayı, diğer bilgisayar ağı kullanıcılarının istenmeyen erişimlerinden ve virüslerden korumayı sağlayan bir yöntem.

Sejur Ücreti – Waiting Fee Demiryollarında ray üzeri bekleme ücreti.

Alıcı – Consignee Ürünü teslim alan taraf.

İhracat Sübvansiyonları – Foreign Subsidies İhracatçı şirketlerin dış pazarlardaki rekâbet gücünü arttırmak için devletten aldığı hibe, vergi iadesi ve devlet olanaklarının ucuz veya ücretsiz kullanımı gibi haklar.

Liman – Port Yüklerin ve yolcuların aktarılması hizmetlerini sunan, diğer limanlarla bağlantıları sağlayan farklı taşımacılık türlerinin kesişim noktası.

Sabit Sipariş Aralığı Sistemi – Fixed Order İnterval System Siparişlerin sabit zaman aralıklarında verildiği ama sipâriş miktarının fiilî stok düzeyine bağlı olarak değiştiği sistem.

Sabit Maliyetler – Fixed Costs Kısa vâdede yapılan işin miktarından etkilenmeyen, sabit kalan mâliyetler.

Reasürans – Reinsurance Sigorta şirketlerinin, teminat verdikleri risklerin, anlaşma yoluyla önceden belirlenmiş bir kısmını, prim karşılığında başka sigorta şirketlerine devretme işlemi (yeniden sigorta)

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply